نقد و بررسی دوربینcanon 5Ds و آشنایی با ویژگی های آن

Canon EOS 5DS دوربین

نقد و بررسی دوربینcanon 5Ds

نقد و بررسی دوربینcanon 5Ds  نشان می دهد که این سری از دوربین های کانن استاندارد جدیدی را برای عکاسی DSLR فراهم آورده اند. این نوع از دوربین های کانن دوربین های فوق العاده ای هستند که جزئیات زیادی را در زمان عکسبرداری در نظر می گیرند، حتی دوربین های 50 مگاپیکسلی با فرمت متوسط ​​را نیز می توانند شکست دهند. معیار جدیدی برای این دوربین ها تنظیم شده است که در نقد و بررسی دوربینcanon 5Ds. به آن پرداخته می شود. اما قبل از اینکه این دوربین ها را خریداری کرده و اقدام به سرمایه گذاری کنید، مطمئن شوید لنزهایی دارید که می توانند با این دوربین ها مطابقت داشته باشند زیرا این نمونه ها قابلیت اتصال لنز مازاد را دارند. در زیر برخی از مزیت های دوربین فوق ذکر شده است:

نقد و بررسی دوربینcanon 5Ds و آشنایی با آن
نقد و بررسی دوربینcanon 5Ds و آشنایی با آن

 

 • سنسور کامل بر روی قاب، ارائه جزئیات زیاد
 • در زمان قرار گرفتن در معرض رنگ سفید، دارای تعادل رنگ عالی است
 • ویژگی ها و لوازم جانبی این دوربین گسترده است
 • عکس ها تهیه شده با این دوربین دارای پرونده های بزرگی است که در نقد و بررسی دوربینcanon 5Ds لازم است تا به آن توجه زیادی شود.
 • این دوربین wi-fi داخلی ندارد.
 • سنسور شاتر در آن دارای عملکرد بسیار سریعی است.
 • دارای قفل آینه برای گرفتن عکس های زیبا می باشد.

خطوط DsLR در کانن فعلی یکی از مهمترین ویژگی های دوربین مذکور می باشد که نشان دهنده تفاوت بین عکاسی حرفه ای و آماتور است. این ویژگی برای علاقه مندان دوربین های ارزان اما کارآمد و عکس برداری با فریم کامل، یک دوربین حرفه ای را ارائه می دهد که بتواند بهترین تصاویر را ثبت کرده و از آنها نسخه پشتیبان تهیه نمایند. این ویژگی کل فیلم DSLR را بهبود می بخشد و برای افرادی که مایل هستند تا از دوربین مذکور برای فیلمبرداری استفاده نمایند، فرصت ویژه ای را ایجاد می نماید.

 

ویژگی های مهم در نقد و بررسی دوربینcanon 5Ds

 • دارای سنسور 50 مگاپیکسلی از نوع  CMOSمی باشد
 • این دوربین با سرعت عکاسی 5 فریم بر ثانیه جز دوربین های سریع طبقه بندی می گردد
 • دارای دامنه ایزو بین 100  تا 6400 است
 • دارای قابلیت اتو فوکوس 61 نقطه ای است
 • دارای دو پردازشگر از نوع  DIGIC 6 است
 • دارای درگاه های کارت حافظه CF , SD
 • دارای صفحه نمایشگر لمسی 3 اینچی
 • کیفیت تصویر 1080 p /30 p دارد

این مدل از دوربین های کانن دارای 50.6 میلیون پیکسل موثر بر روی سنسور فول فریم خود هستند. در نظر داشته باشید که این دوربین ها قرار نیست جایگزین 5D Mark III شوند. آنها به گونه ای طراحی شده اند که جایگزینی دوربین های عمومی قدیمی گردند تا وضوح تصویر بهتری را ارائه دهند.

آشنایی با مفهوم 50.6 مگاپیکسلی در نقد و بررسی دوربینcanon 5Ds
آشنایی با مفهوم 50.6 مگاپیکسلی در نقد و بررسی دوربینcanon 5Ds

 

 

آشنایی با مفهوم 50.6 مگاپیکسلی در نقد و بررسی دوربینcanon 5Ds  :

 

مزیت داشتن سنسور با وضوح بالا این است که، به شرط کنترل نویز، دوربین را قادر می سازد تا جزئیات بیشتری را ضبط کند و تصاویر را در اندازه های بزرگتر چاپ کند. به عنوان مثال با سرعت ppi 300، تصاویر دارای ابعاد 73.56، 49، 49.04 سانتی متر یا 28.96، 19، 19.31 اینچی هستند. نکته منفی این است که گیرنده های نوری (که اغلب پیکسل نامیده می شوند) روی سنسور دوربین باید کوچکتر از سنسورهای با وضوح پایین باشند و این بدان معنی است که آنها سیگنال تصویر ضعیف تری تولید می کنند که به تقویت بیشتر نیاز دارد. این مورد می تواند یک عیب برای دامنه دینامیکی کم و سر و صدا(نویز) زیاد باشد. مسئله دیگر با داشتن تعداد پیکسل بالا این است که هر تصویر قدرت پردازشی زیادی را می طلبد و این می تواند سرعت عکسبرداری مداوم را کاهش دهد. کانن با داشتن موتور پردازش 5DS و 5DS R dual Digic 6 به این مسئله پرداخته و آن را حل کرده است.

از آنجا که دوربین های با وضوح بالا پرونده های بزرگی تولید می کنند، کارت های حافظه به سرعت پر می شوند، زمان انتقال تصویر افزایش می یابد و با بارگیری تصاویر، ظرفیت هارد دیسک خورده می شود. وضوح کامل پرونده های خام 5DS Canon در حدود 52-82 مگابایت و JPEGS 10-29 مگابایت است. همچنین ممکن است متوجه شوید که رایانه شما قادر به ارائه ریز عکسها یا پردازش تصاویر به همان سرعتی که تصاویر با وضوح استاندارد بیشتری دارند، نیست.

 

خرید دوربین دست دوم

 

نقد و بررسی دوربینcanon 5Ds   از لحاظ عملکرد و ظاهر:

 

 • بدنه و نوع طراحی:

در نقد و بررسی دوربینcanon 5Ds   اولین موردی که نظر همگان را به خود جلب می نماید، شباهت بسیار آن به Mark III  است. بدنه محکم، دکمه ها با اندازه مناسب و در بهترین جایگاه، از جمله ویژگی هایی هستند که با در دست گرفتن این دوربین می توانید به آن دست یابید.

آشنایی با بدنه و طراحی در نقد و بررسی دوربینcanon 5Ds
آشنایی با بدنه و طراحی در نقد و بررسی دوربینcanon 5Ds
 • توانایی ایزو:

تولیدکنندگان دوربین فوق، بیشترین کیفیت و محدودیت ایزو را برای این دوربین در نظر گرفته اند و آن را جز یکی از نقاط اتکای آن معرفی می کنند. به عبارت دیگر میزان ایزو در این دوربین تا 6400 رسیده است که می توان تا مقدار 12800 نیز آن را افزایش داد. با این کار میزان نویز در تصاویر تهیه شده به شدت کاهش می یابد.

 • قفل کردن آینه:

در نقد و بررسی دوربینcanon 5Ds  ویژگی قفل کردن آینه بسیار موردپسند می باشد. در حالت معمولی عکاس می بایست شاتر دوربین را نگه می داشت و نور را تنظیم می نمود اما در این حالت تنها با ایجاد تاخیر بین باز شدن شاتر و گرفتن عکس، مشکل لرزش به صورت کامل از بین رفته است.

Canon EOS 5DS دوربین
آشنایی با مفهوم فوکوس در نقد و بررسی دوربینcanon 5Ds :

 

 • قابلیت فوکوس اتوماتیک:

دوربین مذکور دارای قابلیت فوکوس اتوماتیک 61 نقطه ای می باشد .  در سیستم اتوفوکس این برند قادر خواهید بود تا 41 نقطه برای فوکوس متقاطع بر روی هر دو لبه عمودی و افقی تنظیم نمایید. همچنین شما قادر خواهید بود تا میزان نور را در شرایطی که فضا تیره است به کمک فوکوس تقویت نمایید.  اگر شما به صورت کلی بتوانید فوکوس متقاطع را تغییر دهید، خواهید توانست که کنتراست تصاویر را بهبود دهید. علاوه بر این قابلیت در این نمونه از دوربین کانن شما دارای 21 نقطه فوکوس متقاطع می باشید که برای حالات کم نور و در زمان استفاده از لنز های مختلف، مورد استفاده قرار می گیرد. حالت های فوکوس در این نمونه از دوربین های کانن بسیار شبیه به سایر دوربین های این برند می باشد. مواردی همانند فوکوس ناحیه ای، فوکوس مداوم، فوکوس نقطه ای  و غیره جز حالت های فوکوس این دوربین هستند. تمام این حالت ها منجر می شوند تا تمرکز بر روی تصاویر بیشتر شده و دقت افزایش یابد. فوکوس مداوم برای مواردی استفاده می شود که سوژه شما در فاصله دوری قرار دارد اما در شرایطی که سوژه به سمت دوربین حرکت می کند، بهتر است تا از فوکوس نقطه ای بهره برد.

به صورت کلی می توان بیان داشت که در این دوربین متخصصان کانن، تمام الگوریتم های موجود در بازار را بکار گرفته اند که یک دوربین مناسب ارائه دهند.

ادمین
ارسال دیدگاه