راهنمای خرید دوربین دست دوم در شیراز

راهنمای خرید دوربین دست دوم در شیراز

راهنمای خرید دوربین دست دوم در شیراز

شاید خودتان یک عکاس اهل شیراز باشید و یا برای سفر به شیراز رفته اید و تازه یادتان آمده که دوربین عکاسی ندارید. در هر صورت اگر کمی تحقیق کنید می توانید یک دوربین دست دوم مناسب در شیراز بخرید. قبل از خرید دوربین دست دوم در شیراز باید بدانید چه نوع دوربینی مناسب شماست. این که چه نوع دوربینی باید بخرید بستگی به این دارد که چه نوع عکس هایی قرار است بگیرید. آیا شما یک عکاس حرفه ای هستید؟ یا تنها برای ثبت خاطراتتان عکس می گیرید؟ در هر صورت باید دوربینی را انتخاب کنید که با نیازهای شما متناسب باشد. دوربین های دست دوم قبلا یک بار از نظر کارایی امتحان شده اند پس در صورتی که دوربین را به خوبی تست کنید می توانید به آن اعتماد کنید. تولید کنندگان دوربین های عکاسی هر ساله مدل های جدید را به بازار عرضه می کنند. بنا بر این عکاسان حرفه ای اقدام به خرید دوربین های جدید تر می کنند و افراد مبتدی هم می توانند یک دوربین مناسب با قیمت مناسب تهیه کنند.اگر این اولین تجربه شما در خرید دوربین دست دوم در شیراز باشد ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چه برندی مناسب شماست. دو شرکت معروف نیکون و کانن بزرگترین و معروفترین تولید کنندگان تجهیزات عکاسی در جهان هستند. هر دو شرکت محصولات بسیار با کیفیتی را تولید می کنند و در واقع این برند ها تفاوت چندانی با هم ندارند. شرکت هایی مثل سونی نیز طرفداران خود را دارد و البته سونی در حال تبدیل شدن به رقیب سختی برای شرکت های مذکور است.
سعی کنید برندی را بخرید که بعدا قصد تعویض آن را نداشته باشید. چرا که هر برند و سیستم ساختار منحصر به فرد خود را دارد (از فرمت های تصویری گرفته تا محل قرار گیری دکمه ها و ظاهر منو ها) و همین که به استفاده از آن برند عادت کنید برایتان سخت خواهد بود که برند مورد استفاده خود را تغییر دهید.
علاوه بر این هر تولید کننده لنز ها و اتصالات لنز متفاوت و مخصوص به خود را دارد. امکان استفاده از لنز های ساخت یک شرکت بر روی دوربین های ساخت شرکت دیگر وجود ندارد. پس سعی کنید که به یک برند وفادار بمانید چرا که وقتی بخواهید دوربینتان را به مدل جدیدتری ارتقا دهید می توانید از همچنان لنز هایی که دارید استفاده کنید.

 

راهنمای خرید دوربین دست دوم در شیراز

خرید دوربین دست دوم در شیراز از فروشنده معتبر

بارها در مقالات مختلف به این نکته اشاره کرده ایم که همیشه باید از فروشندگان معتبر خرید کنید. افراد سودجوی زیادی در بازار هستند که شما را گمراه کرده و محصول بی کیفیت را به شما می فروشند. بهتر است از یک فرد مورد اعتماد و یا نمایندگان رسمی خرید انجام دهید. با کمی جستجو می توانید فروشگاه های معتبری  را پیدا کنید  که اجناس دست دوم را خرید و فروش می کنند. این فروشگاه ها اجناس را به خوبی بررسی می کنند و حتی برای جنس دسته دوم فروخته شده گارانتی نیز ازائه می کنند.

شمارنده شاتر را بررسی کنید

شمارنده شاتر در دوربین های عکاسی تعداد دفعات به کارگیری کامل شاتر را نشان می دهد و این به شما می  گوید که تقریبا تا زمان نیاز به تعویض شاتر چقدر باقی مانده است. برای فهمیدن اینکه دوربین مورد نظر چند باز شاتر زده است می توانید یک عکس بگیرید و شمارنده را بررسی کند. در بعضی از دوربین ها می توان این شمارنده را ریست کرد اما بعضی مدل ها این قابلیت را ندارند. بعضی از مدل های دوربین دارای نرم افزارهای جانبی هستند که می توان از انها برای فهمیدن ظول عمر شاتر استفاده کرد.
شاتر دوربین ها عمر محدودی دارند و پس از پایان این عمر باید تعویض شوند. ممکن است که ظاهر یک دوربین دست دوم در هنگام خرید خوب به نظر برسد اما اگر می خواهید در مورد میزان کارکرد دوربین اطلاعاتی کسب کنید حتما شمارنده شاتر ان را بررسی کنید. اکثر تولید کنندگان دوربین در هنگام معرفی محصولاتشان تعداد شاترهایی که با دوربین می توان زد را ذکر می کنند. با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید عمر مفید شاتر دوربین مورد نظرتان را بفهمید. فراموش نکنید که حتما چند عکس با دوربین بگیرید و عملکرد دوربین را با سرعت های مختلف شاتر بررسی کنید. هر گونه گیر کردن و یا صدای غیر طبیعی می تواند نشانه ای از خرابی دوربین باشد.

 

خرید دوربین دست دوم در شیراز

حسگر دوربین را بررسی کنید

یکی از مهمترین کارهایی که در هنگام خرید دوربین دست دوم باید انجام دهید بررسی حسگر دوربین است. ممکن است که ظاهر دوربین کاملا سالم به نظر برسد اما شما نباید ظاهربین باشید. اگر هرگونه مشکلی در زیر این ظاهر زیبا وجود داشته باشد بهتر است که هرچه زودتر آن را کشف کنید. خراش ها و نقص های روی حسگر بسیار مهم هستند. باید در هنگام خرید دوربین دست دوم در شیراز بسیار با احتیاط عمل کنید چراکه ممکن است فروشنده در مورد وضعیت داخلی دوربین کاملا با شما رو راست نباشد. قبل از خرید دوربین دست دوم در شیراز حتما با چراغ قوه نور را بر روی حسگر بیاندازید و آن را کاملا بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچ مشکلی وجود ندارد. اگر در هنگام خرید به اندازه کافی دقت نکنید در آینده کاملا پشیمان خواهید شد.

 

خرید دوربین دست دوم در شیراز

بدنه دوربین را بررسی کنید

هنگام بررسی بدنه دوربین کمی ظاهر بین بودن اشکالی ندارد. معمولا با بررسی بدنه دوربین می توانید بفهمید که چقدر خوب از آن مراقبت کرده اند. وجود شکستگی و خراش های عمیق می تواند نشانه این باشد که دوربین به زمین افتاده است. دوربین ها تا حد امکان با دوام ساخته می شوند اما بهتر است که به دوربین ضربه خورده اعتماد نکنید چرا که ممکن است بر اثر ضربه آسیب های داخلی جدی به دوربین وارد شده باشد.
یادتان نرود که گیره لنز دوربین ( یا همان ماونت لنز) را هم بررسی کنید. این قسمت باید تمیز باشد و شرایط خوبی داشته باشد، بدون هیچگونه آسیب دیدگی. این قسمت را با قرار دادن لنز بر روی دوربین و اینکه لنز چگونه در محل مورد نظر قرار می گیرد بررسی کنید. وقتی لنز را بر روی دوربین قرار می دهید باید محکم در جای خود قرار بگیرد و شل نباشد. مطمئن شوید که صفحه نمایش دوربین نیز سالم باشد چرا که در صورت آسیب جدی به این قسمت باید آن را تعویض کنید.

 

راهنمای خرید دوربین دست دوم در شیراز

 

دقت کنید که تمامی دکمه های کنترلی دوربین باید به خوبی عمل کند. در نهایت در مورد اینکه آیا دوربین قبلا تعمیر شده است یا نه از فروشنده سوال کنید. برگه های ضمانت نامه را از فروشنده بخواهید. در صورتی که دوربین قبلا تعمیر شده باشد این موارد در برگه ضمانت نامه قابل مشاهده است. فراموش نکنید که با کمی دقت می توانید تجربه خوبی از خرید دوربین دست دوم در شیراز داشته باشید. اگر هم بعد از خرید دوربین دست دوم نیاز به دوره عکاسی داشتید می توانید در دوره های اسکیلرن شرکت کنین.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *