همه چیز درباره¬ی دوربین Fujifilm X-T4

دوربین Fujifilm X-T4

Fujifilm X-T4: everything we know so far

دوربین Fujifilm X-T3 با مشخصه هایی هم چون کیفیت عالی تصویر، استایل کلاسیک و طیف وسیعی از بهترین لنزهای APS-C، یکی از نمونه های موفق دوربین های بدون آینه محسوب می شود.  به نظر می رسد اکنون وقت خوبی برای معرفی یک سری جدید به نام دوربین  Fujifilm X-T4 باشد. شرکت  Fujifilm  قصد دارد که دوربین جدیدش را در اواخر ماه فوریه معرفی کند و طرفداران این برند می توانند از ماه مارچ سری جدید دوربین های این کمپانی را خریداری نمایند. دوربین  Fujifilm X-T4 ویژگی های مدرنی نظیر یک EVF جدید با امکان تثبیت تصویر داخلی که در سری Fujifilm X-H1 نیزدیده می شود، را دارا می باشد. با ما همراه باشید تا در ادامه با ویژگی های بیشتری از دوربین  Fujifilm X-T4 آشنا شویم.

Fujifilm X-T4

 

دوربین Fujifilm X-T4  : تاریخ انتشار و قیمت

  • احتمالا این دوربین در 4 فوریه رو نمایی خواهد شد.
  • در حال حاضر هیچ گونه قیمتی در مورد د دوربین Fujifilm X-T4 مشاهده نشده، اما می توانیم بر اساس نسخه های قبلی آن، حدس هایی باره­ی قیمت این نسخه داشته باشیم. 

طبق آخرین شایعات کمپانی فوجی فیلم این دوربین ها در ماه فوریه رو نمایی خواهند شد و خریداران احتمالا از ماه مارچ می توانند این دوربین را تهییه کنند. یکی از جذابیت های این سری از دوربین های فوجی اعلام تاریخ رو نمایی آن بود زیرا توانست 6 ماه زودتر از پیش بینی های موجود، محصول جدیدش را معرفی کند و این مساله بسیار طرفداران این شرکت را شگفت زده کرد چرا که فوجی معمولا پس از دو سال از معرفی محصول پیشینش یک جایگزین برای آن معرفی می کند. به نظر می رسد که قیمت رونمایی دوربین  Fujifilm X-T4، 149995دلار / 3491 پوند / 1999 دلار AU  باشد، اما با توجه به شایعاتی از جمله: دوربین  Fujifilm X-T4 احتمالا شاملstabilization  تصویر داخلی (IBIS) و یک EVF بهبود یافته است، انتظار داریم که قیمت آن نزدیک به مدل X-H1 باشد.

 

دوربین Fujifilm X-T4  : آیا دارای تثبیت کننده تصویر (image stabilization) داخلی (IBIS) خواهد بود؟

  • قویترین شایعه ها حاکی از وجود مشخصه­ی IBIS در دوربین Fujifilm X-T4 است.
  • دوربین Fujifilm X-T4 می تواند یک جانشین خوب برای مدل های X-H2 و X-T3 محسوب شود.

IBISاز عکس برداری دستی در شرایط نوری کم و همچنین عکس برداری با  لنزهایی که خود دارای تثبیت کننده­ی داخلی نیستند، پشتیبانی می کند. IBIS یک ویژگی بسیار قابل توجه در نظر گرفته می شود زیرا در بین تمامی مدل های دوربین فوجی تنها یک مدل یعنی ،Fujifilm X-H1 تاکنون دارای قابلیت  IBISبوده است. دوربین های سری X ازFujifilm  فاقد IBIS بودند زیرا سنسور بزرگ و اضافه کردن ثبات جدید نیازمند یک بدنه­ی بزرگ تر بود. اما با توجه به اینکه ویدیو در مدل های اخیر روی خط X-T بسیار بیشتر تمرکز دارد، و مهندسان Fujifilm ظاهراً در تلاشند تا سیستم IBIS خود را کوچک تر کنند، به نظر می رسد که گنجاندن تجهیزات بیشتر احتمالی در دوربین  Fujifilm X-T4کمک می کند تا از مدل X-T30 کوچکتر که دوربین بسیار مناسبی برای سفر محسوب می شد، کمی فاصله بگیریم. چالش های Fujifilm برای افزودن سیستم ثبات داخلی، رابطه­ی مستقیمی با دست یابی به تکنولوژی کاهش سایز در سنسورهای مربوطه دارد. این اتفاقی است که به نظر می رسد برای همیشه در تیم مهندسی Fujifilm ، برطرف گردیده است.

Fujifilm

دوربین Fujifilm X-T4  : سایر ویژگی های جدید

  • شایعات حاکی از آن است که دوربین Fujifilm X-T4 قادر به فیلمبرداری با کیفیت 4k و بیت ریت 10 تا 60 فریم بر ثانیه است.
  • همچنین به احتمال زیاد در این مدل از یک باتری با برند جدید و EVF بهبود یافته، استفاده شده باشد.
  • اندازه و وزن بدنه­ی دوربین Fujifilm X-T4نیز افزایش خواهد یافت. ( حدود 150 گرم سنگین تر خواهد بود)
  • دوربین Fujifilm X-T4 کمی عریض تر از مدل پیشین خواهد بود. ( حدود 3 سانتی متر عریض تر خواهد بود)
  • صفحه نمایش دوربین Fujifilm X-T4 نسبت به نسخه­ی پیشین آن باریک تر و چرخان شده است.

برخی از اخبار و شایعات نشان می دهند که دوربین  Fujifilm X-T4 مجهز به یکی از بهترین انواع EVF بهبود یافته و همچنین یک باتری با طول عمر بالا می باشد. این یک اتفاق بزرگ خواهد بود چرا که تاکنون Fujifilm از باتری NP-W126S (با تغییراتی روی آن) در سری های X-T و X-Pro استفاده کرده است. تلاش شده است تا باتری در این دوربین ها به میزان قابل توجهی بهبود یابد،  با وجود رقبایی مانند Sony A6600 که به لطف باتری جدید  Z، عمر خود را به سمت 720 عکس شگفت انگیز تمدید می کنند، ممکن است Fujifilm تصمیم گرفته باشد که تغییراتی را بر روی باتری های خود اعمال کند. از دیگر به روز رسانی های این دوربین ها می توان به صفحه­ی چرخان و باریک تر آنها اشاره کرد. نسبت ثبت عکس نیز در این سری در مقایسه با نمونه های پیشین گسترده تر شده است.

جهت خرید و مشاوره دوربین های بدونه آینه Fujifilm و دیگر برند های معتبر دوربین، با کارشناسان مهرانی کم در تماس باشید.

Reference:techradar
ارسال دیدگاه