آشنایی با ویژگی های دوربین عکاسی canon R3

نگاهی به برخی از ویژگی های دوربین عکاسی canon R3:
پیشنهاد خرید

لنز دست دوم کانن Canon 85mm

15,500,000 تومانخرید کنید

ویژگی های دوربین عکاسی canon R3

دوربین عکاسی canon R3 دارای ساختار مخفی است اما منابع معتبر ادعا می کنند که دارای یک سنسور قوی خواهد بود.

مشخصات Canon EOS R3 به عنوان یک راز کاملاً محرمانه باقی مانده است، اما اطلاعات فاش شده نشان می دهد که این دوربین می تواند دارای یک سنسور 45 مگاپیکسلی با قابلیت فیلمبرداری 8K 30p باشد که از “ترفند تفکیک پذیری” استفاده می کند که می تواند به خروجی با مگاپیکسل بسیار بالاتر دست یابد.

اعلامیه رسمی شرکت کانن در مورد دوربین عکاسی canon R3 نکته خوب و ارزشمندی را فاش نکرده است: این اعلامیه بیان می دارد که سنسور دوربین دارای نورپردازی از نوع انباشته با سرعت عکسبرداری مداوم 30 فریم در ثانیه خواهد بود. فناوری AF در این دوربین دارای الگوریتم جدید تشخیص موضوع، همراه با Eye Controlled Focus است که به شما امکان می دهد با حرکت کره چشم، نقاط فوکوس را حرکت دهید.

دوربین canon r3

در خصوص این دوربین هیچ اطلاعات دقیقی وجود ندارد اما می دانیم که سنسور تصویر Canon کاملاً جدید است، زیرا این مورد یک سنسور تصویر پشت روشن است. فراتر از آنچه کانن به ما گفته است، این دوربین “ترفند وضوح” خواهد داشت. این دوربین یک دوربین 20 مگاپیکسلی مانند EOS-1D X Mark III نخواهد بود، بنابراین انتظار یک سنسور تصویر با وضوح بسیار بالا را داشته باشید.

پیشنهاد خرید

لنز دست دوم کانن Canon 100mm macro

32,000,000 تومانخرید کنید

  نگاهی به برخی از ویژگی های دوربین عکاسی canon R3:

با توجه به مخفی بودن مشخصات دوربین فوق، به لطف نشت های جدید اطلاعات، اکنون می توانیم برخی از نقاط خالی موجود در برگه رسمی مشخصات کانن را پر کنیم. طبق بیانیه Canon Watch، در زیر مشخصات اصلی Canon EOS R3 درج شده اند:

• سنسور تصویر 45MP

• فوکوس خودکار چهار پیکسل

• 60 فریم در ثانیه با فوکوس خودکار کامل چهار پیکسل

• شاتر مکانیکی 20 فریم در ثانیه

• شاتر الکترونیکی 30 فریم در ثانیه (تایید شده)

• سیستم جدید تعادل رنگ سفید

• عکسبرداری یکپارچه و بدون نویز

علاوه بر این، هم Canon Watch و هم Canon Rumors گزارش داده اند که دوربین عکاسی canon R3 دارای یک “ترفند رزولوشن”، به صورت عکس برداری با تغییر پیکسل است.

کانن واچ بیان می دارد که دوربین عکاسی canon R3 از ویژگی تغییر پیکسل برخوردار خواهد بود لذا Pixel-shift اجازه می دهد تا تصاویر وضوح بالاتری نسبت به وضوح سنسور عادی داشته باشند.

 

پیشنهاد ویژه:  خرید دوربین  دست دوم با قیمت مناسب

بررسی دوربین عکاسی canon R3:

 

پیشنهاد خرید

دوربین دست دوم کانن Canon 850D

42,000,000 تومانخرید کنید

بررسی دوربین عکاسی canon R3:

  •  در قلب عملکرد دوربین عکاسی  canon R3 ابتدا یک دوربین EOS قرار دارد که از یک سنسور CMOS کاملاً فریم انباشته Canon با بکارگیری نور پس زمینه که سرعت خواندن را در هنگام ضبط تصویربرداری بسیار سریعتر فراهم می کند، تشکیل شده است.

این سنسور کاملاً جدید برای ایجاد نویز کمتر از “شاتر غلتکی” در حین کارکرد شاتر الکترونیکی طراحی شده و عکسبرداری مداوم با شاتر الکترونیکی را با سرعت حداکثر 30 فریم بر ثانیه ارائه می دهد.

  •  سیستم AF نیز در این دوربین با استفاده از فناوری Deep Learning برای تقویت بیشتر تشخیص حرکت چشم و بدن برای عملکرد بهتر در هنگام عکسبرداری از نوع پرتره مورد استفاده قرار می گیرد.

