قرنطینه در خانه: 11 پروژه عکاسی فوق العاده برای امتحان کردن در داخل خانه هنگام بحران Covid-19

11 پروژه عکس فوق العاده برای امتحان کردن در داخل خانه هنگام بحران Covid-19

قرنطینه در خانه: 11 پروژه عکاسی فوق العاده برای امتحان کردن در داخل خانه هنگام بحران Covid-19

امتحان کردن پروژه های عکاسی در قرنطینه و در محیط آرامش بخش خانه، راه های فوق العاده ای هستند برای گرفتن عکس فوق العاده حتی وقتی داخل خانه گیر افتاده ایم.

11 پروژه عکس فوق العاده برای امتحان کردن در داخل خانه هنگام بحران Covid-19
Image credit: Adams & Getty Images

با توجه به اینکه اکثر ما اکنون وقت زیادی را در خانه می گذرانیم، می تواند چالشی باشد برای یافتن راه هایی که حس عکاسی شما را برانگیزد، زمانی که فقط برای تهیه وسایل مورد نیاز، خانه را ترک می کنید.

ممکن است احساس کنید که اگر محدود به خانه باشید، الهام خلاقیت سخت است. خواه در فاصله گذاری اجتماعی یا قرنطینه ی شخصی باشید، خیره شدن به همان چهار دیواری همیشگی ممکن است باعث شود شما برای الهام گرفتن تلاش کنید. خوشبختانه، با کمی تفکر خلاق، می توانید بدون رفتن به خارج از خانه، چند عکس سرگرم کننده بگیرید!

ما 11 پروژه مختلف خانگی را برای شما قرار داده ایم که می توانید در خانه خود عکسبرداری کنید، بدون اینکه نگرانی بیرون رفتن از منزل را داشته باشید. بسیاری از آنها را می توانید در میز آشپزخانه خود با استفاده از وسایل و افرادی که از قبل در دسترس دارید انجام دهید …

1.با شلپ شلوپ عکس فوق العاده بسازید!!

. شلپ شلوپ درست کنید!

برای به دست آوردن یک استودیوی کلاسیک اشیای بی جان، یک روبالشی سفید را به دیوار و میزکار آشپزخانه بچسبانید تا یک منحنی تشکیل شود. دوربین خود را روی یک سه پایه بگذارید؛ یک برش لیمو را روی لیوان آب قرار داده و آن را با قاب تصویر هماهنگ کنید. تصویر را با لیوان هم سطح کنید، اما مقداری از بالای تصویر را برای اسپلش بگذارید. یک فلاش خارج از دوربین را در یک سمت قرار دهید – اما نور آن را به سوی پس زمینه قرار دهید، نه لیوان.

 

خرید دوربین عکاسی دست‌دوم

 

2.عکاسی با نور شمع، عکس فوق العاده ای برای شما خواهد بود!

با نور شمع عکسبرداری کنید.

 

شمع ممکن است در قدرت روشنایی ضعیف باشد، اما نور شمع از نظر اتمسفر، از سطح درخشندگی خود فراتر می رود. برای تصویربرداری از یک پرتره با نور شمع، از حالت Manual (دستی) و قالب خام استفاده کنید. شمع را در عکس قرار دهید، زیرا نور آنقدر گرم است که منبع نور برای کمک به بیننده در درک تصویر لازم است. در دیافراگم f/2 از ایزو 1.600 و لنز سریع مانند 50 میلی متر f/1.8 استفاده کنید. سرعت شاتر را 1/100 ثانیه تنظیم کنید و روی چشم نزدیک سوژه خود متمرکز کنید.

3.عکاسی از مخلوط آب و روغن، عکس فوق العاده در قرنطینه:

 

آب و روغن را مخلوط کنید.

 

با استفاده از لنزهای ماکرو و چند مورد از اقلام روزمره، می توانید از قطرات روغن شناور بر روی آب، عکس های باورنکردنی بگیرید. مانند اکثر عکسهای ماکرو، تنظیم دقیق لازم است، اما این روند شما را وادار می کند که روی جزئیات دقیق تمرکز کنید. نظم و انضباطی که از تلاش برای اجرای این پروژه حاصل می شود، از طریق سبک های دیگر عکاسی شما گسترش می یابد؛ بنابراین عکسبرداری از جزئیات ظریف، از کلیت سودمندی برخوردار است.

برای تهیه، یک ظرف را با آب پر کرده و یک قطره مایع شستشو را به آن اضافه کنید. بعد از یک به هم زدن ملایم، 5 تا 10 دقیقه آن را بگذارید تا حل شود؛ سپس چند قطره روغن پخت و پز به آن اضافه کنید.

4.عکاسی از پرتره در روز بارانی، عکس فوق العاده ی مخصوص روزهای بارانی!

عکاسی از پرتره در روز بارانی

 

وقتی از یک پرتره عکاسی می کنید، قانون طلایی، تمرکز روی چشم هاست. اما قوانین برای شکسته شدن ساخته شده اند و شما می توانید از پرتره های مهیج و بدون هیچ گونه چهره ای در کانون توجه، عکس بگیرید.

در یک روز بارانی یک پنجره انتخاب کنید و متوجه می شوید که دانه هایی از آب را روی شیشه دیده می شود. با قرار دادن سوژه خود در سمت دیگر آن، می توانید از این دانه ها به عنوان نقطه کانونی خود استفاده کنید و از یک پرتره عجیبی عکس بگیرید که به اندازه یک عکس معمولی از یک هدف، قابل توجه است.

شما می توانید از سمت داخل به بیرون عکاسی کنید تا این حس را القا کنید که جسم خارجی سرد است؛ یا اینکه از بیرون به داخل عکاسی کنید تا حس کسی را که آرزوی استراحت در هوای آزاد را دارد، القا کنید. برای اینکه عکس تاثیرگذار شود، به عمق خیلی کم میدان نیاز دارید، بنابراین فقط دانه های آب در کانون توجه قرار می گیرند. برای این کار از لنزهایی با حداکثر دیافراگم سریع مانند 50mm f/1.8 Prime استفاده کنید. در حالت اولویت دیافراگم، با کمترین میزان f/number، شماره گیری کنید و روی سوژه فریم کنید. روی قطره ها متمرکز شوید و عکس بگیرید.

 

5.با قوانین فیزیک عکس های فوق العاده بگیرید!

 

وارد چرخش شوید.

 

ساختن یک تصویر جذاب که قوانین فیزیک را ضبط می کند بسیار آسان است! در یک اتاق تاریک، یک متر رشته را به یک چراغ بسته و از طرف دیگر به یک چراغ قوه گره بزنید. دوربین خود را بر روی سه پایه در زیر آن تنظیم کنید. به صورت دستی روی چراغ قوه متمرکز شوید و دوربین را با ISO100، دیافراگم f/11 و سرعت شاتر30 ثانیه در حالت Manual (M) قرار دهید. چراغ های اتاق را خاموش کنید، سپس چراغ قوه را با حرکت دایره ای چرخانده و بدین ترتیب در یک بیضی که در حال کوچک شدن است، چرخش خود را آغاز می کند. دیافراگم دوربین را روشن کنید و عقب بایستید تا زمانی که متوقف شود.

برای بدست آوردن چندین بیضی در یک قاب، از تنظیمات Bulb استفاده کرده و بین نوسان های مشعل را با کارت سیاه لنز بپوشانید. برای تغییر رنگ چراغ قوه، پوسته های شفاف شیرینی را روی آن بچسبانید.

 

6.لحظات تصویر را با عکس های فوق العاده! گسترش دهید.

لحظات تصویر را با عکاسی گسترش دهید.

 

دلیل اینکه می دانیم قطرات آب چگونه رفتار می کنند، به لطف عکاسی پر سرعت است. اما برای خلق هنر آب نیازی به تجهیزات پیشرفته ندارید. تنظیم این پروژه ساده است، اما به تمرکز دقیق و زمان بندی مناسب نیاز دارید.

یک سینی پخت را با آب پر کرده و آن را روی میز کار قرار دهید. سپس یک صندلی را روی آن قرار دهید، بنابراین جایی را دارید که یک کیسه فریزر نیمه پر از آب را به آن وصل کنید. سوراخی را در گوشه کیسه با یک سنجاق ایمنی بکشید تا یک جریان منظم از قطرات آب را به درون سینی داشته باشید.

دوربین خود را روی سه پایه قرار دهید و قاب دوربین را با آب درون سینی و قطرات در حال ریختن، متناسب کنید. لنزهای ماکرو می توانند مفید باشند اما ضروری نیستند. هر آنچه که در پشت سینی آب قرار دهید در آب منعکس خواهد شد، بنابراین با ورق های کاغذی با رنگ ها و طرح های مختلف آزمایش کنید. با ساخت مجموعه خود، یک فلاش را به یک سمت و روی چند تا کتاب قرار دهید و نور آن را روی پس زمینه متمرکز کنید.

پیدا کردن کانون دقیق ضروری است، بنابراین به حالت Manual Focus بروید و نوک مداد را در محل پاشیده شدن آب قرار دهید و روی این جسم متمرکز شوید. اکنون فقط باید روی زمان بندی درست خود تمرکز کنید.

7.عکس فوق العاده ی تلفیق نقاشی، نور و هنر عکاسی:

نقاشی با نور

 

در طول یک تابش طولانی، یک منبع نوری کوچک را درون قاب منتقل کنید و رگه های نازکی از نور را ثبت کنید. برای ترسیم آن می توانید اطراف سوژه را با یک چراغ قوه ترسیم کنید، آن را از زوایای مختلف با پرتوی چراغ قوه روشن کنید، یا حتی چراغهای رشته ای رنگی را برای پس زمینه شگفت انگیز خود جا به جا کنید.

