آشنایی با بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش_قسمت دوم

بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش4

آشنایی با بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش_قسمت دوم

  1. عکاسی سریع و متوالی در ثانیه

    در حالی که توجه به میزان قدرت بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش، یکی از عوامل دارای اولویت بالا برای این دوربین ها به شمار نمی آید، ولی اگر دوربینی که خریداری می کنید این امکان را نیز داشته باشد، برایتان بسیار مفید و کارگشا خواهد بود. تعداد فریم های بیشتر در هر ثانیه میزان شانس شما را برای ثبت عکس های کامل تر و بی نقص و حرفه ای افزایش خواهد داد.  Melissa Groo  که یک عکاس حرفه ای برای عکاسی از حیات وحش شناخته شده است، تعداد 8 فریم در هر ثانیه را به عنوان حداقل تعداد عکسبرداری مداوم توصیه می کند. به خاطر داشته باشید که بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش دوربینی است که AF مناسبی داشته باشد. عکسبرداری های مداوم در دوربین های عکاسی از حیات وحش به حالت AF دوربین بستگی دارد. علاوه بر تعداد فریم ها در هر ثانیه در عکاسی، تعداد فریم هایی که می تواند در هر واحد ذخیره شود نیز مهم است. برای این که بتوانید از سرعت بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش بهره مند شوید، بهتر است از کارت های حافظه با امتیازها و حجم های بالاتری که دوربینتان پشتیبانی کند استفاده کند.

    بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش4

 

3.ISO

در بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش ترجیح این است که به منظور دست یابی به بهترین کیفیت در تصویرها، همیشه میزان ISO کمتری داشته باشید. اما نکته ای که یک عکاس برای عکاسی از حیات وحش باید در نظر بگیرد این است که عکاسی از حیوانات وحشی معمولاً در شرایط کم نور و در هنگام طلوع یا غروب آفتاب اتفاق می­ افتد و اغلب در شرایط اینچنینی به میزان ISO بالاتری نیاز خواهند داشت. بنابراین بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش و حیوانات وحشی دوربینی است که دامنۀ وسیع تری از ISO را برای کاربر فراهم کند. البته باید به این نکته هم توجه کنید که میزان نویز دستگاه با بالاتر رفتن میزان ISO افزایش می یابد و ممکن است در موقعیت هایی که در حال عکاسی از حیات وحش هستید و نیاز به سکوت بیشتری دارید، با مشکلاتی مواجه شوید.

 

بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش کدام ها هستند؟

1.Canon EOS-1D X Mark II

این مدل بهترین دوربین DSLR حرفه ای است که در سال 2016 معرفی شد. این دوربین با توجه به سرعت بالایی که دارد، جزو بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش محسوب می شود. در حال حاضر این دوربین با ضبط 14 فریم در ثانیه در هنگام عکاسی از حیات وحش، سریع ترین دوربین موجود محسوب می شود.

بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش5

 

2.Canon EOS 90D

این دوربین در سال 2019 معرفی شده است و می تواند حداکثر 10 فریم در هر ثانیه به دست بدهد. سنسور APS این دستگاه و دوربین 32.5 مگاپیکسلی آن Canon EOS 90D را به یکی از بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش تبدیل می کند.

بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش6

 

 

3. Canon EOS R

 

این دوربین mirrorless که سیستم AF مبتنی بر سنسور 5.655 نقطه دارد، دارای قابلیت انتخاب دستی و قابل تنظیم AF است که می تواند تقریباً 88 درصد قاب تصویر را پوشش بدهد. سنسور این دوربین فول فریم است و حداکثر فریم های خروجی آن در هر ثانیه 8 فریم می باشد.  همۀ این ویژگی هاCanonEOS R را به یکی از مناسب ترین دوربین ها برای عکاسی از حیات وحش تبدیل می کند.

 

4. Fujifilm X-T30

این نسل از دوربین های شرکت Fujifilm  در مقایسه با مدل X-H1 کاهش وزن پنجاه درصدی داشته است و این ویژگی برای آن بسیار منحصر به فرد و قابل توجه است. در وضوح های کامل برای عکاسی از حیات وحش، این دوربین می تواند تا 8 فریم در ثانیه با دیافراگم مکانیکی خود و تا 20 فریم در ثانیه را با دیافراگم الکترونیکی اش ضبط و ذخیره کند. سنسور این دوربین 26.1 MP APS-C است و حداکثر میزان فریم های آن در ثانیه 30 فریم است. به طور کلی دوربین های شرکت   Fujifilmدر اغلب موارد می تواند بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش به شمار می آید.

 

 

5. نیکون D5

این دوربین جزو بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش و پرچمدار سری دوربین های DSLR شرکت نیکون است. میزان AF در این دوربین بسیار سریع و دقیق است و دارای یک پردازندۀ داخلی اختصاصی است که در شرایط و محیط هایی که نورشان بسیار کم باشد نیز کار می کند. امکان دیگری که این دوربین را به بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش تبدیل می کند این است که یک سری حیرت انگیز از ISO ارائه می دهد که قابلیت ارتقا تا 3200000  را دارد. این مسئله نشان دهندۀ قابلیت و توانایی بالای این سری از دوربین ها برای متمرکز کردن کمترین نورها به منظور گرفتن عکس در محل های تاریک برای عکاسی از حیات وحش است. لازم به ذکر است که سنسور این دوربین 20.8 MP و فول فریم است.

بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش8

 

6.Olympus OM-D E-M1X

طراحی بسیار جدید و حرفه ای این دوربین با سیستم های پیشرفته و به روز OM-D، دوربین های Olympus را به یکی از بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش تبدیل کرده است. سنسور این دوربین 20.4 MP و از نوع میکرو چهار سوم است و AF 121 دارد. تعداد فریم های آن نیز حداکثر 18 فریم در هر ثانیه است. در این دوربین ها محدودۀ ISO گسترش یافته و بین 200 تا 25،600 است. اگر به دنبال بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش هستید، حتماً به این سری از دوربین ها به صورت جدی فکر کنید تا تجربۀ جدید و حیرت انگیز و متفاوتی از عکاسی از حیات وحش را به دست آورید.

بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش9

قسمت اول: آشنایی با بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش

اگر برای خرید دوربین عکاسی دست دوم مناسب عکاسی حیات وحش نیازمند مشاوره بودین، حتما با مشاورین مهرانی کم  در تماس باشید

Reference: outdoorphotographer
ارسال دیدگاه