لنز مناسب عکاسی حیات وحش چه لنزهایی هستند؟ _قسمت دوم

لنز مناسب عکاسی حیات وحش چه لنزهایی هستند؟ _ قسمت دوم

Olympus

 

Olympus M.Zuiko Digital ED 14-150mm ƒ / 4-5.6 II با نصب دوربین Micro Four Thirds ،دامنه بزرگنمایی حدود 28-300 میلی متر را در اختیار شما قرار می دهد و آن را به یک ابر بزرگنمایی فشرده تبدیل می کند. این لنز مناسب عکاسی حیات وحش از بین بردن پوشش جدید ZERO)Zuiko با بازتاب نوری بسیار کم) بر روی سطح لنزها به جنگ خراش ها میرود. اندازه  3.27 اینچ و 10 اونس این لنز مناسب عکاسی حیات وحش را به یک همسفر کم حجم و پرکاربرد تبدیل میکند .قیمت خرده فروشی حدودی این لنز مناسب عکاسی حیات وحش در بازار  400 دلار است.

 

جدیدترین لنزهای این برند متعلق به مدل  M.Zuiko 300 ƒ / 4 IS PRO است. این لنزتله فوتو کم حجم با مونت های میکرو چهار سوم ،فاصله کانونی معادل 600 میلی متر را فراهم می کند. البته ممکن است اندکی کم حجم نباشد اما  اما به طور قابل توجهی کوچکتر از معادل معمولی 600 میلی متر است. این لنز برای مقاومت در برابر نفوذ خاک و آب  مقاوم است  و دارای پوشش نوری ZERO و تثبیت کننده تصویر داخلی است که می تواند با تثبیت سنسور OM-D E-M1 و دوربین های E-M5 Mark II تا شش برابر قدرت همیشگی تولید کند.. قیمت بازاری این لنز مناسب عکاسی حیات وحش حدودا  2500 دلار است

Olympus M.Zuiko ED 75-300mm F4.8-6.7 II

Panasonic

بزرگنمایی لنزهای تله فوتو  Micro Four Thirds مدل  Panasonic LUMIX G VARIO 100-300mm ƒ / 4-5.6 MEGA O.I.S. محدوده کانونی 200-600 میلیمتر را ارائه می دهد. هفده عنصر در 12 گروه شامل یک عنصر پراکندگی مناسبی  برای مبارزه با شعله ور شدن دوربین عکاسی تعبیه شده است.  دیافراگم هفت تیغه شکل دلپذیری را برای مناطق خارج از فوکوس ایجاد می کند. تثبیت کننده نوری تصویر ، نگه داشتن این لنز جمع و جور را آسان تر می کند. قیمت حدودی در بازار این مدل ، 550 دلار است.

 

مشارکت Panasonic با Leica لنز تله فوتو قدرتمند دیگری را برای سیستم Micro Four Thirds تولید کرده است. این شاهکار  Leica DG Vario-Elmar 100-400mm ƒ / 4.0-6.3 ASPH نام دارد ،. پاور O.I.S لنزهای مخصوص نگهدارنده را ثابت می کند ، که در چنین فاصله کانونی بسیار مهم است و مقاومت در مقابل آب و هوا و هم چنین جلوگیری از  نفوذ گرد و غبار و رطوبت از ویژگی های دیگر این دوربین عکاسی می باشد. همچنین موتور فوکوس اتوماتیک 240 فریم در ثانیه سریع و بی سر و صدا است که در کنار کیفیت نوری لنز ، آن را برای گرفتن فیلم 4K مناسب می کند. قیمت حدودا 1800 دلار است.

 

 

Pentax

 

اگر مایل هستید مقداری از بزرگنمایی را با شیشه سریعتر تعویض کنید کنید ، ممکن است منتظر بزرگنمایی تله Pentax D FA * 70-200mm ƒ / 2.8 ED DC AW برای دوربین های K-mount باشید. این دیافراگم بسیار  سریع ، ثابت و بی نظیر  برای عکاسی با نور کم در سرعت های سریع که برای عکاسی از حیوانات وحشی فعال لازم است توانا می باشد. سری پنتاکس با کیفیت بالا ، لنزها دارای نوریهای تجدید شونده شامل چهار عنصر پراکندگی بسیار کم و دو عنصر پراکندگی بسیار بسیار کم برای به حداقل رساندن تخریب و به حداکثر رساندن وضوح در سراسر قاب و همچنین Aero Bright Coating II هستند. قیمت حدودی 2300 دلار است.

Pentax HD D FA150-450mm F4.5-5.6 ED DC AW

SONY

بزرگنمایی مدل  Sony FE 24-240mm ƒ / 3.5-6.3 OSS برای دوربین های سری mount با قاب کامل ، دامنه بزرگنمایی را تا  10 برابر افزایش می دهد، و این دوربین عکاسی را به همسفری  ایده آل برای عکاسانی تبدیل می کند. وزن آن 1.72 پوند است و از طول 4.7 اینچ برخورداراست. محدوده کانونی معادل آن  که در دوربین APS-C استفاده می شود ، 36-360 میلی متر است. کاهش لرزش نوری Optical Steady Shot یا OSS باعث می شود در هنگام بزرگنمایی به مقدار 240 میلی متر یا هنگام کار در نور کم ، این لنز را راحت تر بشناسید.این لنز مناسب عکاسی حیات وحش  1000 دلار است.

 

عکاسانی که به دنبال دوربینی برای عکاسی از حیات وحش میگردند ، می توانند به بزرگنمایی تله

 70-400mm ƒ / 4-5.6 G SSM II علاقه مند شوند. قدیمی با  پوشش های ارتقا یافته این دوربین را  برای مبارزه با شعله ور و به حداقل رساندن شبح سازی ، به علاوه عملکرد فوکوس خودکار سریعت آماده می کند. هنگامی که از یک دوربین APS-C استفاده می کنید این لنز به یک زوم قدرتمند 105-600 میلی متر تبدیل می شود. این دوربین عکاسی در حدود 2200 دلار است.

Sony 70-400mm F4-5.6 G SSM II

 

شما نیز میتوانید قسمت اول مقاله لنز مناسب عکاسی حیات وحش چه لنزهایی هستند؟ را مطالعه نمایید.

 

مهرانی کم نخستین فروشگاه تخصصی خرید و فروش لنز دست دوم

Reference: outdoorphotographer

ارسال دیدگاه