یک لنز 50 میلی‌متری f/1.4 با قابلیت زاویه دار شدن، فقط با 259 دلار؟

لنز A 50mm f/1.4 tilt

لنز کج شونده( زاویه دار) AstrHori 50mm F1.4 یک لنز شیب ارزان قیمت برای دوربین‌های بدون آینه Canon، Nikon، Sony، Fujifilm و L-mount است.

لنزهای Tilt-Shift قطعات تخصصی کیت هستند، با محصولاتی با برندهای شخصی مانند کانن یا نیکون که قیمت‌های بالای 1000 دلار دارند. حتی یک پیشنهاد سوم از برندی مانند Samyang/Rokinon احتمالاً بیش از 500 دلار برای شما بازگردانده است. اما در اینجا ما یک لنز شیبدار  را با قیمت  فقط 259 دلار معرفی می‌کنیم!

لنز کج شونده
(Image credit: Future)

لنز شیب AstrHori 50mm F1.4 یکی از طیف های رو به رشد از لنزهای برند AstrHori است که خود در سال 2018 تاسیس شد. این لنز یک لنز فول فریم است که فقط برای دوربین‌های بدون آینه در دسترس است، اما همه گزینه‌های اصلی نصب برای: Canon RF، Nikon Z، Sony E، Fujifilm X و L-mount.

نمایی دیگر از لنز شیب
(Image credit: Future)

 

لنز از 7 عنصر تشکیل شده است که در 6 گروه چیده شده اند و عناصر غیر کروی و پراکندگی فوق العاده کم (ED) را برای کاهش انحرافات و شعله ور شدن ترکیب می کنند. یک بشکه تمام فلزی با صفحه نصب فلزی حس برتری را ایجاد می کند، در حالی که یک رزوه فیلتر 52 میلی متری امکان نصب فیلترهای پلاریزه یا چگالی خنثی را فراهم می کند.

 

لنز ایستاده شیپ
(Image credit: Future)

 

البته، شما لنز به این ارزانی را بدون برخی مصالحه دریافت نمی کنید. نکته مهم در اینجا این است که این لنز فقط شیب دار است، بدون هیچ گونه قابلیت تعویض. این بدان معناست که شما نمی توانید پرسپکتیو و عمودهای همگرا را در تصاویر خود کنترل کنید، اما قابلیت شیب همچنان کنترل دقیق سطح کانونی لنز را امکان پذیر می کند و جلوه های فوکوس جالبی را ایجاد می کند.

A 50mm f/1.4 tilt lens
(Image credit: Future)

 

لنز شیب AstrHori 50mm F1.4 نیز یک لنز کاملا دستی است، بنابراین شما باید بدون فوکوس خودکار و همچنین هرگونه تماس الکتریکی بین بدنه دوربین و لنز کار کنید. با این حال، دومی نیازی به شکست ندارد، زیرا پیش‌نمایش نوردهی خودکار دوربین‌های بدون آینه، نوردهی عکس را بسیار آسان‌تر از دوربین‌های DSLR می‌کند.

 

مانت لنز
(Image credit: Future)

 

RF: digitalcameraworld

ادمین
ارسال دیدگاه