دوربین خود را روی سه پایه قرار داده، سپس فریم کنید و روی سوژه خود متمرکز شوید. اکنون برای خاموش کردن فاصله فوکوس، به Manual Focus بروید و حالت را روی Manual(M) تنظیم کنید. تنظیمات را در ISO200، سرعت شاتر 8 ثانیه و دیافراگم f/16 بگذارید. تایمر خودکار را روی 5 ثانیه تنظیم کنید. اکنون می توانید چراغ ها را خاموش کنید.

دوربین را روشن کنید، در حالت خود قرار بگیرید و هنگامی که دیافراگم باز می شود، زمان آن را دارید تا بتوانید نقاشی نورانی خود را بسازید. در صورت لزوم می توانید در مدت تابش را طولانی تر کنید – فقط چراغ قوه را مدام در حال حرکت نگه دارید تا از ایجاد هات اسپات جلوگیری شود. شما می توانید کل یک جسم را به مدت طولانی ثبت کنید، یا اینکه کار را به عکس های جداگانه تقسیم کنید و آنها را در فتوشاپ با هم مخلوط کنید.

 

8.از لحظه ی اشتعال کبریت را عکس فوق العده بگیرید!

کبریت بزنید.

 

هنگامی که یک کبریت زده می شود، آنقدر سریع شعله ور می شود که واقعاً نمی توانیم لحظه ی دقیق اشتعال را مشاهده کنیم. اما با عکسبرداری سریع و پشت سر هم عکس های با سرعت فریم بالا، می توانیم این لحظه شگفت انگیز را ثبت کنیم و از یک عکس استفاده کنیم که شکاف بین هنر و علم را رقم می زند. برای ضبط آن به یک لنز ماکرو نیاز دارید، اما هنگام تدوین، فضای زیادی از اتاق را در اطراف کبریت خالی بگذارید، زیرا شعله ور شدن آتشین کبریت، بزرگتر از آن چیزی است که فکر می کنید.

 

9.هاله های دودی، سوژه ای آسان برای عکس فوق العاده!

 

هاله های دودی

 

اگر بتوانید نور مناسب را بدست آورید، عکاسی از هاله ی دود آسان است. برای گرفتن عکس، یک چوب بخور (عود) روشن کنید و آن را در مقابل یک پس زمینه تاریک قرار دهید. از یک چراغ قوه خارج از دوربین در حالت دستی استفاده کنید و آن را از یک طرف روشن کنید؛ مطمئن شوید که نور روی پس زمینه یا لنز نمی لرزد. روی نوک چوب متمرکز شوید، سپس برای قفل کردن فاصله فوکوس، آن را به فوکوس دستی تغییر دهید.

از حالت Manual استفاده کنید و دیافراگم f/8 و سرعت شاتر 1/200 ثانیه تنظیم کنید. اکنون چند عکس به عنوان تست بگیرید و تا زمانی که نوردهی کامل نداشته باشید، قدرت فلاش را روشن تر یا تیره تر کنید.

10.در قرنطینه گل ها را برای عکس فوق العاده منجمد کنید!

گل های یخی

 

قسمت پایه ی یک جعبه ی بستنی را با حدود 2 سانتی متر آب بپوشانید و آن را به طور ناگهانی در فریزر قرار دهید. پس از اینکه جامد شد، یک گل رنگارنگ را روی یخ بگذارید و به اندازه کافی با آب آن را بپوشانید. دوباره آنرا منجمد کنید؛ نتیجه نهایی یک گل محصور شده در یک بلوک یخ خواهد بود.

بلوک یخ زده را از قالب جدا کرده، آن را روی یک صفحه آبگذر بگذارید و دوربین خود را بر روی سه پایه قرار دهید. برای روشن کردن یخ از زوایای مختلف، از چراغ استفاده کنید؛ بنابراین تعدادی ترکیبات رنگی و طرح دار خواهید داشت.

11.هنر هوشمند را با عکاسی تلفیق کنید عکس فوق العاده ی خودتان را بسازید!

هنر هوشمند با تلفن هوشمند

 

چراغ کوچک LED در تلفن هوشمند برای ایجاد اثری از نور مناسب است. با کمی تمرین، می توانید با عکسبرداری در تابش طولانی، هر شکلی را در هوا بکشید. لباس تیره بپوشید و به حرکت خود ادامه دهید؛ اینگونه در عکس ظاهر نمی شوید.

برای راه‌اندازی دوربین، از حالت دستی استفاده کنید و از قبل تمرکز دستی را روی مناطقی که قصد دارید نقاشی خود را انجام دهید، استفاده کنید. نقطه شروع خوب ISO100 ،f/16 و سرعت شاتر 30 ثانیه است.

ارسال دیدگاه