آشنایی با بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش

بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش

مهم ترین مشخصات دوربین های عکاسی از حیات وحش

انتخاب کردن بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش مستلزم انتخاب تعدادی از DSLR های حرفه ای است که دارای لنزهای سرعت و تله فوتو باشند و مناسب عکاسی از منظره هایی باشند که قرار است بسیار از نزدیک گرفته شود و یا برای ثبت آن صحنه لازم است که دوربین بتواند لحظه های بسیار سریع و تند را نیز ثبت کند. به این منظور دوربین های عکاسی از حیات وحش زیادی وجود دارد که می تواند به خوبی نیازهای عکاسان را برآورده کند. از جمله مهم ترین و بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش، دوربین های موسوم به Mirrorless هستند که نسبت به DSLR های سنتی مزایای زیادی دارند.

دوربین های عکاسی از حیات وحش Mirrorless مثل مدل A9 شرکت سونی، سرعت عکسبرداری مداوم DSLR را سریع تر می کند و علاوه بر آن عملکرد کاملاً بی صدایی دارد. اهمیت این ویژگی زمانی مشخص خواهد شد که شما در محیط های طبیعی در حال عکاسی از سوژه ای هستید که نمی خواهید متوجه حضور شما بشود.

از آنجایی که شرکت های بسیاری در زمینۀ تولید و طراحی بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش در حال رقابت با یکدیگر هستند، دوربین های Mirrorless گسترش و پیشرفت زیادی داشته اند و هم اکنون عکاسان گزینه های بیشتری در زمینۀ انتخاب کردن super-tele ها دارند؛ از جمله انتخاب نوع و میزان زوم و بزرگ نمایی و پریمیوم ها. در کنار این ها teleconverters ها هم هستند که با استفاده از آن ها می توانید در عکاسی از حیات وحش به فاصلۀ کانونی معادل 1200 میلی متر و فراتر از آن نیز برسید.

یکی از مهم ترین نکاتی که در انتخاب بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش باید در نظر گرفته شود، توجه به میزان ماندگاری باتری در دوربین هاست. در عکاسی از حیات وحش ممکن است عکاس برای مدت طولانی به باتری دوربین احتیاج داشته باشد تا بتواند به صورت متوالی و بدون خاموش شدن دستگاه عکاسی کند. نکتۀ مهمی که باید توجه بسیاری به آن داشته باشید این است که دوربین عکاسی انتخابی شما باید سرعت و دقت فوکوس خودکار داشته باشد تا بهترین خروجی را به شما بدهد. بسته به سبکی که قرار است از دوربین برای عکاسی استفاده کنید، بسیاری از دوربین های عالی DSLR و Mirrorless وجود دارد که جزو بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش محسوب می شود و شما می توانید یکی از آن ها را که مناسب رفع نیازهای شما و بودجه ای که برای خریدش اختصاص داده اید باشد انتخاب و خریداری کنید.

بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش؛ Full Frame، APS یا Micro Four Thirds؟

لنزهای تله فوتو یکی از مهم ترین لوازم مورد نیاز برای عکاسی از حیات وحش است و به فرد امکان می دهد تا به صورت کاملاً امن و بدون خطر مناظر را از نزدیک تماشا و ثبت کند. اگرچه سنسورهای بزرگ تر در دوربین هایی که فریم کامل دارند از بعضی جهات بهتر و برتر از حسگرهای کوچک تر APS-C هستند، با این حال ضریب بزرگ نمایی سنسورهایی که کوچک تر هستند، میزان و کیفیت تله فوتو در لنزهای مختلف را افزایش خواهد داد. اگر می خواهید بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش را انتخاب کنید، به مقایسۀ دو دوربین زیر به دقت توجه فرمایید.

بهترین دوربین برای عکاسی حیات وحش 2

فرض کنید می خواهیم دو دوربین فول فریم 20 مگاپیکسلی و APS-C 20 مگا پیکسی را با یکدیگر مقایسه کنیم. با توجه به نتایج مقایسه برای عکاسی از حیات وحش، مدل APS-C به طور تقریبی کیفیتی معادل 1-5 برابر فاصلۀ کانونی لنز به شما ارائه می دهد و لنز 400 میلی متری خروجی معادل لنز 600 میلی متر را خواهد داشت. به خاطر داشته باشید نتایج این مقایسه برای انتخاب بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش زمانی قابل اعتماد و اعتنا خواهد بود که شما دو دوربین را به صورت هم زمان و با وضوح های یکسان و مشابه با یکدیگر مقایسه کنید.

سنسورهای دوربین های عکاسی از حیات وحش Micro Four Thirds بزرگ نمایی های بیش از 2 برابر را برای کاربرانشان فراهم می کنند. این گزینه به دوربین های Olympus و Panasonic اجازه می دهد تا از لنزهای تله فوتوی سبک تر، کم حجم تر و کوچک تر برای دوربین های Micro Four Thirds در مقایسه با زوم و فاصله های کانونی برابر و معادل هم در دوربین های بزرگ تر استفاده کند.

یکی از طرفدارها و کاربران دوربین های Micro Four Thirds این دستگاه ها را بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش معرفی کرده است. در ادامه دیدگاه های او در این زمینه را خواهید خواند.

مزیت های دوربین های Micro Four Thirds:

  1. عملکرد فوکوس خودکار

یکی از مهم ترین نکاتی که در عکاسی از حیات وحش باید به آن توجه شود، سرعت و دقت AF است. رتبه بندی قطعی عددی برای نوع و کیفیت عملکرد AF ها ارائه نشده و در دسترس نیست، اما دوربین های پیشرفته تر که در ردۀ بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش هستند، معمولاً در زمینۀ AF عملکرد بهتری را ارائه می کنند. همچنین در مدل های جدیدتر دوربین های عکاسی از حیات وحش فناوری های AF دوربین ها نیز عملکرد بسیار بهتری نسبت به دوربین های قدیمی تر دارند.

یکی از مهم ترین قطعاتی که نقش مهمی در عملکرد بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش و عملکرد فوکوس اتوماتیک به عهده دارد، لنز دوربین هاست. لنزهای فوق تله فوتو حرفه ای، موتورهای سریع تر و الگوریتم AF بهتری دارند و در مقایسه با لنزهای سطح پایین، نور دقیق تر و بهتری نیز خواهند داشت. ماندگاری و دوام این لنزها در برابر آب و هوای بسیار سرد یا بسیار گرم، گرد و غبار و طوفان و… بیشتر است. در هنگام خرید این لنزها برای عکاسی از حیات وحش باید توجه داشته باشید که این لنزها بزرگ تر و سنگین تر از لنزهای دیگر هستند و قیمتشان هم بالاست، بنابراین طبیعتاً عملکرد و خروجی عالی تری نسبت به سایر لنزهای موجود در بازار خواهند داشت.

بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش کدام ها هستند؟

1.Canon EOS-1D X Mark II

این مدل بهترین دوربین DSLR حرفه ای است که در سال 2016 معرفی شد. این دوربین با توجه به سرعت بالایی که دارد، جزو بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش محسوب می شود. در حال حاضر این دوربین با ضبط 14 فریم در ثانیه در هنگام عکاسی از حیات وحش، سریع ترین دوربین موجود محسوب می شود.

2.Canon EOS 90D

این دوربین در سال 2019 معرفی شده است و می تواند حداکثر 10 فریم در هر ثانیه به دست بدهد. سنسور APS این دستگاه و دوربین 32.5 مگاپیکسلی آن Canon EOS 90D را به یکی از بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش تبدیل می کند.

3. Canon EOS R

این دوربین mirrorless که سیستم AF مبتنی بر سنسور 5.655 نقطه دارد، دارای قابلیت انتخاب دستی و قابل تنظیم AF است که می تواند تقریباً 88 درصد قاب تصویر را پوشش بدهد. سنسور این دوربین فول فریم است و حداکثر فریم های خروجی آن در هر ثانیه 8 فریم می باشد.  همۀ این ویژگی هاCanonEOS R را به یکی از مناسب ترین دوربین ها برای عکاسی از حیات وحش تبدیل می کند.

4. Fujifilm X-T30

این نسل از دوربین های شرکت Fujifilm  در مقایسه با مدل X-H1 کاهش وزن پنجاه درصدی داشته است و این ویژگی برای آن بسیار منحصر به فرد و قابل توجه است. در وضوح های کامل برای عکاسی از حیات وحش، این دوربین می تواند تا 8 فریم در ثانیه با دیافراگم مکانیکی خود و تا 20 فریم در ثانیه را با دیافراگم الکترونیکی اش ضبط و ذخیره کند. سنسور این دوربین 26.1 MP APS-C است و حداکثر میزان فریم های آن در ثانیه 30 فریم است. به طور کلی دوربین های شرکت   Fujifilmدر اغلب موارد می تواند بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش به شمار می آید.

5. نیکون D5

این دوربین جزو بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش و پرچمدار سری دوربین های DSLR شرکت نیکون است. میزان AF در این دوربین بسیار سریع و دقیق است و دارای یک پردازندۀ داخلی اختصاصی است که در شرایط و محیط هایی که نورشان بسیار کم باشد نیز کار می کند. امکان دیگری که این دوربین را به بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش تبدیل می کند این است که یک سری حیرت انگیز از ISO ارائه می دهد که قابلیت ارتقا تا 3200000  را دارد. این مسئله نشان دهندۀ قابلیت و توانایی بالای این سری از دوربین ها برای متمرکز کردن کمترین نورها به منظور گرفتن عکس در محل های تاریک برای عکاسی از حیات وحش است. لازم به ذکر است که سنسور این دوربین 20.8 MP و فول فریم است.

6.Olympus OM-D E-M1X

طراحی بسیار جدید و حرفه ای این دوربین با سیستم های پیشرفته و به روز OM-D، دوربین های Olympus را به یکی از بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش تبدیل کرده است. سنسور این دوربین 20.4 MP و از نوع میکرو چهار سوم است و AF 121 دارد. تعداد فریم های آن نیز حداکثر 18 فریم در هر ثانیه است. در این دوربین ها محدودۀ ISO گسترش یافته و بین 200 تا 25،600 است. اگر به دنبال بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش هستید، حتماً به این سری از دوربین ها به صورت جدی فکر کنید تا تجربۀ جدید و حیرت انگیز و متفاوتی از عکاسی از حیات وحش را به دست آورید.


برای مشاوره و یا خرید  دوربین های دست دوم مناسب عکاسی حیات وحش با مشاورین مهرانی کم در تماس باشید.

Reference: outdoorphotographer

admin vahid
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *