نقد و بررسی DJI RS 3 Combo

نقد و بررسی DJI RS 3 Combo

با DJI RS 3 جدید می‌توانید دوربین خود را با حالت لغزش، شیب و حرکت، حرکت دهید (و حتی آن را از راه دور از طریق تلفن هوشمند خود کنترل کنید)

نکات مثبت و منفی DJI RS 3 Combo

اگر قبلاً RS 2 را خریداری کردید، DJI RS 3 ممکن است خرید ضروری نباشد، اما ممکن است عمر باتری طولانی‌تر آخرین مدل، سوئیچ حالت فیزیکی جدید و ویژگی محورهای قفل و باز کردن قفل خودکار، شما را به خود جذب کند. اگر در حال حاضر صاحب یک گیمبال سنگین نیستید، اما می‌خواهید دوربین DSLR یا بدون آینه خود را مانند یک دوربین عکاسی هالیوودی شناور، حرکت و کج کنید، RS 3 این کار را به خوبی انجام خواهد داد.

خرید دوربین عکاسی دست دوم و تجهیزات جانبی با ضمانت‌نامه

+نکات مثبت:

 • تحمل تا 3 کیلوگرم محموله
 • صفحه نمایش لمسی
 • سوئیچ حالت فیزیکی
 • دکمه شاتر بلوتوث
 • چرخ دنده برای تنظیم تعادل

-نکات منفی:

 • عدم تعادل با تغییر طول لنز
 • برای لنزهای بلند ممکن است مناسب نباشند

DJI RS 3 یک گیمبال جدید از DJI است، شرکتی که مدت‌ها معروف به تولید هواپیماهای بدون سرنشین غیرنظامی (پهباد) است. در سال 2014 همچنین طیف گیمبال های Ronin را معرفی کرد تا به اپراتورهای حرفه ای دوربین کمک کند تا فیلم های دستی خود را تثبیت کنند و طیف وسیعی از حرکات صاف مانند کج کردن، پانل ها و عکس های ردیابی را انجام دهند.

ما کیت RS 3 Combo را آزمایش کردیم که با یک کیف حمل و لوازم جانبی مانند بازوی پشتیبانی قابل اتصال عقب و یک موتور فوکوس ارائه می‌شود تا بتوانید با استفاده از یک دستگیره روی گیمبال فوکوس را روی لنزهای DSLR بکشید. DJI همچنین کیت RS 3 Pro Combo را با لوازم جانبی بیشتر و گیمبال عرضه کرده است که می تواند محموله سنگین تری (تا 4.5 کیلوگرم) را حمل کند. ما در یک بررسی جداگانه به نسخه Pro نگاه خواهیم کرد.

مشخصات فنی:

 • وزن: 1.3 کیلوگرم
 • بار: کمی کمتر از 3.0 کیلوگرم (6.6 پوند)
 • محور شیب: -112 درجه تا +214 درجه
 • محور رول: -96 درجه تا +240 درجه
 • محور پان: 360 درجه
 • عمر باتری: 12 ساعت

ویژگی‌های کلیدی DJI RS 3

DJI RS 3
برنامه رایگان DJI به شما امکان می دهد با استفاده از جوی استیک روی صفحه، گیمبال را از راه دور کنترل کنید.(Image credit: George Cairns)
صفحه نمایش لمسی تمام رنگی OLED 1.8 اینچی RS 3
صفحه نمایش لمسی تمام رنگی OLED 1.8 اینچی RS 3 نسبت به RS 2 قبلی 80 درصد مساحت سطح را افزایش می دهد.(Image credit: George Cairns)
متعادل کردن گیمبال RS 3
متعادل کردن گیمبال می تواند یک عملیات زمان بر باشد. یک دستگیره فیزیکی به شما کمک می کند تا تعادل محور شیب را به خوبی تنظیم کنید.(Image credit: George Cairns)

 

اگر از DJI RS 2 استفاده کرده اید، متوجه خواهید شد که RS 3 به اندازه کافی برای شما آشنا است که بتوانید سریع آن را راه اندازی کنید. با این حال، دارای برخی از افزوده‌های سخت‌افزاری جدید بسیار کاربردی مانند دندان‌دنده است که به شما این امکان را می‌دهد که، دوربین را با افزایش‌های کوچک به جلو و عقب ببرید تا تعادل کاملی در محور شیب به دست آورید.

مشکل اصلی همه گیمبال ها این است که می توانید فراموش کنید یکی از سه محور را باز کنید. این باعث می‌شود که گیمبال بلرزد و تکان بخورد و حتی در حین کار به خواب برود که می‌تواند زمان ارزشمند فیلمبرداری را هدر دهد. RS 3 دارای ویژگی قفل/باز کردن خودکار است که این مشکل را برای همیشه حل می کند. به سادگی گیمبال را روشن کنید و محورهای شیب، پان و رول را باز کنید و گیمبال آماده استفاده است. دکمه پاور را دوباره فشار دهید تا برای حمل و نقل ایمن، محورها را جمع و قفل کنید.

RS 3 صفحه نمایش لمسی بزرگتری نسبت به RS 2 دارد (میزان سطح آن 80 درصد افزایش یافته است). همانند RS 2، می‌توانید از صفحه نمایش لمسی برای جابه‌جایی بین حالت‌هایی مانند PF (Pan Follow)، PTF (Pan Tilt Follow) و FPV (جایی که گیمبال غلت می‌خورد و همچنین حرکت و شیب) استفاده کنید.

RS 3 دارای یک دکمه فیزیکی اضافی است که به شما امکان می دهد بین این سه حالت راحت تر و ارگونومیک تر جابجا شوید، بنابراین می توانید حالت ها را بدون دست و پا زدن با صفحه لمسی تغییر دهید. یک دکمه شاتر بلوتوث به شما امکان می دهد بدون نیاز به کابل، ضبط را روی دوربین های سازگار شروع یا متوقف کنید.

کیفیت ساخت و قابلیت جابجایی DJI RS 3:

DJI RS 3
سوئیچ فیزیکی RS 3 روش ارگونومیک تری برای تغییر حالت های عکسبرداری گیمبال ارائه می دهد.(Image credit: George Cairns)
گیمبال dji rs3
برای پشتیبانی بیشتر (و مانورهای دو دستی)، کیت RS 3 Combo با یک دسته عقب قابل اتصال عرضه می شود.(Image credit: George Cairns)

بر خلاف ساختار پلاستیکی گیمبال‌های گوشی‌های هوشمند DJI (با DJI OM 5 که جدیدترین در این خط است)، DJI RS 3 دارای بازوها و موتورهای فلزی بسیار محکمی است که به اندازه کافی قدرتمند هستند تا از ترکیب DSLR و لنز سنگین پشتیبانی کنند.

برای آسان‌تر کردن مانور، می‌توانید یک دسته عقب ارائه شده را روی گیمبال گیره دهید. این شما را قادر می‌سازد تا با دو دست از آن حمایت کنید (که در تیراندازی طولانی که به نظر می‌رسد گیمبال با گذشت زمان سنگین‌تر می‌شود، بسیار خوشایند است!).

عملکرد و کارایی:

RS 3 می‌توانست از Canon EOS 650D ما با لنز قدرتمند Canon Zoom EF 24-70 پشتیبانی کند. با این حال، زمانی که لنز را به طول کامل گسترش دادیم، تعادل دوربین را سخت‌تر کرد زیرا عقب آن به موتور رول گیمبال برخورد کرد. اگر فاصله کانونی لنز را تغییر می‌دادیم، دوربین باید دوباره متعادل می‌شد.

با تعویض لنز پرایم کانن 14 میلی‌متری، دوربین کاملاً روی گیمبال قرار می‌گیرد و ما فقط یک بار باید کیت را متعادل می‌کنیم. با فشار طولانی ماشه گیمبال و دکمه M می‌توانیم گیمبال را کالیبره کنیم تا از بار خود راضی‌تر شود. کالیبراسیون به بهبود عملکرد گیمبال کمک می کند و سایش و پارگی موتورها را کاهش می دهد.

چیزی که واقعاً عملکرد RS 3 را افزایش می دهد، برنامه رایگان DJI تلفن هوشمند است. می توانید از این برای انجام تست های تشخیصی اضافی مانند بررسی تعادل دوربین استفاده کنید. این برنامه همچنین به شما امکان می دهد با استفاده از جوی پد روی صفحه (به جای استفاده از جوی استیک فیزیکی در پشت گیمبال) گیمبال را از راه دور کنترل کنید. حالت Force Mobile این برنامه به شما امکان می دهد واقعا خودنمایی کنید! وقتی تلفن هوشمند خود را کج می کنید و حرکت می دهید، گیمبال (زمانی که روی پایه آن نصب می شود) حرکات شما را از راه دور دنبال می کند. نیروی قوی با این یکی است.

نظر نهایی:

نظر نهایی در مورد DJI RS 3
کیت RS 3 Combo با یک موتور فوکوس و میله عرضه می شود تا به شما کمک کند فوکوس را به صورت دستی از طریق کنترل های روی گیمبال انجام دهید.(Image credit: George Cairns)

DJI RS 3 بر اساس  پیشینه خود از طیف رونین ساخته شده است تا یک گیمبال با تحمل وزن بالا را ارائه کند که به شما امکان می‌دهد با دوربین و ترکیب لنز خود (تا وزن 6.6 پوند معادل 3 کیلوگرم) عکس‌های کج، رول، تابه و ردیابی عکس‌های دستی انجام دهید. . ویژگی قفل خودکار جدید به شما کمک می کند از دام رایج باز نکردن قفل یکی از سه محور جلوگیری کنید (که می تواند باعث استرس غیرضروری و تاخیر در فیلمبرداری در هنگام استفاده از گیمبال های دیگر شود).

RF: digitalcameraworld

ادمین
ارسال دیدگاه