چگونه عکس‌های خود را در Amazon prime photos ذخیره کنم؟ / قسمت دوم

Amazon Prime second part

چگونه عکس‌های خود را در Amazon prime photos   ذخیره کنم؟/قسمت دوم

 

آپلود کردن عکس در Amazon Prime Photos و Amazon Drive

آمازون بک آپ گرفتن از عکس‌ها را برای عکاسان بسیار آسان کرده‌است. توسط سرویس‌دهنده‌های دسکتاپ می‌توانید عکس‌هایتان را در Prime Photos و Drive آپلود کنید. این مورد برای هر دو سیستم عامل Mac و Windows قابل استفاده است. این امر برای سیستم عامل ios، Android و Fire خود آمازون نیز فعال است. آپلود کردن داده در این دو با کشیدن و رها کردن یا همان Drop and Drag انجام می‌شود. شایان ذکر است که این سیستم هم‌گام سازی یا بک آپ خودکار ندارد. با این وجود، اپلیکیشن‌هایی مانند Syncovery هستند که Amazon Cloud Drive را به‌عنوان به عنوان گزینه ای برای هماهنگ سازی خودکار فایل ها معرفی می‌کنند یا از آن استفاده می‌کنند

Prime Photos Metadata (ابر داده در Prime photo)

Amazon Prime Photos عکس‌های شما را با تعدادی داده بیشتر یا فوق داده نشانه گذاری می‌کند. از قسمت EXIF عکستان، نام دوربین، سرعت شاتر و aperture، روز و ساعتی که عکس گرفته شده‌است، نام فایل، سایز فایل و رزولوشن را نشان می‌دهد.

پلت فرم‌های دیگر ممکن است چیزهای بیشتری از EXIF نشان دهند. مواردی مثل ISO و White Balance، اما برای فضای ذخیره‌سازی اولیه عکس مدیریت آرشیو عکس‌ها ، آنچه Prime Photos ارائه می دهد کفایت می‌کند.

اعضا Amazon Prime، فضای نامحدود ذخیره عکس دارند که 5 گیگ آن برای ویدئو، اسناد و هر فایلی است که برای خودشان است. یعنی 5 گیگ فضای قابل ارتقا دارند که با آن هر داده دیگری را می‌توانند ذخیره کنند. آن‌ها همچنین می توانند نهایتا 5 نفر از دوستان یا اعضای خانواده‌شان را دعوت کنند تا به فضای ذخیره بی نهایت دسترسی داشته باشند و عکس‌هایی را در Family Vault با هم به اشتراک بگذارند.

نمایش اطلاعات عکس

به اشتراک گذاشتن عکس‌ها از Prime Photos Amazon

می توانید عکس‌های خود را از  Amazon Prime photos به اشتراک بگذارید.اما تعداد آن تقریبا محدود است. اما برای عکاسانی که به دنبال راهی برای بک آپ گرفتن از عکس‌های خود هستند، تمام قابلیت‌هایی که برای به اشتراک‌گذاری نیاز دارید را خواهید یافت، یعنی جایی برای نگرانی نیست.

شما می‌توانید عکس های Prime Photos  Amazonرا با Facebook، Email و یا اشاره به لینک مستقیم عکس، به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید عکس‌ها را در Family Vault به اشتراک گذاشته و یا گروه‌هایی از دیگر اعضای Prime Photos Amazon تشکیل دهید و آن‌ها را به دیدن عکس‌های خود دعوت کنید.

اگر Amazon Prime photos را کنسل کنم چه اتفاقی برای عکس‌هایم می‌افتد؟

این یک هشدار بزرگ برای داشتن فضای نامحدود ذخیره عکس است! وقتی شما اشتراک Amazon Prime photos خود را کنسل می‌کنید یا اجازه می‌دهید که منقضی شود، به برنامه اولیه‌ای بر‌می گردید که 5 گیگابایت فضای رایگان در اختیارتان قرار می‌دهد.

