نقد و بررسی لنز Funleader Caplens 18mm f/8.0

بررسی لنز Funleader Caplens 18mm f/8.0

لنز Funleader Caplens 18mm f/8.0

لنز Funleader Caplens 18mm f/8.0 Review یکی از لنز های کاربردی و ارزان می باشد که امروزه عکاسان از آن استفاده می نمایند. باید در نظر داشت که در پی به دست آوردن وضوح و حداقل انحراف، گاهی اوقات لذت و خلاقیت عکاسی می تواند کمی از بین برود اماFunleader Caplens 18mm f/8.0 می تواند به رفع این مشکل کمک کند.

این یک لنز فوق العاده است که احتمالاً نظر تمام افراد را می تواند جلب کند، اگر می خواهید رویکردی آرامتر در عکاسی خود داشته باشید، لنز Funleader Caplens 18mm f/8.0  یک انتخاب عالی است. این یک لنز بسیار مقرون به صرفه است و به طرز شگفت آوری با پایه فلزی و ساخت پیچیده ای که دارد، مقاوم و قابل حمل به نظر می رسد.

مزایای لنز Funleader Caplens 18mm f/8.0 Review

مزایای لنز Funleader Caplens 18mm f/8.0 Review

 • کوچک و سبک
 • آسان برای استفاده
 • سرگرم کننده

نکات منفی لنز Funleader Caplens 18mm f/8.0 Review

 • عکس ها گاها به صورت پیکسل پیکسل شدن ثبت می شوند

معرفی لنز Funleader Caplens 18mm f/8.0 Review

این لنز با طول 15 میلی متر/0.59 اینچ از نظر اندازه شبیه به درپوش بدنه یک دوربین است اما در واقع یک لنز فول فریم است که دارای 6 عنصر در 5 می باشد. می توان بیان داشت که این لنز با فاصله کانونی 18 میلی متر، یک لنز زاویه باز است و دارای دیافراگم ثابت f/8 می باشد.

در این لنز فقط فاصله کانونی و دیافراگم ثابت نیست، فوکوس نیز زیاد است و به لطف تمرکز فاصله بیش از حد، همه چیز از فاصله 80cm / 2.63feet تا بی نهایت واضح است.اگرچه در این دوربین فقط یک قاب نرم وجود دارد و درپوش لنز وجود ندارد، اما نسبت به قیمت آن یک لنز فوق العاده خوب است.

 

نکته مهم: خرید دوربین دست دوم با قیمت مناسب و ضمانت کتبی

مشخصات لنز Funleader Caplens 18mm f/8.0 Review

 • نوع محصول: لنز فول فریم با زاویه دید محدود
 • فاصله کانونی: 18 میلی متر متر
 • دیافراگم: ثابت f/8
 • تمرکز: ثابت 0.8 متر/2.63 فوت تا بی نهایت
 • ساختار: 6 عنصر در 5 گروه
 • جنس: آلیاژ آلومینیوم
 • ابعاد (قطر x طول): 62 *15 *15 میلی متر متر / 2.56* 0.5* 0.59 اینچ
 • وزن: 80 گرم
 • پایه های موجود: Canon RF ، Fujifilm X ، L-mount ، Nikon Z ، Sony E

نکات منفی لنز Funleader Caplens 18mm f/8.0 Review

کارایی لنز Funleader Caplens 18mm f/8.0 

لنز Funleader Caplens 18mm f/8.0  برای روزهایی ایده آل است که می خواهید با دوربین خود کمی تفریح ​​کنید و خلاقیت به خرج دهید. در حین کار با این لنز فقط باید به خود یادآوری کنید که حداقل 80 سانتی متر/2.63 فوت از موضوع فاصله بگیرید.به طور طبیعی، بدون کنترل دیافراگم، بهتر است از دوربین با اولویت دیافراگم یا حالت نوردهی دستی استفاده کنید. برای تست این لنز اولویت دیافراگم با حساسیت (ISO) روی Auto استفاده شده است.

با حداقل سرعت شاتر بر روی گزینه ایمن، به عنوان مثال، 1/30 ثانیه(این بدان معناست که شما می توانید تقریباً کاملاً روی ترکیب مد نظر خود تمرکز کنید و نگران نوردهی برای رسیدن به نتیجه دلخواه نباشید.) شما قادر خواهید بود تا بهترین جزئیات را از سوژه مد نظر خود ثبت نمایید.

این یک لنز با تمرکز بر روی پیکسل نیست، در اندازه های معمولی با میدان دید محدود، تصاویر به طور قابل قبولی واضح به نظر می رسند اما اگر روی صفحه کامپیوتر 100٪ بزرگنمایی کنید، آنقدر جزئیات را که ممکن است مد نظر داشته باشید، مشاهده نخواهید کرد. لنزهای معمولی همچنین تصویرسازی بسیار سنگینی انجام می دهند که ممکن است برخی از آنها متنفر باشند، اما بسیاری از افراد نیز بر این باور هستند که این بخشی از جذابیت آنها است.

در واقع برای عکاسی از سوژه های نزدیک، به نظر می رسد که یک فلش کوچک داخلی روشن شده است.برای تست از Funleader Caplens 18mm f/8.0 در Sony A7R IV استفاده شده است که یک دوربین فول فریم 61 مگاپیکسلی برای ضبط جزئیات بسیار واضح است، که ممکن است به نظر ساده نرسد، اما آنها به خوبی با هم کار کردند، و یک دوربین فوق العاده کوچک را ایجاد کردند که جزئیات بسیاری را ثبت می نمایند.

اغلب افراد عمدتاً از دوربینی با تراز سفیدی در تنظیم نور روز و استفاده از سبک خلاق استاندارد در تنظیمات پیش فرض آن استفاده می کنند. این باعث ایجاد تصاویری کاملاً پر جنب و جوش با کنتراست بیشتر از آنچه معمولاً انتظار می رود، می گردد. انحراف جزئی بر روی حلقه گرداننده در لنز Funleader Caplens 18mm f/8.0  قابل مشاهده است، اما به نظر نمی رسد انحراف رنگ و شعله مسائل مهمی باشند.

کارایی لنز Funleader Caplens 18mm f/8.0 Review

 

یکی از ویژگی های کلیدی Funleader Cap Lens این است که فقط 15 میلی متر ضخامت دارد. همچنین وزن آن تنها 80 گرم است. با این حال، ویژگی های اصلی لنز فوق این است که این یک لنز با دیافراگم f/8 ثابت و فوکوس ثابت به خوبی فعالیت می کند.

Funleader می گوید محدوده فوکوس 0.8 متر تا بی نهایت است که برای یک دوربین فول فریم حتی با چنین فاصله کانونی بسیار خوش بینانه به نظر می رسد، اما این قابلیت استفاده از لنز را ساده می کند. در واقع می توان بیان داشت، این مورد یک لنز کوچک بسیار متراکم و سنگین است که ادعا می کند به خوبی ساخته شده است.

این دستگاه با یک کلید محکم و بدون قفل یا شل شدن روی بدنه دوربین به خوبی نصب می شود. هیچ قطعه متحرکی در آن وجود ندارد. تنها چیزی که وجود دارد این است که درب جلو یا عقب برای لنز وجود ندارد. این لنز دارای یک قاب نرم است اما وقتی روی دوربین نصب می شود، هیچ پوششی برای محافظت از عنصر جلویی در کیف شما وجود ندارد.

مطالب مرتبط:

 

 Reference: Camerajabber

 

ادمین
ارسال دیدگاه