آشنایی با دوربین Fujifilm Instax Mini 40

معایب دوربین Fujifilm Instax Mini 40

دوربین Fujifilm Instax Mini 40

دوربین Fujifilm Instax Mini 40 با استفاده از عملکردهای بی عیب و نقص Instax Mini  و افزودن سبک یکپارچه سازی با سیستم عامل، مطمئناً مورد توجه تازه واردان و طرفداران فعلی فیلمبرداری فوری قرار خواهد گرفت. قرار گرفتن در معرض شاتر خودکار با سرعت متغیر به کاهش خطای کاربر کمک می کند، به این معنی که عکس های بیشتری به نمایش در می آیند و حالت سلفی انعطاف پذیری را به شما ارائه می دهد.این ویژگی  حتی اگر نتایج چشمگیری نسبت به حالت عکاسی استاندارد نداشته باشند، همچنان چشمگیر است. هرچند که ظاهر جدید دوربین Fujifilm Instax Mini 40هزینه اضافه تری به همراه دارد، بنابراین نمی توان به راحتی آن را به دیگران توصیه نمود.

 

پشنهاد ویژه: خرید دوربین دست دوم با قیمت مناسب و گارانتی

 مزایای دوربین Fujifilm Instax Mini 40

 • سادگی در استفاده و شیک بودن
 • ظاهر یکپارچه و چشم نواز
 • بسته های فیلم Instax Mini مقرون به صرفه است

معایب دوربین Fujifilm Instax Mini 40

معایب دوربین Fujifilm Instax Mini 40

 •   قرار گرفتن در معرض شاتر خودکار می تواند مشکل ایجاد کند
 • منظره یاب نادرست
 • گرانتر از Instax Mini11

عکاسی فوری می تواند هم جذاب و هم ناامید کننده باشد، این مورد خصوصاً برای تازه واردان به حوزه عکاسی مهم تر نیز است. گرچه امروزه کمبودی برای انتخاب دوربین وجود ندارد، اما آنهایی که برای اولین بار طراحی می شوند معمولاً وضعیت کودکان را در ذهن دارند. خوشبختانه دوربین Fujifilm Instax Mini 40دوربینی است که از همان ابتدا بزرگ متولد شد.

قرار گرفتن در معرض شاتر خودکار و بازگشت شاتر با سرعت متغیر باعث می شود تا مشکل عدم اطمینان در استفاده از فیلم فوری حل شود. حالتی را تصور نمایید که لنز قابل تنظیم، قابلیت انعطاف پذیری بیشتر در عکسبرداری از نزدیک دارد لذا به راحتی می توان حالت های از دست رفته را جبران نمود و آنها را ثبت کرد. دقیقاً مانند مینی 11 ، مینی 40 از فیلم فشرده Instax Mini استفاده می کند. این یکی از مقرون به صرفه ترین قالب های فیلم موجود با قیمتی معادل 8 دلار / 8 پوند است. شما می توانید با انتخاب چاپ های رنگی، تک رنگ و طیف گسترده ای از رنگ ها، الگوهای حاشیه ای مختلفی را ایجاد نمایید. طراحی مجدد دوربین های نسل گذشته، جذابیت دوربین Fujifilm Instax Mini 40 را افزایش داده است.، اما همین امر موجب شده است تا نسبت به Mini11  مقرون به صرفه، قیمت بالا بالاتری داشته باشد. برای کسانی که می خواهند با عکاسی فوری شروع به کار کنند، باید تصمیم بگیرند که آیا می خواهند بابت ظاهر این هزینه اضافی را پرداخت نمایند یا خیر.

بررسی نوع طراحی و ویژگی های دوربین Fujifilm Instax Mini 40

 • به نظر می رسد متمایز و انعطاف پذیر است
 • عملکرد دو دکمه ای دارد
 • آینه سلفی داخلی دارد

دوربین Fujifilm Instax Mini 40ممکن است از نظر مکانیکی با مینی 11 یکسان باشد، اما چرم مصنوعی مینی 40 و جزئیات تزئینی نقره ای ظاهر بهتری به آن می بخشد. این طراحی به وضوح موجب می شود تا قیمت آن نسبت به دوربین های مشابه بیشتر باشد. این دوربین کمی کوچکتر از مینی 11 است، اما هنوز به اندازه کافی کوچک نیست تا در جیب جا شود. اگر برای شما قابلیت حمل و نقل مهم است، باید به دوربین های فوری ترکیبی مانند Canon ZoeMini یا Mini LiPlay نگاه داشته باشید. دوربین Fujifilm Instax Mini 40که به صورت عمودی نگهداری می شود، به اندازه کافی سبک است که می توان آن را با یک دست استفاده کرد. بر روی بدنه این دوربین تنها دو دکمه وجود دارد که هر دو در قسمت جلویی دیده می شوند: یکی در کنار لنز که آن را باز می کند و دیگری که وضعیت آزاد کردن شاتر را دارد. فلاش داخلی در دوربین Fujifilm Instax Mini 40 خودکار است و حتی در زیر تابش شدید آفتاب نیز غیرفعال نمی شود، بنابراین شما فقط اشاره خواهید نمود تا عکس گرفته شود. منظره یاب در سمت راست درب پشتی چرخان قرار دارد، جایی که بسته های فیلم را در آن قرار می دهید. مانند Mini11 ، این لنز کمی از مرکز دوربین خارج می شود، بنابراین آنچه از طریق آن می بینید کاملاً بیانگر تصویر چاپ شده نیست.

 

کارایی دوربین Fujifilm Instax Mini 40
کارایی دوربین Fujifilm Instax Mini 40

کارایی دوربین Fujifilm Instax Mini 40

 •  لنز ثابتf 12.7 دارای فاصله کانونی 60 میلی متر
 • فلاش اجباری خودکار
 • حالت سلفی از طریق لنز قابل تنظیم

با فشار آوردن بر روی دکمه مربوط به لنز، لنز فنردار باز می شود. همچنین با کشیدن آن، می توانید به حالت سلفی بروید. طول این لنز برای عکسبرداری بین 0.3 تا 0.5 میلی متر در نظر گرفته شده است. اگر قصد عکسبرداری برای هر مکانی نزدیکتر از این مورد را دارید، نتایج بسیار تار خواهد بود، بنابراین فکر نکنید که می توانید مانند لنزهای ماکرو با آن رفتار کنید. این بدان معنا است که شما مجبور نیستید ملزومات دوربین را همواره حمل نمایید. آینه کوچک روی لنز به تراز کردن عکسهای شما کمک می کند لذا قادر است تا کارایی دوربین را افزایش دهد. همانند اکثر دوربین های فوری، منظره یاب از اپتیک واقعی سیستم جدا شده است.

در دوربین Fujifilm Instax Mini 40 منظره یاب در خارج از مرکز قرار دارد. شما اغلب می توانید کمی از آنچه انتظار دارید به موضوع خود نزدیک تر شوید. این دوربین برای عملکرد خوب نیاز به آزمون و خطا دارد.هر تصویر از طریق شکافی در بالای دوربین به صورت مکانیکی خارج می شود. ظهور کامل آن به مدت پنج دقیقه طول می کشد. Instax از این نظر نسبت به فیلم I-Type پولاروید برتری دارد. در دوربین Fujifilm Instax Mini 40هر زمان که دکمه شاتر را فشار دهید ، فارغ از شرایط نوری، چراغ روشن می شود، زیرا سیستم نوردهی خودکار برای تصویربرداری خوب کالیبره شده است. این قابلیت می تواند سرعت شاتر را بین 1/2 و 1/250 تغییر دهد، بنابراین می تواند با صحنه های کم نور و تاریک کنار بیاید. این گزینه برای عکسبرداری داخل خانه بسیار مفید است. این دستگاه با دو باتری قلمی کار می کند که به طور معمول برای حدود 100 عکس یا ده بسته فیلم دوام می آورند.

کیفیت تصویر دوربین Fujifilm Instax Mini 40
کیفیت تصویر دوربین Fujifilm Instax Mini 40

کیفیت تصویر دوربین Fujifilm Instax Mini 40

 • تصاویر با کنتراست قوی و کاملاً مشخص
 • موارد نویز دار را می توان به راحتی از بین برد
 • فاصله کانونی به درستی قابل تنظیم می باشد

 

اگر قبلاً از دوربین Instax استفاده کرده اید، ترکیب سایه های تیره و رنگ های روشن کم رنگ Mini40 کاملاً مطابق با نمونه های قبلی است. دوربین پیش رو قادر است تا جزئیات دقیق تر و بدون هیچ گونه ترکیب نوری را ثبت کند. در این دوربین جدید انتظار نداشته باشید که تصاویری با دقتی همانند دوربین های دیجیتال بدست آورید. زیرا در تصاویر آنان عموما لبه های تاریک صحنه با هم ترکیب می شوند. برای رسیدن به بهترین نتیجه، همیشه از خورشید دور شوی ، زیرا دوربین در این شرایط تلاش می کند تا هم آسمان روشن و هم سوژه های موجود در سایه روشن دیده شوند.

ادمین
ارسال دیدگاه