دوربین های سری M کانن

دوربین های سری M کانن

دوربین های سری M کانن (canon m series cameras) ابعاد کوچکی دارند و به همین خاطر هم از طرف عکاسان غیر حرفه ای و هم عکاسان حرفه ای مورد توجه بسیاری قرار گرفته اند. بسیاری از عکاسان از این دوربین ها به عنوان دوربین دوم در مکان هایی که استفاده از دوربین های بزرگ ممکن نیست استفاده می کنند. دز اینجا به معرفی دوربین های سری M کانن می پردازیم.

دوربین کانن EOS M

 

دوربین های سری M کانن

 

این دوربین را می توان نسخه بسیار کوچک شده ی دوربین EOS 650 D دانست که در سال 2012 معرفی شد و ظاهر ساده ای نسبت به 650D دارد. این دوربین دارای یک صفحه نمایش لمسی 3 اینچی است که قابلیت تماس چندگانه را دارد. این دوربین از یک حسگر 18 مگاپیکسلی APS-C استفاده می کند و مجهز به پردازنده DIGIC 5 است.

دوربین کانن EOS M2

 

دوربین های سری M کانن

 

این دوربین که دارای قابلیت تعویض لنز است دارای ماونت لنز EF-M کانن، حسگر 18 مگاپیکسلی APS-C و بردازنده DIGIC 5 است. این دوربین مجهز به سیستم فوکوس خودکار با قابلیت تشخیص فاز برای بهبود سرعت فوکوس خودکار است و همچنین قابلیت پشتیبانی از وای فای را برای انتقال تصاویر و کنترل از راه دور دوربین از طریق اپلیکیشن موبایل دارد. این دوربین مجهز به صفحه نمایش 3 اینچی با قابلیت لمس چندگانه نیز هست. دوربین M2 دارای فلاش و منظره یاب داخلی نیست.

دوربین کانن EOS M3

 

دوربین کانن EOS M3

 

این دوربین بدون آینه در سال 2015 معرفی شد و مانند مدل قبلی دوربین های سری M کانن از ماونت لنز EF-M استفاده می کند. اما دوربین M3 ویژگی های جدیدی را ارائه کرده است از جمله صفحه نمایش LCD لمسی، فلاش داخلی و دیال اختصاصی. این دوربین دارای پردازنده DIGIC 6 و حسگر 24.2 مگاپیکسلی است و از سیستم فوکوس خودکار هیبریدی 49 نقطه ای استفاده می کند. این محصول همچنین دارای لرزشگیر تصویر و نیز مجهز به وای فای و NFC است که اجازه کنترل دوربین توسط تلفن هوشمند را می دهد.

دوربین بدون آینه کانن مدل EOS M3 به همراه لنز 15-45 میلی متر EF-M

دوربین کانن EOS M10

 

دوربین کانن EOS M10

 

این دوربین بدون آینه در اکتبر سال 2015 معرفی شد. دوربین EOS M10 نیز از ماونت لنز EM-F استفاده می کند. این دوربین محصولی میان رده می باشد که فاقد گریپ بزرگ، دیال کنترل چندگانه و محل اتصال فلش خارجی است. این دوربین از همان حسگر 18 مگاپیکسلی استفاده می کند که در دوربین M2 به کار رفته است. این دوربین همچنین از سیستم فوکوس خودکار هیبریدی دوربین M2 استفاده می کند. اما برعکس دوربین M2 پردازنده به کار رفته در این دوربین DIGIC 6 می باشد که در دوربین M3 به کار رفته است. صفحه نمایش این دوربین قابلیت چرخش 180 درجه را دارد.

دوربین کانن  EOS M5

 

دوربین کانن  EOS M5

 

این دوربین که در سال 2016 معرفی شد مانند تمام دوربین های سری M کانن از ماونت EM-F استفاده می کند. این سیستم نسبتا محدود است زیرا شرکت کانن لنز های کمی از این نوع ارائه کرده است. اما با استفاده از یک مبدل می توانید تمامی لنزهای دیگر ساخت کانن را به همراه این دوربین استفاده کنید.
این دوربین اولین دوربین در میان دوربین های سری M کانن است که دارای منظره یاب الکترونیکی است. صفحه نمایش این دوربین شیبدار است و قابلیت چرخش به سوی پایین را دارد. این دوربین در مقایسه با دوربین های هم رده ساخت سایر تولید کنندگان کیفیت ویدیوی کمتری دارد.

دوربین کانن  EOS M6

 

دوربین کانن  EOS M6

 

این دوربین در سال 2017 ارائه شد. از ویژگی های این دوربین استفاده از ماونت EF-M ، صفحه نمایش متحرک و فوکوس خودکار سریع اشاره کرد.این دوربین فاقد منظره یاب است که باعث می شود قیمت ان بسیار کمتر از دوربین M5 باشد. همچنین این دوربین دارای یک ورودی 3.5 میلیمتری برای اتصال میکروفون می باشد.

دوربین کانن  EOS M100

 

 

این دوربین که در سال 2017 معرفی شد. دارای پردازنده تصویر اختصاصی است که می اتولند با سرعت 6.1 فریم بر ثانیه تصویر برداری می کند. این دوربین می تواند از طریق یک مبدل به تمامی لنز های EF و EF-S و TS-E متصل شود. این دوربین از همان حسگر 24 مگاپیکسلی به کار رفته دردوربین M6 استفاده می کند و مجهز به پردازنده DIGIC 7 است. همچنین این دوربین قابلیت فیلمبرداری با کیفیت 1080p را دارد.

دوربین Mirrorless کانن مدل Canon EOS M100 با لنز 45-15 میلی‌متر

دوربین کانن EOS M50

 

دوربین کانن EOS M50

 

این دوربین که در ژاپن با نام EOS Kiss M شناخته می شود جدیدترین عضو خانواده دوربین های سری M کانن است که در سال 2018  معرفی شد. این محصول که با ماونت لنز های سری EF-M سازگاری دارد مجهز به حسگر 22.3 مگاپیکسلی است. این دوربین همچنین می تواند با سرعت 23.98 فریم در ثانیه و با کیفیت 4K فیلمبرداری کند. و دارای یک منظره یابOLED  با 2.36 میلیون نقطه است.

ما در فروشگاه مهرانی کم دوربین های کانن رو به صورت نو و دست دوم با بالا ترین کیفیت و ضمانت داریم برای خرید دوربین دست دوم به لینک مراجعه کنید.

ارسال دیدگاه