نقد و بررسی Benro GX35 Low Profile Ballhead

Benro GX35 Low Profile Ballhead krn نقد و بررسی

مکانیزم رهاسازی هوشمندانه به ایمن نگه داشتن دوربین شما بر روی سر توپ قوی GX35 Benro کمک می کند.

 نکات مثبت و منفی Benro GX35

Benro GX35 کیفیت ساخت عالی را با برخی از ویژگی های واقعا مفید ترکیب می کند که استفاده از هد را آسان تر، ایمن تر و همه کاره تر می کند. کنترل ترکیبی قفل و اصطکاک آن همچنین سطح بالایی از کنترل را در حین قفل کردن محکم برای جلوگیری از افتادگی وحشتناک امکان پذیر می کند. ارزش این را دارد که به طراحی کمی غیرمعمول و نصب صفحه نامناسب عادت کنید.

+ نکات مثبت: 

 • مکانیزم ایمنی هوشمندانه
 • کنترل اصطکاک/قفل بزرگ
 • سیستم تشت دوتایی

 

– نکات منفی: 

 • پایه تخته ای بی نظم
 • سطح حباب در حال استفاده پنهان است
 • برخی یک کنترل اصطکاک جداگانه را ترجیح می دهند

 

خرید دوربین دست دوم با ضمانت نامه

 

GX35 بزرگ‌ترین سری گلوله‌های با جرئیات کم، سری GX Benro است. در حالی که GX 25 و GX30 به ترتیب می توانند حداکثر بارهای 25 کیلوگرم و 30 کیلوگرم را تحمل کنند، GX35 می تواند با بارهای تا 35 کیلوگرم کنار بیاید. البته، در مورد تجهیزات عکاسی، این توزیع وزن است که بیشتر از وزن کل موضوع است، اما یک سر سنگین‌تر باید بتواند با لنزهای بزرگتر و طولانی‌تر از لنزهای کوچک کنار بیاید.

قطر توپ بزرگ همچنین کمک می کند تا به راحتی یک مجموعه دوربین سنگین را جابجا کنید و GX35 دارای یک توپ 40 میلی متری است.

Benro هد را از آلومینیوم ساخته و دارای گیره Arca-Swiss سازگار و صفحه آزاد کننده سریع است.

چند ویژگی جالب وجود دارد که سری Benro GX را از سایرین موجود در بازار جدا می کند. اولاً، گیره صفحه آزاد کننده سریع را فقط می توان تا اینجا باز کرد، قبل از اینکه مجبور شوید آن را بیرون بکشید تا بیشتر آن را باز کنید و صفحه را آزاد کنید. این بدان معناست که بعید است دوربین شما به طور تصادفی از سر خارج شود.

همچنین یک کنترل متحرک دوگانه وجود دارد، شبیه به مدل Vanguard Veo BH-160S Dual-Axis Ball Head که برای عکسبرداری پانوراما در زمین ناهموار مفید است. معمولاً هنگام عکاسی پانوراما، باید اطمینان حاصل کنید که پایه سر سه پایه همسطح است تا افق در حین حرکت دوربین ثابت بماند. در تئوری، دستیابی به این امر ساده است، زیرا فقط یک مورد تنظیم طول و/یا زاویه پاها برای رسیدن به سطح سر است، اما در عمل همیشه مدتی طول می کشد. با این حال، GX35 دارای یک مکانیسم پانینگ بلافاصله در زیر گیره صفحه و همچنین مکانیسم معمول در پایین سر است. این بدان معنی است که می توان از توپ برای رسیدن به سطح دوربین استفاده کرد و چرخش پانینگ را می توان از بالای توپ انجام داد.

مشخصات فنی
(Image credit: Angela Nicholson/Digital Camera World)

مشخصات فنی:

 • ارتفاع: 85 میلی متر
 • قطر پایه: 51 میلی متر
 • وزن: 400 گرم
 • کنترل ها: تشت دوتایی، قفل توپی/اصطکاک، قفل گیره
 • سازگاری صفحه: Arca-Swiss
 • حداکثر بار: 35 کیلوگرم

کیفیت ساخت و قابل حمل بودن:

سر توپ Benro GX35 Low Profile یک سر توپ کاملاً غیرعادی است زیرا قفل توپ و دستگیره کنترل اصطکاک به جای خود بدنه از یک توده در کنار بدنه اصلی بیرون می آید. علاوه بر این، صفحه آزاد کننده سریع در بالای گیره قرار می گیرد.

هر سه دستگیره کنترل در GX35 نوعی شکل مخروطی با سطح صاف با برجستگی های عمیق هستند که چسبندگی خوب را تضمین می کند. بزرگترین دستگیره کنترل رهاسازی و اصطکاک توپ است و کنترل زیادی بر حرکت توپ می دهد. این بدان معناست که این سر از آن دسته سرهایی نیست که به راحتی از خیلی شل به محکم قفل می شود و با یک نانو تاب به عقب برمی گردد.

پایین تر، یک دستگیره کوچکتر به شما امکان می دهد مکانیسم متحرک استاندارد را قفل یا رها کنید در حالی که دسته بالایی با رها کردن انگشت شست کنترل می شود. در صورت نیاز، می توان آن را بیرون کشید و به مکان مناسب تری منتقل کرد، اگر آن را در زاویه نامناسبی برای کار پیدا کردید.

دستگیره گیره صفحه در سمت مخالف سر نسبت به رهاسازی پانینگ بالایی قرار دارد. هنگامی که صفحه بسته می شود، با چرخش دستگیره از طریق کمی بیش از 180 درجه، جایی که یک توقف وجود دارد، آزاد می شود و قبل از چرخاندن بیشتر، دستگیره باید بیرون کشیده شود تا صفحه از سر خارج شود. این یک مکانیسم قفل هوشمند است که از نیاز به قفل، دکمه یا اهرم اضافی جلوگیری می کند.

کارای و عملکر:

نمونه سری
(Image credit: Angela Nicholson/Digital Camera World)
کفی یا کفشک
(Image credit: Angela Nicholson/Digital Camera World)

پیچ صفحه سریع GX35 دارای یک شیار سکه، سوکت شش گوش و یک حلقه D بازشو است، بنابراین گزینه‌های زیادی برای بستن آن وجود دارد. با این حال، بهتر است از حلقه D برای محکم کردن آن با انگشت استفاده کنید و سپس از کلید آلن ارائه شده استفاده کنید تا آن را به درستی سفت کنید.

صفحه را کمی بی قرار دیدم که وارد گیره شود، زیرا گاهی اوقات به لبه جلویی می چسبد، اما وقتی داخل شود و گیره کاملاً بسته شود، احساس امنیت می کند.

با 1.57 کیلوگرم Nikkor AF-S 80-400mm F4.5-5.6 G ED VR که روی Nikon D7100 765 گرمی نصب شده و از طریق یقه لنز به GX35 وصل شده است، دریافت ترکیبی که می‌خواستم و قفل کردن همه چیز آسان است. درجا. از آنجایی که دوربین و لنزها به خوبی متعادل هستند، وقتی دوربین را پس از سفت کردن قفل سر توپ رها می‌کنم، عملاً هیچ افتادگی وجود ندارد.

تغییر به تنظیمات با تعادل کمتر با صفحه رهاسازی سریع روی دوربین بعد از اینکه از لنز پشتیبانی نمی‌کنم باعث افتادگی می‌شود، اما همانطور که با سر سه‌پایه‌های دیگر متوجه شدم، این نتیجه حرکت بین صفحه رها کردن و دوربین. دوربین قوی تر، پایه ایمن تری ایجاد می کند، اما همه چیز نقش دارد، سفت بودن صفحه روی سر، سر و خود سه پایه.

 

نظر نهایی:

نظر نهایی
(Image credit: Angela Nicholson/Digital Camera World)

 

در حالی که صفحه آزاد کننده برای نصب در سر کمی ناخوشایند است، Benro GX35 Low Profile Ballhead یک سر سه پایه بسیار خوش ساخت است که می تواند با دوربین ها و لنزهای سنگین مقابله کند.

اگرچه صفحه رها کردن کمی در گیره قرار می گیرد، اما سر آن را محکم نگه می دارد و مکانیسم ایمنی برای رهاسازی هوشمندانه است. مکانیسم پاننگ دوم نیز یک افزودنی عالی است که یک مشکل رایج را به‌طور قابل ملاحظه‌ای به راحتی حل می‌کند، و سر را به انتخابی عالی برای هرکسی که علاقه‌مند به عکاسی پانوراما است تبدیل می‌کند.

RF: digitalcameraworld

ادمین
ارسال دیدگاه