دوربین هایی با لنز چند منظوره

لنز چند منظوره

دوربین هایی با لنز چند منظوره چه کاربردی دارند؟

دوربین هایی با لنز چند منظوره بهترین وسیله برای عکاسی مناظر در مسافرت است، جایی که شما توانایی حمل سه پایه های دست و پا گیر را ندارید! یک زوم با قابلیت های گسترده، تا تله و دیافراگم های بسیار سریع به شما این امکان را می دهد که آزادنه و خلاقانه زمان خود را به عکاسی اختصاص دهید. بدون اینکه لنزهای سوئیچینگ حواس شما را پرت کند، خود را به طور کامل در عکاسی غوطه ور کنید. شما می توانید به صورت خود جوش واکنش نشان داده و بدون زحمت آزمایش کنید تا قاب مناسب برای سوژه های خود را پیدا کنید.

 در دوربین های Tamron 35-150mm F/2.8-4 Di VC OSD در  canon و Nikon DSLR که به عنوان یک لنز دوربین  و  قابل استفاده برای تصویربرداری انتخاب شده اند نیز یک انتخاب عالی برای عکاسی منظره و مسافرتی است.

لنز چند منظوره

ویژگی های Tamron 35-150mm F / 2.8-4 Di VC OSD که باعث می شود در پرتره ها برتری پیدا کند ، در مورد الزامات عکس های منظره موفق نیز کاربرد دارد.

لنز دوربین دارای فاصله حداقل شیء در حدود 17.7 اینچ در کل محدوده زوم است و به شما انعطاف پذیری می دهد تا بتوانید با انعطاف پذیری به گرفتن جزئیات نمای نزدیک بپردازید  و یا با استفاده از عناصر پیش زمینه و پس زمینه در فوکوس واضح و عمق گسترده میدان، جلوه های نمایشی ایجاد کنید.

با لنز چند منظوره می توان عکس ها و تصاویر مناظر گسترده تری ثبت کرد که با دیدن این عکس ها داستان مکان فاش شود.

پیشنهاد خرید

لنز دست دوم نیکون Nikon 35mm

8,000,000 تومانخرید کنید

آیا با دوربین های دارای لنز چند منظوره می توان لرزش های شدید را از بین برد؟

لرزش ها در عکاسی مسافرتی بیشتر رخ میدهد. حمل سه پایه می تواند بار سنگینی داشته باشد و در بعضی مکان ها شما مجاز به استفاده از آن نیستید اما داشتن دوربینی با لنز چند منظوره می تواند به کمک شما بیاید. Tamron 35-150mm F / 2.8-4 Di VC OSD شامل سیستم جبران لرزش Tamron است که این امکان را به شما می دهد تا با سرعت5 شاتر دستی سریعتر از آنچه که معمولاً می توانستید، شات کنید. این یک مزیت بزرگ است ، به ویژه هنگامی که برای گرفتن نور مناسب در شرایط کم نور، باید از سرعت شاتر بیشتری استفاده کنید.

لنز چند منظوره2

پیشنهاد خرید

لنز دست دوم کانن Canon 85mm

15,500,000 تومانخرید کنید

تکنولوژی هوشمند به کمک دوربین هایی با لنز چند منظوره آمد!

سیستم اختصاصی DU MPU منحصر به فرد Tamron دارای دو ریز پردازنده است: یکی برای کنترل سیستم جبران لرزش لنز و دیگری برای کنترل عملکردهای لنز مانند فوکوس خودکار.

این کار 35-150mm F/2.8-4 Di VC OSD را قادر می سازد تا از فن آوری فوکوس خودکار ساخته شده در بدنه دوربین شما، نهایت استفاده را ببرد. با فعال شدن، درایو AF Optimized Silent Drive (OSD) به سرعت و بی سر و صدا متمرکز می شود ،به خصوص در محیط هایی که نویز یک حواس پرتی ناخواسته وجود دارد یا می تواند موضوعی شما را نگران کند مانند عکس گرفتن از حیوانات وحشی، که در این مواقع بسیار مفید است.

این لنز چند منظوره همچنین دارای یک دیافراگم دایره ای 9 پره ای است که به صورت الکترومغناطیسی کنترل می شود تا فوق العاده سریع و دقیق باشد.

پیشنهاد خرید

لنز دست دوم کانن Canon 100mm macro

28,000,000 تومانخرید کنید

طراحی مناسب در  لنز چند منظوره

با طول تنها 4.9 اینچ ، لنز چند منظوره جمع و جوری است اما 19 عنصر نوری را در 14 گروه شامل می شود. از جمله سه عنصر لنزهای کروی ترکیبی و سه عنصر عدسی ترکیبی برای از بین بردن ناهنجاری های نوری. این لنز چند منظوره دوربین همچنین شامل پوشش BBAR Tamron ، فرمول ضد انعکاسی است که باعث کاهش روشنایی خیره کننده و نامنظم می شود، مخصوصاً هنگام شات در فضای باز که نور در پس زمینه وجود دارد.

عنصر لنز جلویی دارای یک پوشش فلوئور برای دفع روغن و آب و محافظت در برابر اثر انگشت و تمیز بودن لنز است. طبیعتا محافظت از لنز چند منظوره ، عمر دوربین و لنز را افزایش می دهد

لنز چند منظوره3

لنز چند منظوره دارای یک محفظه فلزی با چندین مهر و موم است تا در برابر گرد و غبار و رطوبت محافظت شود.

عملکرد حرفه ای و مقرون به صرفه در لنز چند منظوره

برای پوشاندن یک دامنه معادل با لنزهای Canon و Nikon، در واقع به بیش از یک لنز احتیاج دارید یا باید برای حداکثر دیافراگم آهسته در کل دامنه، زوم تنظیم کنید. Tamron 35-150mm F / 2.8-4 Di VC OSD فناوری های پیشرفته و ساخت عالی را ارائه می دهد و این یک ارزش قابل توجه نیز هست.

با توجه به نکات ذکر شده داشتن دوربین با لنز چند منظوره علاوه بر مقرون به صرفه بودن آن، از کیفیت بالایی برخوردار است و علاقه شما را به عکاسی دوچندان می کند.

از اینکه مقالات مهرانی‌کم را ئنبال میکنید سپاسگذاریم.مهرانی‌کم مرجع تخصصی دوربین های عکاسی دست دوم در ایران

Reference: outdoorphotographer
ارسال دیدگاه