راهنمای خرید دوربین دست دوم DSLR

خرید دوربین دست دوم DSLR

با خرید دوربین دست دوم DSLR می توانید در هزینه ها به میزان زیادی صرفه جویی کنید. سازندگان دوربین های عکاسی هرساله مدل های جدیدی را روانه بازار می‌کنند در نتیجه عکاسان حرفه ای به خرید دوربین های جدید روی می آورند و در نتیجه دوربین های دست دوم DSLR زیادی در بازار موجود است که می توانید بسته با نیازتان از میان آنها انتخاب کنید.
قبل از خرید دوربین دست دوم DSLR باید دقیقا بدانید که دلیل شما برای خرید این دوربین چیست و اینکه دوربین خریداری شده قرار است چه نیازی را برطرف کند. اگر این اولین باری است که دوربین دست دوم DSLR می خرید. ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چه برندی مناسب شماست. اکثر افراد طرفدار یکی از دو برند کانن و نیکون هستند. شرکت هایی مثل سونی نیز طرفداران خود را دارد و البته سونی در حال تبدیل شدن به رقیب سختی برای شرکت های مذکور است.
کیفیت تصویر محصولات این شرکت در هنگام ضبط ویدیو فوق العاده بالاست در نتیجه برخی از عکاسان که فیلمبرداری هم می کنند تمایل دارند که از محصولات کانن استفاده کنند. در واقع محصولات شرکت کانن در صنعت فیلم و تلویزیون کاربرد بسیاری دارند به ویژه در مواردی که نیاز به صرف هزینه زیادی برای خرید تجهیزات بسیار گران قیمت نیست.
به خاطر داشته باشید که  هر برند و سیستم ساختار منحصر به فرد خود را دارد (از فرمت های تصویری گرفته تا محل قرار گیری دکمه ها و ظاهر منو ها) و همین که به استفاده از آن برند عادت کنید برایتان سخت خواهد بود که برند مورد استفاده خود را تغییر دهید. پس توصیه می کنیم که در هنگام خرید دوربین دست دوم DSLR در نظر داشته باشید که بهترین گزینه انتخاب یک برند و استفاده همیشگی از همان برند است.

خرید دوربین دست دوم DSLR

خرید دوربین دست دوم DSLR مدل سال قبل

اگر به فکر خرید دوربین دست دوم DSLR هستید دلیلی ندارد که جدید ترین مدل را بخرید. در صورت خرید آخرین مدل موجود در بازار ممکن است بتوانید در صورت نیاز از گارانتی دستگاه استفاده کنید. شما با خرید دوربین دست دوم پولتان را پس انداز می کنید. پس اگر با خرید دوربین دست دوم مدل سال جاری پولی پس انداز نمی کنید بهتر است به خودتان لطف کنید و با صرف اندکی هزینه بیشتر یک دوربین نو بخرید تا حد اقل خیالتان از نظر گارانتی راحت باشد.
اگر تصمیم به خرید دوربین دست دوم  دارید مطمئن شوید که دوربین مدل سال قبل را می خرید تا بتوانید مبلغ قابل توجهی را پس انداز کنید. در اکثر موارد جدیدترین مدل دوربین موجود در بازار با مدل قبلی آن تفاوت چندانی ندارد. پس فکر نکنید که برای بهتر شدن نتیجه کارتان حتما به آخرین مدل دوربین نیاز خواهید داشت.

در هنگام خرید دوربین دست دوم DSLR عملکرد دوربین را تست کنید

در هنگام خرید دوربین دست دوم DSLR عملکرد دوربین را حتما بررسی کنید. بررسی کنید که آیا حسگر دوربین مشکلی دارد و یا صفحه نمایش دوربین خراب است. چنانچه هر گونه مشکلی در عملکرد دوربین وجود داشته باشد تا دوربین را واقعا آزمایش نکنید نمی توانید متوجه مشکل موجود شوید.

 

راهنمای خرید دوربین دست دوم DSLR

بررسی شمارنده شاتر در هنگام خرید دوربین دست دوم DSLR

شمارنده شاتر تعداد دفعات به کارگیری کامل شاتر را نشان می دهد و این به شما می  گوید که تقریبا تا زمان نیاز به تعویض شاتر چقدر باقی مانده است. این مساله به خصوص وقتی شما دوربینی را می خرید و قصد دارید با آن عکس بگیرید صدق می کند. اما اگر تنها قصد ضبط ویدیو را دارید این مساله چندان مهم نیست. برای اینکه بفهمید دوربین مورد نظر شما چقدر کار کرده است حتما شمارنده شاتر ان را بررسی کنید. شاتر دوربین ها عمر محدودی دارند و پس از پایان این عمر باید تعویض شوند. با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید عمر مفید شاتر دوربین مورد نظرتان را بفهمید.
در بعضی از دوربین ها می توان این شمارنده را ریست کرد اما بعضی مدل ها این قابلیت را ندارند. بعضی از مدل های دوربین دارای نرم ازارهای جانبی هستند که می توان از انها برای فهمیدن ظول عمر شاتر استفاده کرد.
همچنین در هنگام بررسی شاتر توجه داشته باشید که حتما چند عکس با دوربین بگیرید و عملکرد دوربین را با سرعت های مختلف شاتر بررسی کنید. هر گونه گیر کردن و یا صدای غیر طبیعی می تواند نشانه ای از خرابی دوربین باشد.

بررسی حسگر در هنگام خرید دوربین دست دوم DSLR

در هنگام خرید دوربین دست دوم DSLR مهمترین کار بررسی حسگر دوربین است. مهمترین و بزرگترین مشکل خراش ها و نقص های روی حسگر هستند. مشکلات حسگر در میان دوربین های قدیمی بسیار معمول هستند. برای بررسی این موارد قبل از خرید دوربین DSLR حتما با چراغ قوه نور را بر روی حسگر بیاندازید و آن را کاملا بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچ مشکلی وجود ندارد. همچنین می توانید از سوژه ای پر نور مثل آسمان یا دیوار سفید عکس بگیرید.

 

دوربین دست دوم DSLR

بررسی بدنه دوربین در هنگام خرید دوربین دست دوم DSLR

البته اکثر خراش های روی دوربین تاثیر منفی در عملکرد آن ندارند و می توان آنها را نادیده گرفت. اما وجود شکستگی و خراش های عمیق روی بدنه دوربین می تواند نشانه این باشد که دوربین به زمین افتاده است. دوربین ها با استاندارد های بالایی تولید می شوند تا حد زیادی در مقابل ضربه ها مقاوم هستند، اما سعی کنید که دوربینی را بخرید که کمتر ضربه دیده باشد. شما هرگز نمی دانید که چه آسیب های داخلی بر اثر ضربه به دوربین وارد شده است.
گیره لنز دوربین ( یا همان ماونت لنز) باید تمیز باشد، بدون هیچگونه آسیب دیدگی. برای بررسی این مورد باید لنز را بر روی دهانه دوربین قرار دهید و ببینید که لنز چگونه در جای خود قرار می گیرد. وقتی لنز را بر روی دوربین قرار می دهید باید محکم در جای خود قرار بگیرد و شل نباشد.
از فروشنده بپرسید که تاریخ خرید دوربین چه زمانی بوده و آیا از آن زمان دوربین سابقه خرابی و تعمیر را داشته است یا خیر. این موارد را می توانید با بررسی برگه های ضمانت نامه دوربین بررسی کنید. در نهایت می توانید قیمت فروشنده را با قیمت های دیگر موجود در بازار مقایسه کنید تا بتوانید بهترین خرید را انجام دهید.

برای خرید دوربین دست دوم همین حالا اقدام کنید.

ارسال دیدگاه