همه چیز درباره ی دوربین Fujifilm X100V

دوربین Fujifilm X100V

همه چیز درباره ی دوربین Fujifilm X100V

Fujifilm X100V: everything we know so far

دوربین های سری Fujifilm X100   در لیست یکی از خاص ترین ، جذاب ترین و  متمایز ترین  دورربین های یک دهه گذشته به حساب می آیند  و اکنون پنجمین مدل از این سری یعنی با نام دوربین Fujifilm X100V ، در حال روانه شدن به بازار است. طرفداران این دوربین شیفته­ی ویژگی هایی از جمله APS-C، فشرده سازی به سبک rangefinder برای سادگی در یکپارچه سازی، و همچنین شیوه ای هستند که با استفاده از فاصله­ی کانونی ثابت در دوربین این امکان را برای آنها فراهم می کند تا به جای صرف هزینه برای خرید لنز، بتوانند خلاقانه تر فکر کنند.

دوربین Fujifilm X100V پیشرفت های زیادی را در خود جا داده است و میتوان گفت پرچمدار این سری از دوربین های FujiFilm  خواهد بود.

خوشبختانه در این سری به ویژگی هایی از جمله ویدیوی  4k ( که در مدل X100F آن را نداشتیم)، فوکوس خودکار بهتر و حتی یک لنز بهتر اضافه شد. اما آیا به راستی این بروز رسانی ها را در سری Fujifilm X100V  خواهیم داشت ؟

تمام آنچه که ما تا اینجای کار می دانیم تنها براساس اطلاعات فاش شده و شایعات می باشند.

دوربین Fujifilm X100V: تاریخ انتشار و قیمت

  • پیش بینی می شود دوربین Fujifilm X100V اوایل فوریه رونمایی شود.
  • شایعه شده که هنگام رونمایی قیمت بالاتری نسبت به X100F خواهد داشت.

پیش بینی می شود دوربین Fujifilm X100V در اوایل فوریه 2020 وارد بازار می شود.  این اتفاق سه سال پس از Fujifilm X100F خواهد بود و این طولاترین شکاف بین مدل های این سری تا به امروز بوده است، -اگر تنها این فاصله شش ماهه باشد – به طور کلی بین دوربین Fujifilm X100V و Fujifilm X100F امروزی یک فضای دو سال و نیمه وجود داشته است.

بدون شک، پس از این وقفه­ی زمانی طولانی، یک مدل خاص، با تغییرات زیاد دریافت خواهیم کرد و به نظر می رسد که شرکت فوجی فیلم سیستم نامگذاری خود را به اعداد کلاسیک رومی برای نسل پنجم دوربین هایش تغییر داده است. حروف S” “، “T” و “F” که در نمونه های پیشین استفاده می شد، احتمالا به صورت تصادفی از میان حروف الفبا انتخاب شده اند، اما در واقع برای بیان جایگاه “دوم” ، “سوم” و “چهارم” مورد استفاده قرار گرفته اند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *