بررسی دوربین Canon AE-1

توجه به نکات کلی هنگام بررسی دوربین Canon AE-1

بررسی دوربین Canon AE-1

یکی از مدل های دوربین آنالوگ که شرکت کانن تولید و به بازار عرضه نموده است، دوربین Canon AE-1 است. در این مقاله امکان بررسی دوربین Canon AE-1 برای بسیاری از خریداران به دلیل امکانات و قابلیت های ویژه این کالا، فراهم شده است. این مدل از دوربین آنالوگ، انقلابی در تولید مدل های کانن بود. بررسی دوربین Canon AE-1 ، امکان خرید این نوع کالا را برای خریداران تسهیل کرده است و همین امر باعث شده است که این مدل از دوربین به یکی از گزینه ها در خرید تبدیل شود.

نگاهی به پیشینه دوربین Canon AE-1:

در سال 1976، اولین مدل پیشرفته از دوربین های کانن تولید و به بازار عرضه شد. عملکرد شرکت کانن در تولید مدل AE-1 به حدی خوب بود که در طی 10 سال عمر خود، بیشتر از 1 میلیون واحد از این دوربین به فروش رفت. تبلیغات زیادی از طرف بسیاری از افراد همچون بازیکنان مشهور گلف و تنیس در این زمینه انجام شد که منجر به فروش تعداد زیادی از دوربین Canon AE-1 شد.تولید این نوع مدل از دوربین یک نقطه عطفی برای کانن بود زیرا ویژگی ها و امکاناتی که در دوربین مدل کانن AE-1 وجود دارد، در مدل های قبلی دوربین عکاسی کانن وجود نداشت. قبل از عرضه دوربین Canon AE-1 عمدتا عکاسی های غیر حرفه ایی توسط مدل های دوربین دیگر صورت می گرفت اما بررسی دوربین Canon AE-1 باعث شده است که این نوع مدل از لحاظ قیمت و قابلیت های ویژه آن مورد توجه بسیاری از افراد قرار بگیرد. به عبارتی دیگر، به طور قاطع میتوانیم بگوییم که عملکرد موفقیت آمیز دوربین کانن AE-1 تحت تاثیر امکاناتی است که کانن در اختیار استفاده کنندگان این دستگاه عکاسی قرار داده است.

توجه به نکات کلی هنگام بررسی دوربین Canon AE-1:

همانطور که میدانیم در خرید یک کالا توجه به مزایا و معایب محصول مورد نظر از نکات کلیدی تصمیم گیری قبل از خرید است. ما در ذیل در ابتدا مواردی از مزایای کلی این مدل از دوربین کانن را آورده ایم که امکان تصمیم گیری شما هنگام خرید را تسهیل نماید و سپس به تعدادی از معایب این دوربین اشاره کرده ایم. همیشه به خاطر داشته باشید هر محصولی یک سری نکات مثبت و منفی دارد اما همیشه مشاوره با فرد متخصص و افرادی که تجربه استفاده از کالای مورد نظر را دارند ضروری و لازم است چون رمز خرید موفق در یادگیری از تجربه ها است.

 

 

توجه به نکات کلی هنگام بررسی دوربین Canon AE-1
توجه به نکات کلی هنگام بررسی دوربین Canon AE-1

 

مزایای دوربین Canon AE-1:

در ذیل به مواردی از مزایای دوربین کانن مدل AE-1 اشاره کرده ایم:·        SLR ریز پردازنده مرکزی·        حالت تقدم شاتر·        نورسنج داخل لنز دوربین·        جمع و جور بودن دوربین و مقرون به صرفه بودن آن

معایب دوربین Canon AE-1:

توجه شما را به مواردی از معایب کلی دوربین Canon AE-1 جلب می نماییم:·        دوربین از بدنه فلزی ساخته نشده است.اکثر قسمت های بدنه از پلاستیک ساخته شده است و همین امر سبب سبک بودن این نوع از دوربین در مقایسه با دوربین های دیگر است.·        بعضی از فاکتورها و قابلیت اطمینان را ندارد.

آشنایی با بررسی دوربین Canon AE-1
آشنایی با بررسی دوربین Canon AE-1

بررسی مشخصات دوربین Canon AE-1:

قبل از خرید هر نوع دستگاه دوربین عکاسی در ابتدا باید به مشخصات فنی توجه ویژه داشت تا آشنایی کلی در مورد ویژگی های محصول در ذهن خریدار به وجود آید زیرا یکی از نکات کلیدی در شناخت دوربین Canon AE-1، آگاهی از مشخصات و ویژگی های آن است. در ذیل موارد راهنمای کلیدی جهت بررسی دوربین Canon AE-1 را گردآوری کرده ایم:·        لنز: Canon FD·        نورسنج داخل لنز: حالت دستی، حالت تقدم شاتر·        سرعت شاتر: مکانیکی 1000/1 ثانیه تا 2 ثانیه·        اندازه گیری قرار گرفتن در معرض: وزن مرکز·        باتری: 44VSR 55/1*2 / 44VLR 5/1·        Mm 5/47*87*141·        وزن: 950 گرم

ویژگی های کلیدی دوربین Canon AE-1:

دوربین کانن AE-1 به عنوان اولین دوربین 35 میلیمتری ارائه شده است که از پردازنده ی مرکزی بهره میبرد. در بررسی دوربین کانن، یکی از ویژگی های کلیدی آن در کنترل نوردهی، حالت تقدم شاتر و برخورداری از حالت دستی است که به یکی از مزایای این دوربین آنالوگ تبدیل شده است. بسیاری از دوربین های رقیب شرکت کانن که به بازار عرضه میشود  ویژگی حالت تقدم دیافراگم دارند که دوربین Canon AE-1 فاقد این خصوصیت است. برای کسانی که می خواهند با این دوربین، عکاسی نمایند حالت تقدم سرعت شاتر یکی از ویژگی های کلیدی اینگونه از دوربین ها است. کنترل خودکار نوردهی آن باعث شده است عکاسان آماتور و غیر حرفه ایی بتوانند با دوربین Canon AE-1 عکس های باکیفیت خوبی بگیرند. یکی دیگر از ویژگی های کلیدی مربوط به لنزهای دوربین AE-1 است که انواع و اقسام مختلفی دارد. لنزهای به کار رفته در این نوع از دوربین ها FD هستند که قابلیت تبدیل به زوم بیشتر در دوربین های دیجیتال فوق را دارند. به طور کلی می توان گفت که کانن با تولید و عرضه این مدل جدید از دوربین یک قدم جلوتر رفت.

آشنایی با مشخصات و بررسی دوربین Canon AE-1
آشنایی با مشخصات و بررسی دوربین Canon AE-1

 

فروش ویژه دوربین دست دوم

 

عرضه نوع جدیدی از دوربین Canon AE-1:

شرکت کانن بعد از عرضه اولیه، دوربین مدل AE-1 را دوباره از لحاظ طراحی ساخت و عملکرد مورد بررسی قرار داد. این کار کانن باعث شد که کل فرآیند تولید تحت تاثیر قرار گیرد. این شرکت یک مدل جدیدی از دوربین را به بازار عرضه کرد که مدل تکمیل شده قبلی بود. شرکت کانن تصمیم گرفت به منظور پایین آوردن هزینه ها، ایرادات مدل قبلی را برطرف کند. بدنه دوربین Canon AE-1 قبلی از پلاستیک ساخته شده بود. کانن در بدنه دوربین از یک ماده پلیمری به نام ترموپلاستیک استفاده کرد که ایراد بدنه پلاستیکی دوربین را از بین ببرد طوری که شبیه فلز به نظر آید. شرکت کانن به نوعی از قالب گیری تزریقی در فرآیند تولید مجدد بدنه دوربین دست یافت که یکی از بهترین روش ها برای برطرف کردن ایراد بدنه پلاستیکی دوربین Canon AE-1  بود.

سخن کلی در مورد بررسی دوربین Canon AE-1:

ناگفته نماند که بسیاری از خریداران با بررسی دوربین Canon AE-1، این کالا را پس از آگاهی از ویژگی های کلیدی، خریداری می کنند و این نوع مدل از دوربین را به اقوام و آشنایان خود جهت خرید توصیه می نمایند چون این دوربین ارزش آن را دارد که به افراد هنگام خرید توصیه شود. بهترین سایت که برای خریداری آنلاین دوربین Canon AE-1 پیشنهاد میشود، ebay است. هنگام خرید حتما به مواردی از قبیل کیفیت و همینطور مشخصات فنی دوربین توجه شود که مشکلی جهت خرید ایجاد نگردد. حتما از یک فرد متخصص در هنگام خرید مشاوره بگیرید. دوربین  Canon AE-1 با توجه به کیفیت مناسب و قیمت مقرون به صرفه یکی از پیشنهاد های ارائه شده جهت خرید است.

ادمین
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *