آیا می دانید چه کسی کمپانی کانن (canon) را تاسیس کرد؟

آیا می دانید چه کسی کمپانی کانن را تاسیس کرد؟

گاهی لحظاتی در زندگی انسان وجود دارد که دوست داریم هرگز تمام نشود و همواره در خاطره‌ها باقی بماند. در این هنگام پای دوربین‌ها به میان می‌آید و نقشی بی‌بدیل را ایفا می‌کنند.

در دنیایی که انواع دوربین‌های عکاسی هر روزه روانه بازار می‌شوند، کمپانی کانن (canon)حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.  یک کمپانی از سرزمین شرق دور، کشور آفتاب تابان؛ ژاپن.

کانن یک کمپانی ژاپنی و چند ملیتی است که در تولید دوربین ها و تجهیزات جانبی عکاسی توانسته جایگاه ویژه ای را برای خود در این صنعت دست و پا کند.

یوشیداگورو، یکی از بنیانگذاران شرکت کانن، و مهندس نمونه اولیه کوانن
یوشیداگورو، یکی از بنیانگذاران شرکت کانن، و مهندس نمونه اولیه کوانن

کمپانی کانن در سال 1933 میلادی توسط «یوشیداگورو» و «اوچیدا سابورو» و با نام “لابراتوار لوازم اپتیکال دقیق” تأسیس شد و در سال 1934 اولین دوربین عکاسی 35 میلی‌متری با شاتر سطح کانونی ساخت این شرکت با نام  «کوآنن» (Kwanon)به بازار عرضه شد. در اواخر همین سال نام این کمپانی به کانن تغییر پیدا کرد و تا به امروز ماندگار شد.

«کوآنن» (Kwanon) اولین دوربین ساخت کانن
«کوآنن» (Kwanon) اولین دوربین ساخت کانن

دفتر مرکزی کانن در توکیو است و این کمپانی اولین شرکتی است که دوربین‌های خود را با لنزهای لایکا روانه بازار کرده است. البته باید یادآور شویم که کانن در ابتدا از لنزهای ساخت شرکت نیکون بر روی محصولات خود استفاده می‌کرد تا اینکه پس از مدتی خود اقدام به تولید لنزهایی با نام تجاری «سرنار» نمود. تا جایی که اکنون کانن یکی از شناخته‌شده‌ترین برندهای دوربین در جهان به شمار می‌رود و اگر کسی به دنبال خرید یک دوربین جدید باشد، شانس زیادی وجود دارد که دوربین مورد نظرش را در بین محصولات کانن بیابد. ولی محصولات این غول صنعتی تنها به لنز و دوربین‌های عکاسی محدود نمی‌شوند.

کمپانی کانن در حال حاضر محصولاتی چون دوربین عکاسی، دوربین‌های دیجیتال و خانگی، انواع دوربین‌های فیلمبرداری، انواع لنز، پرینتر، دستگاه‌های فتوکپی، لوازم پزشکی . .. را تولید و روانه بازار می‌کند.

ارسال دیدگاه