علاوه بر این، دوربین عکاسی canon R3 سوژه های قابل شناسایی جدیدی را برای سیستم AF خود ارائه می دهد که قابلیت تمرکز آن را در شرایط سخت عکسبرداری تقویت می کند.

  •  منظره یاب الکترونیکی دوربین عکاسی canon R3 به شما امکان می دهد تا با مشاهده مستقیم محلی که در آنجا AF را می خواهید انتخاب کنید، منطقه اولیه ردیابی AF ثبت شود.

با فعال شدن AF Control AF و Servo AF ، دوربین بر روی سوژه های متحرک در آن مکان در کادر متمرکز می شود. هنگامی کهFace Detect Tracking فعال است، دوربین به دنبال سوژه های در حال حرکت در کل منطقه فعال AF است.

  •   بدنه دوربین کاملاً جدید است و به طراحی با کارایی بالا در دوربین اشاره دارد. این مورد یک طراحی یک پارچه است و بدنه را با یک بخش عمودی ادغام می کند.

بدنه فوق مقاومت لازم در برابر آب و هوای مرطوب و گرد و غبار را دارد. علاوه بر این، خبرنگاران و عکاسان ورزشی با افزودن برنامه Mobile File Transmitter برای دستگاه های iOS و Android می توانند از ویژگی اتصال مستقیم دستگاه استفاده نمایند

بررسی سیستم فوکوس در دوربین عکاسی canon R3

بررسی سیستم فوکوس در دوربین عکاسی canon R3

فوکوس خودکار یک ویژگی تامل برانگیز بین کانن و سونی است که این روزها رقابت تنگاتنگی دارند. همین ویژگی نیز موجب شده است تا آنها به دوربین های سطح بالا تبدیل گردند.

با توجه به اینکه این دوربین هنوز وارد مدار نشده است، نمی توان در خصوص سیستم فوکوس آن صحبت کرد اما باید در نظر داشته باشید که توانایی عکس برداری در حیات وحش به کمک Canon EOS R5 بسیار حیرت انگیز است.

در واقع، عکاسان حرفه ای آن را بهترین سیستم فوکوس خودکار مطلق می نامند. اما فوکوس خودکار در حالت واقعی در دوربین هایی مانند Sony A1 عملکرد بهتری دارد.

مطمئناً با جدیدترین تکنولوژی Dual Pixel AF کانن تصمیم گرفته است نسخه جدید و حتی قابل اطمینان تری را در دوربین عکاسی canon R3 عرضه کند.

به طرز جالب توجهی، کانن در اعلامیه خود اشاره کرده است که موضوع جدیدی را به ردیابی AF خود در Canon EOS R3 اضافه خواهد کرد.

با توجه به اینکه این دوربین می تواند انسان، حیوان و پرنده ها را ردیابی کند، اما جامعه عکاسان منتظر هستند تا بررسی کنند که چه ویژگی دیگری قرار است به آن اضافه شود و ان را متمایز سازد. EOS R3 در اطلاعیه ای خبر داد که پیش از بازی های المپیک توکیو این دوربین به بازار عرضه خواهد شد.

بنابراین به نظر می رسد برای اولین بار برای Canon EOS R1 و سایر مدل های عالی مانند Canon EOS R5c رقیب جدیدی وارد بازار خواهد شد.

گفته می شود که این دوربین در اوایل سال 2021 به بازار عرضه می گردد.

به تازگی Canon EOS R3 یک اعلامیه جدید ارائه داده است که به جادوی رزولوشن در این دوربین اشاره دارد.

گمانه زنی های تازه نشان دهنده این موضوع می باشد که دوربین مذکور برای عکسبرداری ورزشی پرچمدار خواهد بود.

کانن پیش از این اعلام کرده بود که سنسور EOS R3 یک تراشه انباشته جدید با نور پس زمینه خواهد داشت.

اما منبع Canon Rumors گفته است که این دوربین یک “ترفند رزولوشن” به همراه خواهد داشت که می تواند حالت Pixel Shift را دارا باشد.

دوربین عکاسی canon R3 و خصوصیات آن
دوربین عکاسی canon R3 و خصوصیات آن

جمع بندی:

آنچه که به صورت قطع در خصوص دوربین عکاسی canon R3 می توان بیان نمود، این مهم می باشد که کانن با معرفی دوربین جدید قصد دارد در کنار المپیک توکیو بدرخشد و پرچمدار دوربین های در حال حاضر باشد.

تمام اطلاعیه ها و اخباری هم که از منابع مرتبط با کانن نشر می یابد، نشان دهنده این موضوع است که قدرت زوم و AF در دوربین جدید کاملا خیره کننده خواهد بود.

از همین رو تمام جهانیان و مخصوصا جامعه عکاسان منتظر هستند که این شاهکار به بازار عرضه شود تا بتوانند با غول های فعلی آن را بسنجند.

ادمین
ارسال دیدگاه