پیغام آمازون این است: ” اگر از برنامه محدودیت فضای سرویس خود عبور کنید که شامل مواردی از قبیل تنزل رتبه شما، عدم تمدید سرویتان یا اینکه دیگر واجد شرایط دریافت مزایای اضافی نباشید، ما ممکن است فایل‌هایتان را پاک کرده یا دسترسی به آن‌ها را محدود کنیم. همچنین ممکن است محدودیت های بیشتری در استفاده از سرویس برای شما اعمال کنیم.

این به آن معناست که آمازون فایل‌های شما را حذف می‌کند یا دسترسی شما به آن‌ها را محدود می‌کند. به احتمال زیاد آمازون شانس بازگشت دوباره به  Prime را به شما می‌دهد، به‌جای اینکه تمام فایل‌هایتان را به خاطر عدم پرداخت به موقع پاک کند.

ولی اگر روزی متوجه شدید که prime برای شما نیست و خواستید آرشیو خود را جا‌به‌جا کنید، بهتر است که عکس‌ها و مابقی فایل‌هایتان را قبل از کنسل کردن عضویت‌خود دانلود کنید.

نقد و بررسی Amazon prime Photos برای حرفه‌ای‌ها

آیا عکاسان حرفه‌ای می‌توانند از Amazon Prime Photos  وAmazon Cloud Drive  استفاده کنند؟ بله و نه!

به عنوان یک سیستم ذخیره عکس وسیله ی مدیریت آرشیو، استفاده از آن آسان است و به خاطر فضای نامحدود ذخیره عکس، بسیار با‌ارزش است.

ولی اگر می‌خواهید به Amazon Prime photos بیشتر از یک فضای ذخیره اتکا کنید، باید بیشتر فکر کنید! عکاسان حرفه‌ای ممکن است به دنبال فضایی ذخیره سازی باشند که دارایی‌شان را مدیریت کند و امکان به اشتراک گذاشتن تصاویر و فروش آن‌ها را فراهم آورد. همانطور که در 500px این اتفاق می‌افتد.

Amazon Prime photos این اجازه را به کاربر نمی‌دهد و در شرایط نیز قید می‌کند که عکس‌های شما فقط برای استفاده شخصی است و نمی‌توانید استفاده تجاری از آن‌ها داشته باشید

حال سوالی که مطرح است این است، آیا آمازون می‌فهمد شما لینک عکسی در گالری Prime Photo را برای مشتریتان فرستاده‌اید یا برای مادرتان؟ به احتمال زیاد نه متوجه نمی‌شود! ولی نکته مهم در این‌جاست که مشتری شما هیچ راه آسانی برای خرید مستقیم از  Amazon Cloud Drive یا Amazon Prime Photos ندارد.

البته ممکن است مشتری شما نام فایل را به شما بگوید و از طریق PayPal وجه را پرداخت کند که در کل کاری دست و پاگیر و غیر حرفه‌ایست.پس اگر قصد فروش عکس‌هایتان به‌صورت مستقیم از آرشیو را دارید،  Amazon Prime Photos  و Amazon Cloud Drive  برای شما زیاد مناسب نیستند.

اگر فقط برای تفریح و لذت خودتان عکس می‌گیرید، و یا فقط به دنبال راهی برای بک آپ عکس‌هایتان و یا اشتراک گذاری آن‌ها با خانواده هستید، Amazon Prime photo storage  یکی از برنامه های مقرون به صرفه و آسان برای کاربران است که می‌توانید به آن اعتماد کنید.

Amazon Prime photo storage برای فیلم‌بردارها

این‌جا همان قسمتی است که باید احتیاط کرد! اگر گاهی فیلم می گیرید و یا در شرایطی خاص این کار را می‌کنید، prime photos عالی است و ارزش بهایی که می‌پردازید را دارد! حتی اگر مجبور باشید برای فضای اضافی پول پرداخت کنید.

ولی اگر فیلم‌برداری حرفه اصلی شماست و عمدتا فیلم می‌گیرید،فضای ذخیره سازی Prime photo مناسب شما نیست. ما با توجه به تجربه و بررسی این را می‌گوییم.

بهترین پلت‌فرم برای فیلمبرداران Vimeo Pro  است.

 مطالعهقسمت اولاین مقاله 

 

مهرانی‌کم، مرکز تخصصی خرید و فروش دوربین های دست دوم در ایران

Reference: camerajabber

ارسال دیدگاه