7 نکته ی اساسی برای خریدن لنز دست دوم دوربین

لنز دست دوم دوربین

7 quick tips for buying a second-hand lens for your camera

با این 7 نکته خیلی سریع میتونین گزینه ی مناسب خودتون رو برای خرید لنز دست دوم دوربین انتخاب کنین .

همه ی ما دوست داریم تا یه لنز اکبند از یک برند خوب برای دوربین خودمون داشته باشیم. اما حقیقت اینه که میتونیم پول بیشتری رو در جیب خودمون نگه داریم فقط با خریدن یه لنز دست دوم تمیز. در زیر چند نکته ی سریع برای کمک کردن به شما در انتخاب بهترین گزینه در زمان خرید یک لنز دست دوم برای دوربینتون ترتیب دادم .

  1. تایید سازگاری لنز دست دوم با دوربین شما

فقط این مسئله که چون شما با یک برند دوربین عکاسی میکنین و تمایل دارین لنز دست دوم از همون برند رو خریداری کنین تضمینی برای درست کار کردن لنز شما نیست . تولید کننده ها بعضی وقت ها تراشه ها و تماس های الکتریکی بین دوربین و لنز های خود رو تغییر میدن، بنابر این یه لنز قدیمی از برندی که شما انتخاب کردین همیشه تضمینی برای سازگاری با دوربین جدیدتون نداره . فقط یه سرچ سریع در این زمینه میتونه پاسخگوی سوال شما در این مورد باشه .

  1. چند تا عکس با لنز دست دوم بگیرین

درست مثل خریدن یه ماشین ، در زمان خریدن لنز دست دوم دوربین هم شما بهتره لنز دوربین رو تست کنین . انجام دادن این کار شما رو سریعا از درست کار کردن همه چیز لنز و عناصر سازنده ی اون مطمئن میکنه و در نهایت عکس های خوبی به شما تحویل میده .

اگر برای دوربین خودتون خرید آنلاین لنز دست دوم داشته باشین ، از این موضوع که میتونین پرداخت در محل داشته باشین تا لنز رو تست کنین یا بتونین بعد از چند روز اون رو مرجوع کنین ، مطمئن بشین . خوشبختانه فروشگاه مهرانی کم همه ی ویژگی های مورد نیاز شما رو داره تا با خیال راحت بتونین خرید کنین.

  1. اپتیک لنز دوربین را بررسی کنین

اگر یه  لنزدست دوم دوربین خریداری کردین که همه جوره تبلیغ شده باید مطمئن باشین که لکه نوری نداشته باشه .

منظورمن در مورد لکه نوری چیه ؟ منظورم اینه که عناصر انتهایی و جلویی لنز دست دوم ما نباید هیچ گونه خط و خشی داشته باشه . همچنین اجزای داخلی لنز هم نباید گرد غبار داشته باشن . حتی در مواردی دیده شده که درون لنز قارچ تشکیل شده واسه همینه که در فروشگاه ما اینقدر در مورد نداشتن خط و خش و گرد و غبار تاکید شده .

همینطور که قبلا هم گفتم اگه آنلاین خرید میکنین و فرصتی برای کنترل و استفاده کردن از لنز ندارین این مسئله رو حتما با فروشنده شرط کنین که در صورت داشتن هر گونه مشکلی لنز دست دوم دوربین رو پس میدین .

خرید لنز دست دوم دوربین

 

  1. دیافراگم رو تست کنین

نکته ای که من همیشه به همه تاکید میکنم اینه که دیافراگم لنز رو وقتی که دوربین روشن و خاموش آزمایش کنین . این مسئله رو در همه ی f/spot ها یعنی همه ی اندازه های دیافراگم چک کنین اگر در هر کدوم از نقطه های f  احساس کردین دیافراگم خوب کار نمیکنه لنز دست دوم رو کنار بزارین دیگه هم روش فکر نکنین .

  1. بزرگنمایی یا فوکوس لنز دوربین رو چک کنین

مانت لنز دست دوم دوربین که شما به دنبال خریدش هستین و قدرت فوکوس اون هم از مسئله های مهمه . فقط کافیه یه عکس با لنز مورد نظرتون بگیرین تا سرعت و دقت اون رو مورد آزمایش قرار بدین .

در آخر باید حلقه ی فوکوس دستی رو چک کنین . حلقه ی لنز سخت میچرخه ؟ یا احساس میکنه شل و وله ؟ فورا در این صورت متوجه مشکل اون میشید و اتفاقی که میوفته اینه که نباید بخریدش .

  1. لنز دست دوم دوربین گارانتی داره ؟

گارانتی که یه کالای دست دومی مثل لنز دست دوم برای دوربین عکاسی میتونه داشته باشه اینه که تضمینی برای برگردوندن پول شما در صورت داشتن هر مشکلی داشته باشه . طول این ضمانت ممکن است متفاوت باشه ، اما یک فروشنده معتبر همیشه به شما ضمانت نامه ارائه میده ارائه میده. به عنوان مثال حداقل شما باید یک هفته رو انتظار داشته باشین.

به خاطر داشته باشین که این مسئله کاملا قابل مزاکره است و این اصلا ضرری نداره که از فروشنده بخواین ضمانت طولانی مدت تری بهتون بده .

  1. خریدن یک لنز دست دوم دوربین آنلاین

البته ، در خریدن لنز دست دوم دوربین از یه فروشنده ی شخصی به صورت آنلاین ، اون فروشنده به ندرت میتونه به شما گارانتی ای ارائه بده . در این موارد باید انتظار هر چیزی رو داشته باشین نمیگم که حتما سرتون کلاه میزارن ولی خب خریدتون با ترس و لرزه . تنها راهی که میتونه در این موقعیت به شما کمک کنه اینکه از فروشنده بخواین توضیحات کامل و عکس از زوایای مختلف از محصول بهتون بده .

در کل تا وقتی فروشگاه های آنلاین معتبر وجود دارن منطقی نیست از فروشنده ی شخصی که نمیشناسین خرید کنین .

با خرید کردن از فروشگاه مهرانی کم دیگه نگران مشکلات خرید دست دوم نباشین ما همه جوره کالا های موجود در سایت رو به شما تضمین می کنیم . به جرات میشه گفت مهرانی کم اولین و معتبر ترین فروشگاه در زمینه لوازم مربوط به عکاسی هستش مخصوصا محصولات دست دوم که دیگه میشه گفت لنز و دوربین های دست دوم مهرانی کم به یه برند تبدیل شدن .

برای خرید لنز دست دوم همین الان اقدام کنین .

ارسال دیدگاه