دوربین بدون آینه‌ YN450 با سیستم عامل اندروید در راه است!

مفهوم اجرای سیستم عامل اندروید در دوربین چیز تازه‌ای نیست، چرا که در سال 2012 میلادی سامسونگ Galaxy Camera را تولید کرد؛ دستگاهی که از ادغام گوشی هوشمند و دوربین های دیجیتال تشکیل شده بود! متاسفانه اگر چه این یک ایده بد نبود، اما فقط بر روی کاغذ عملی شد و دوربین گلکسی کمرا نتوانست نظر مخاطبان را آن طور که باید به خود جلب کند. چرا که این دیوایس نه یک گوشی هوشمند محسوب می شد و نه یک دوربین واقعی. چرا‌که کاربر نمی توانست با آن به راحتی تماس بگیرد و یا اینکه لنزهای دوربین آن را تعویض کند. پس از آن، سامسونگ NX را تولید کرد کهاز  سیستم عامل Tizen بهره می‌برد، اما NX هم نتوانست بهتر از گلکسی عمل کند و به موزه منتقل شد!

حال شرکت چینی Yongnuo قصد دارد یک دوربین بدون آینه روانه بازار کند که نه تنها اندروید را اجرا می کند، بلکه به شما اجازه می دهد تا از لنزهای مختلف استفاده کنید، یک دوربین که با لنزهای دوربین‌های حرفه‌ای کانن نیز سازگار است؛ Yongnuo YN450

دوربین Yongnuo YN450 دارای یک سنسور 4.3 میکرونی ساخته شده توسط پاناسونیک با دقت 16 مگاپیکسل، یک پردازنده 8 هسته ای کوالکوم ناشناخته با رم 3 گیگابایتی، باتری 4000 میلی آمپر ساعتی و 32 گیگابایت حافظه‌ی داخلی است که قابلیت ارتقا نیز دارد. البته همان طور که انتظار می رود، دوربین سلفی نیز برای آن در نظر گرفته شده است. اما آنچه واقعا باعث می شود تا YN450 از دیگر دوربین های بدون آینه متمایز شود این واقعیت است که این دیوایس سیستم عامل اندروید 7.1 را اجرا می کند.

هنوز هیچ نسخه‌ای از دوربین بدون آینه‌ Yongnuo عرضه نشده است، اما احتمالا در سال آینده باید شاهد ارائه‌ی این محصول به بازار باشیم.

منبع: دیجی رو

ارسال دیدگاه