معرفی دوربین Fujifilm Instax Mini 11

دوربین چاپ سریع instax mini11

Fujifilm Instax Mini 11 now officially registered and could be coming soon

پیش از پرداختن به دوربین Fujifilm Instax Mini 11 بد نیست کمی درمورد دوربین Fujifilm Instax Mini 9 صحبت کنیم.  دوربین Fujifilm Instax Mini 9  یکی از جذاب ترین دوربین های فوری ارائه شده توسط شرکت فوجی است که از  جمله گزینه های پر کاربرد و سرگرم کننده در میان همه­ی محصولات این کمپانی به حساب می آید. این دوربین از طراحی و کاربرد جذابی برخوردار می باشد، به گونه ای که پس از ثبت هر عکس، تصویر شما از شیار موجود در کناره­ی دوربین تحویل داده می شود. عملکرد این دوربین های فوری به این صورت است که یک کارتریج حاوی تعدادی فیلم ویژه درون دوربین وجود دارد. با فشردن شاتر، نور وارد شده به دوربین از طریق دیافراگم بر روی این فیلم ها که به نور حساس می باشند، عمل می کند و پس از بسته شدن دیافراگم، فیلمی که تصویر بر روی آن ثبت شده است، از شیار طراحی شده در کنار دوربین خارج می شود و پس از قرار گرفتن این تصاویر در معرض نور، کم کم عکس ها ظاهر می شوند. این عکس ها در سایزهای 46 * 62 می باشند. برای استفاده از این دوربین ها باید کاغذ مخصوص به آنها را تهییه نمود. دوربین های Mini Fujifilm Instax در رنگ های متنوعی تولید می شوند و این تنوع رنگ ها یکی دیگر از عوامل جذابیت آنها به شمار می رود. شیوه­ی عملکرد این دوربین ها اینگونه است که برای اینکه بتوانید هنگام عکاسی با آنها روی یک سوژه­ی خاص فوکوس کنید باید حداقل یک متر از سوژه فاصله داشته باشید. یک آیینه­ی کوچک روی لنز این دوربین ها قرار گرفته است تا به کمک آن بتوان کادر سلفی را ایجاد نمود. این دوربین ها جزو بهترین انتخاب ها برای هدیه به دوستان شما به شمار می آیند. همراه با این دوربین یک لنز کلوز آپ نیز وجود دارد تا در صورت تمایل بتوان از جزئیات بیشتری از سوژه ها عکاسی کرد. دوربین های Mini   Instaxکمپانی فوجی یکی از جذاب ترین محصولات این کمپانی محسوب می شود. بنابراین جای تعجب ندارد که شرکت فوجی تصمیم بگیرد نسخه های بعدی این نوع دوربین ها را در آینده­ی نزدیک معرفی کند. شنیده ها حاکی از آن است که جدیدترین نسخه­ی این دوربین ها یعنی دوربین Fujifilm Instax Mini 11 هم اکنون به طور رسمی ثبت شده است و به زودی منتشر می شود.

سیر تکاملی دوربین Fujifilm Instax Mini 11:

در حالی که روزهای درخشان دوربین های فوری (و به طور کلی عکاسی آنالوگ) را پشت سر گذاشته ایم، با این حال این دوربین های جذاب به صورت کامل از بین نرفته اند و این به لطف طیف گسترده ای از دوربین های Instax  فوجی فیلم ممکن شده است. خط  تولید Instax Mini از اوایل دهه 2000 به صورت منظم به روز شده است، و به نظر می رسد که به زودی یک ورژن دیگر از این دوربین ها را رو نمایی خواهد کرد.  با توجه به منابع خبری قابل استناد Nokishita ، کمپانی فوجی فیلم مقدمات ثبت رسمی دوربین Fujifilm Instax Mini 11 را آماده کرده است. این خبر بسیار هیجان انگیز است زیرا دوربین Instax Mini 9 بسیار محبوب بود و در صدر نمودار بهترین دوربین های فوری از زمان عرضه­ی آن در آوریل 2017  قرار داشت. به غیر از این اخبار، هیچ اطلاعات دیگری در مورد دوربین Fujifilm Instax Mini 11 فعلا در دسترس نیست، جز این که به احتمال زیاد این مدل، جانشین Instax Mini 9 خواهد بود. حال این پرسش مطرح می شود که: پس چه اتفاقی برای مدل Instax Mini 10 افتاد؟

 

مطالب مرتبط:

 

آیا پیش از رو نمایی دوربین Fujifilm Instax Mini 11، کمپانی فوجی از یک نسل دوربین گذر کرده است؟

پس از موفقیت دوربین Mini 9 ، کمپانی فوجی دوربین  Fujifilm Instax Mini LiPlay را به جای  Instax Mini    10در سال 2019 معرفی کرد. این محصول  نخستین دوربین مجهز به Instax Mini بود که در سال 1998، درست در زمانی که دوربین های فیلم برداری و امثال دوربین های فوری Polaroid آخرین نفس خود را می کشیدند، توسط کمپانی فوجی فیلم معرفی شد. ما کاملاً مطمئن نیستیم که دوربین Instax Mini 10 در آن زمان موفق عمل کرده یا نه، اما مسلما به اندازه ای تاثیر گذار بوده است که توجه ها را به سمت دوربین های فوری جلب نموده. فوجی دوربین های Fujifilm Instax Mini 30 را در سال 2002 منتشر کرد و از آن زمان به بعد هرگز به سمت رویکرد مدل های پیشینش بازنگشت. البته Instax Mini 10 در حال حاضر دیگر در دسترس نیست، با این حال یکی از علاقه مندان به دوربین های عکاسی به نام Peggy Anne موفق به یافتن یکی از این مدل دوربین ها شده و در وبلاگ خود تحت عنوان Camera Go Camera در مورد آن مطلب نوشته است.

ما هنوز مطمئن نیستیم که از دوربین Fujifilm Instax Mini 11 چه انتظاری باید داشته باشیم، اما با توجه به اینکه مدل Mini 9 بسیار قدرتمند عمل کرده، ما مشتاقانه منتظریم ببینیم که نسل بعدی این دوربین های عکاسی یعنی دوربین Fujifilm Instax Mini 11 چگونه عملکردی خواهد داشت؟

جهت خرید دوربین های چاپ سریع، با ما در تماس باشید

Reference:techradar
ارسال دیدگاه