DJI اپل ProRes RAW را از دوربین سینمای جدید خود، Ronin 4D حذف کرد و قیمت آن را در نتیجه کاهش داد

DJI اپل ProRes RAW را از دوربین سینمای جدید خود، Ronin 4D حذف کرد و قیمت آن را در نتیجه کاهش داد.

DJI اعلام کرده است که جدیدترین دوربین سینمایی خود، DJI Ronin 4D، که اولین تلاش DJI در دنیای دوربین های فیلمبرداری است، دیگر از Apple ProRes RAW پشتیبانی نخواهد کرد، مشخصاتی که به عنوان یکی از ویژگی های اصلی این جدید برجسته شده است. محصول انقلابی در معرفی خود.

در بیانیه DJI آمده است:

Ronin 4D از ضبط فشرده داخلی RAW (Apple ProRes RAW) در هنگام راه‌اندازی پشتیبانی نمی‌کند، اما Apple ProRes 4444 XQ در اواخر سال 2022 از طریق به‌روزرسانی میان‌افزار در دسترس قرار خواهد گرفت.

“برای منعکس کردن این تغییر در مشخصات، لیست قیمت ترکیبی Ronin 4D 6K به 6800 دلار کاهش می یابد” و “کاربرانی که Ronin 4D را با قیمت اصلی پیش خرید کرده اند، باید با نمایندگی های خود تماس بگیرند تا مابه التفاوت را دریافت کنند.”

این مطمئناً ضربه‌ای به آن دسته از فیلم‌سازانی است که قبلاً 6799 دلار / 4715 پوند / 10149 دلار استرالیا به این دوربین سینمای انقلابی 6K پرداخته‌اند، زیرا قابلیت ضبط RAW آن دارد. این اولین باری نیست که می‌بینیم اپل ProRes RAW درست قبل از انتشار رسمی آن از دوربین حذف می‌شود، سازنده دوربین سینمای چینی Kinefinity اعلام کرد که توانایی ضبط Apple ProRes RAW را در تمام مدل‌های موجود خود حذف می‌کند و این کدک خواهد بود. قبل از عرضه دوربین سینمایی Mavo Edge 8K حذف شده است.

شایعات حاکی از آن است که این نمونه، و احتمالاً مشابه DJI، این است که رقبا و غول جهانی دوربین سینما RED، یا Red Digital Cinema که به طور رسمی شناخته می شوند، حق ثبت اختراع ضبط ویدیوی فشرده RAW را در اختیار دارند.

DJI Ronin 4D
(Image credit: DJI)

 

می‌دانیم که Zenmuse x9 DJI، که دوربینی است که در DJI Ronin 4D و در پهپادهای سینمایی حرفه‌ای آن‌ها استفاده می‌شود، از ProRes RAW به صورت داخلی فیلم‌برداری می‌کند، اما از طریق CineCore 3.0 حیله‌گر خود، که محدودیت‌های حق ثبت اختراع را دور می‌زند. با این حال، باید توجه داشت که این “بای پس پتنت” مشکل عدم توانایی DJI Ronin 4D جدید را برای ضبط Apple ProRes برطرف نمی کند.

DJI دستان خود را بالا نگه داشته و قیمت را کاهش داده است و تأیید کرده است که Apple ProRes 4444 XQ از طریق به‌روزرسانی میان‌افزار در اواخر سال 2022 در دسترس خواهد بود، اما این سؤال را مطرح می‌کند که چرا باید بعداً منتظر به‌روزرسانی سیستم‌افزار باشیم. در سال و در روز انتشار آن را در دسترس ندارید؟

ادمین
ارسال دیدگاه