دانشگاهی در آبردین اکنون دوره ای در زمینه عکاسی درمانی ارائه می دهد

دانشگاه رابرت گوردون اولین دوره آموزشی در نوع خود ارائه می دهد که از عکاسی به عنوان راهی برای مقابله با ضرر استفاده می کند.

دانشگاهی در آبردین اسکاتلند اکنون اولین دوره در نوع خود را ارائه می دهد: مدرک آکادمیک در استفاده از عکاسی برای مقابله با ضرر. هدف این دوره تحصیلات تکمیلی متخصصانی است که با افراد جوان و حاشیه نشینی که علاقه مند به استفاده از عکاسی در عمل درمانی خود هستند کار می کنند.

رهبر دوره دکتر نیل گیبسون یک مدرس ارشد در دانشگاه رابرت گوردون است که دوره در آنجا برگزار می شود. او سال‌ها تحقیق و دکترای خود را به شیوه‌های درمانی اختصاص داده است و کتابی نوشته است که برخی از راه‌هایی را که عکاسی می‌تواند عزت نفس، انعطاف‌پذیری و اتکا به خود را افزایش دهد، به تصویر کشیده است.

پیشنهاد ویژه: خرید لنز و دوربین دست دوم با قیمت عالی

در مقدمه این دوره، دکتر گیبسون با سازمان بهداشت روان محلی Pillar Kincardine همکاری کرده است تا یک گروه عکاسی درمانی را برای بزرگسالانی که با چالش‌های عاطفی، اجتماعی یا سلامت روان مقابله می‌کنند، ایجاد کند. او همچنین به کنیا سفر کرده است، جایی که با استفاده از عکس‌ها با جوامع کار می‌کرد تا مسائل مربوط به تحولات سیاسی را بررسی کند.

دوره آنلاین در دو ماژول ارائه می شود. اولی بر پویایی، نظریه‌ها، مهارت‌ها و نتایج استفاده از تکنیک‌های عکاسی درمانی تمرکز دارد، در حالی که دومی به بررسی توسعه تاریخی این عمل می‌پردازد در حالی که پایه‌گذاری نظریه‌ها و بحث در مورد نتایج پیش‌بینی‌شده است.

در طول همه‌گیری، دکتر گیبسون از نزدیک با گروهی از افراد داغ‌دیده از عکاسی درمانی به‌عنوان مکانیزم مقابله با آن‌ها کار کرد و کسانی که شرکت کردند، نتایج مثبتی را از این تجربه گزارش کردند. وی خاطرنشان کرد: این یک پیشرفت هیجان انگیز در استفاده از عکاسی به عنوان یک ابزار درمانی است و پاسخگوی نیاز متخصصانی است که در فعالیت های مختلف با افراد آسیب پذیر کار می کنند و به دنبال تکنیک های جدید و نوآورانه برای مشارکت و توانمندسازی آنها هستند.

این دوره به مدت 12 ماه به صورت پاره وقت برگزار می شود. شرایط ورود 2:2 (مقامات درجه دوم پایین در سیستم آموزشی بریتانیا) در هر مقطع کارشناسی است، اگرچه نمرات پایین‌تر بسته به تجربه مورد به مورد در نظر گرفته می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه دوره، بودجه موجود و مشاغلی که می تواند منجر شود، به وب سایت RGU بروید.

Reference: digitalcameraworld

ادمین
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *