بررسی Fujifilm GFX 50S II از نگاهی دیگر

Fujifilm GFX 50S II

بررسی Fujifilm GFX 50S II

بررسی Fujifilm GFX 50S II می تواند برای افرادی که به دنبال خاص ترین دوربین های عکاسی هستند، جالب به نظر برسد. به همین دلیل در ادامه با ویژگی های خاص این دوربین بیشتر آشنا خواهید شد.

اگرچه GFX 50S زمانی که در سپتامبر 2016 معرفی شد بسیاری از افراد را تحت تأثیر قرار داد اما بیشتر همان اشخاص پس از عرضه Fujifilm GFX 50S II به بازار هیجان زده شدند.

مسلماً دوربینی که بیش از 3000 پوند هزینه دارد جذابیت خاصی دارد، اما Fujifilm برخی از ویژگی ها را برای ایجاد دوربینی با پیچیدگی کمتر و مقرون به صرفه تر که آن را برای مخاطبان بیشتری جذاب می کند، کنار گذاشته است.

پس از چند ساعت عکسبرداری با Fuji GFX50S II و پس از بررسی Fujifilm GFX 50S II می توان بیان داشت که تصاویری بسیار جذاب و با کیفیت بالا تولید می کند.

همچنین به خوبی کار می کند و از یک ساختار محکم و مقاوم در برابر آب و هوا سود می برد. به طور ناگهانی، این دوربین توانست عکاسی با فرمت متوسط ​​دیجیتال را جایگزینی مناسب برای عکسبرداری با فریم کامل نماید.

مزایا:

سنسور 43.8 در 32.9 میلی متر

جمع و جور برای فرمت متوسط

ضد آب

نقاط ضعف:

AF تشخیص کنتراست

 

بررسی Fujifilm GFX 50S II و مشخصات آن
بررسی Fujifilm GFX 50S II و مشخصات آن

 

Fujifilm GFX 50S II چیست؟

Fujifilm GFX 50S که در سپتامبر 2016 معرفی شد، اولین دوربین بدون آینه با فرمت متوسط ​​فوجی بود. از آن زمان ما GFX50R ، GFX100 و GFX100S را نیز مشاهده کردیم که به بازار عرضه گردیدند.

اکنون Fujifilm به روزرسانی جدیدی از GFX 50S را معرفی کرده است. در بررسی Fujifilm GFX 50S II مشخص گردید که GFX50S II، گامی دیگر در جهت دستیابی به دوربین هایی با فرمت متوسط ​​برای عکاسان مشتاق بر می دارد.

با توجه به مقرون به صرفه بودن، Fujifilm برخی از جنبه های GFX 50S II را در مقایسه با دوربین اصلی برداشته و حذف نموده است، اما چندین ارتقاء نیز وجود دارد و قیمت خرده فروشی آن 3400 پوند فقط برای بدنه یا 3.899 پوند با کیت لنز جدید است. Fujifilm هدف GFX 50S Mark II را عکاسان طبیعت و عکاسان پرتره محور قرار داده است.

بررسی Fujifilm GFX 50S II و مشخصات آن:

 • نوع دوربین: بدون آینه با فرمت متوسط
 • زمان عرضه به بازار: 2 سپتامبر 2021
 • سنسور: 50.4 مگاپیکسل با فرمت متوسط ​​(43.8 در 32.9 میلی متر) CMOS با آرایه فیلتر رنگ Bayer
 • حداکثر اندازه تصویر: 8256 6 6192
 • پردازنده: X Processor 4
 • پایه لنز: Fujifilm G
 • فوکوس خودکار: تشخیص کنتراست با کنتراست سریع AF
 • منظره یاب: ثابت 0.5 اینچی با 3.69 میلیون نقطه ای EVF با 0.77x بزرگنمایی 50 فریم در ثانیه
 • صفحه نمایش: صفحه لمسی 3 جهت 3.2 اینچی با 2.36 میلیون نقطه
 • حداکثر سرعت عکاسی پیوسته: 3 فریم در ثانیه
 • محدوده حساسیت: استاندارد ISO 100-12،800 ، قابل ارتقاء به ISO 50-102،400
 • تثبیت کننده تصویر: 5 محور درون بدنه که جبران کننده 6.5EV را ارائه می دهد
 • ذخیره سازی: SD/SDHC/SDXC UHS-II
 • باتری: NP-W325  با 455 تصویر
 • ابعاد: 150 * 104 * 44 میلی متر
 • وزن: 900 گرم
بررسی Fujifilm GFX 50S II و نکات آن
بررسی Fujifilm GFX 50S II و نکات آن\

امکانات:

در حالی که Fujifilm GFX50S دارای سنسور 51.4 مگاپیکسل (43.8 32 32.9 میلی متر) مشابه GFX50S است، با یک موتور پردازشی مدرن تر و پردازنده X جفت شده است. این مورد باعث بهبود عملکرد در نور کم، افزایش دامنه دینامیکی، Pixel Shift با وضوح بالا می شود.

همچنین در بررسی Fujifilm GFX 50S II مشخص گردید که دوربین مذکور حالت چند عکسه و تثبیت کننده تصویر داخلی (IBIS) با 6.5EV جبران سرعت شاتر را ارائه می دهد.استفاده از سنسور اصلی GFX50S بدین معناست که GFX 50S II دارای فوکوس خودکار تشخیص کنتراست است نه یک سیستم ترکیبی با تشخیص فاز، اما وقتی Contrast Rapid AF فعال می شود، فوکوس با لنز GF35-70 میلی متر به اندازه 0.272 ثانیه طول می کشد. این مربوط به سنسور قوی تر و الگوریتم کاملاً بازسازی شده است.

در حالی که موتور پردازشی جدید چندین پیشرفت را در GFX50S اصلی دست یافتنی می کند اما سنسور قابلیت فیلمبرداری را به Full-HD محدود می کند. حداکثر سرعت عکاسی پیوسته نیز 3 فریم در ثانیه است اما فراموش نکنید که ما در مورد یک دوربین با فرمت متوسط ​​50 مگاپیکسل با فرکانس کمتر از 3.5K صحبت می کنیم.

در حالی که GFX50S دارای طراحی ماژولار و منظره یاب الکترونیکی قابل جابجایی است ، Fuji GFX 50S II دارای منظره یاب ثابت است. Fujifilm یک EVF 0.5 اینچی با 3.69 میلیون نقطه و بزرگنمایی 0.77x درست مانند GFX100S انتخاب کرده است، اما نرخ تازه سازی 50 فریم در ثانیه است که نسبت به دوربین های قبل یک پله پایین تر است.

GFX50S نیز مانند GFX100S دارای صفحه لمسی 3.2 اینچی 3 جهته با قابلیت کج شدن است. این مورد برای عکاسی سطح پایین یا بالا در جهت افقی یا عمودی ایده آل است.

ساخت و اداره دوربین:

Fujifilm در حرکتی که به دلیل کارایی تولید انجام می شود اما به کاهش قیمت GFX50S II کمک می کند، از بدنه مشابه GFX100S استفاده کرده است. این بدان معناست که دوربین های جدید قابلیت کنترل نوردهی سنتی دوربین های GFX50S یا Fujifilm از سری X مانند Fuji X-T4 را ندارد اما در عوض دارای یک حالت نوردهی فوق العاده است.

با توجه به این که اکثر دوربین های فول فریم و فرمت کوچکتر که عکاسان می توانند از آنها استفاده کنند دارای صفحه شماره گیری حالت هستند، این احتمالاً یک حرکت عاقلانه از سوی فوجی است، حتی اگر برخی از کاربران دوربین سری X با این قابلیت راحت نباشد.

بررسی Fujifilm GFX 50S II و ویژگی های آن
بررسی Fujifilm GFX 50S II و ویژگی های آن

GFX 50S II با ابعاد مناسب و کوچک می تواند در دسته DSLR های فول فریم مانند Canon 5D Mark IV پنهان شود. دستگیره های جلو و عقب آن نیز بسیار خوب شکل گرفته اند، بنابراین دوربین در دست شما بسیار راحت است و با لنز کیت جدید 35-70 میلیمتری ترکیب شده است تا مانند یک دوربین با فرمت متوسط ​​عمل نماید.

چیدمان کنترلدر بررسی

Fujifilm GFX 50S II  مشخص شد که همانند GFX100S، دوربین جدید نیز یک مینی جوی استیک در پشت Fuji GFX 50S برای انتخاب نقطه AF و انتخاب منو دارد. این قسمت برای انگشت شست راست افراد کاملاً موقعیت مناسبی است و سطح بافت آن باعث در دست گرفتن گرفتن عالی می شود. هنگامی که اشخاص برای اولین بار از GFX100S استفاده می کنند، نگران هستند که دکمه Q را به طور تصادفی به صورت مکرر فشار دهند، زیرا در قسمت بالا، پشت انگشت شست در پشت دوربین قرار دارد. با این حال، پس از عکاسی گسترده، بیان می دارند که این مورد خللی در عکاسی آنها ایجاد ننموده است. این امر در مورد GFX50S II پس از چند ساعت عکسبرداری صادق است.از آنجایی که این دوربین دارای صفحه های کنترل دوگانه است، یکی در جلوی شاتر و دیگری در قسمت پشتی روی انگشت شست، می توانید تنظیمات نوردهی GFX50S II را به سرعت تنظیم کنید. با این حال، به طور پیش فرض جبران نوردهی با فشار دادن یک دکمه کوچک در کنار دکمه شاتر هنگام چرخاندن صفحه تنظیم می شود. وقتی به منظره یاب نگاه می کنید، پیدا کردن آن دکمه بسیار دشوار است و ارزش تنظیم صفحه را دارد تا جبران نوردهی را مستقیماً در حالت دیافراگم یا اولویت شاتر تنظیم کنید.

منظره یاب و صفحه لمسی در بررسی Fujifilm GFX 50S II

فوجی فیلم به GFX50S II یک منظره یاب الکترونیکی 0.5 اینچی با 5.76 میلیون نقطه داده است. درست مانند GFX100S دوربین مذکور نمای واضح و زیبایی را ارائه می دهد.  دیدن Fujifilm با صفحه نمایش GFX50S II بسیار عالی است. این شرکت می توانست برای دوربین فوق، یک صفحه ثابت یا صفحه ای را که فقط حول یک محور متمایل می شود انتخاب کند، اما یک شیب سه طرفه را انتخاب کرده و این امر عکاسی را در جهت عمودی و افقی مفید می کند. این یک امتیاز خوب برای عکاسی دستی و حتی با سه پایه است.

منظره یاب و صفحه لمسی در بررسی Fujifilm GFX 50S II
منظره یاب و صفحه لمسی در بررسی Fujifilm GFX 50S II

کارایی

به راحتی می توان تصور کرد که Fujifilm GFX50S کیفیت تصویر مشابه GFX50S را تولید می کند اما وجود یک موتور پردازش جدید تأثیر زیادی در بالا رفتن کارایی دارد.این دوربین به وضوح قادر به ضبط سطح بالایی از جزئیات است و نویز  تا ISO 6400 بسیار خوب کنترل می شود. با افزایش ISO 12،800 میزان نویز رنگ در سایه فایل های خام افزایش می یابد و ممکن است برخی از رنگ های کاذب را مشاهده کنید اما به طور کلی ، نتایج مناسب به نظر می رسند. با این توضیحات و بررسی Fujifilm GFX 50S II می توان بیان داشت که دوربین فوق برای عکاسان میان رده که قصد هزینه نمودن بسیار برای دوربین را ندارند، گزینه خوبی می باشد.

برای اطلاعات بیشتر لینک زیر مراجعه فرمایید.

https://camerajabber.com/reviews/Fujifilm-gfx-50s-ii/

 

 

صادق امیری
ارسال دیدگاه