ایده های عکاسی در منزل: عکاسی از چهره و گرفتن عکس های با کیفیت بالا در خانه

راه اندازی استودیوی کوچک برای عکاسی از چهره در منزل

ایده های عکاسی در منزل: عکاسی از چهره و گرفتن عکس های با کیفیت بالا در خانه

 

آیا اعضای خانواده یا همسایگان و دوستان شما به دنبال عکاسی از چهره و تهیه عکس های جدید از چهره خود هستند؟ فارغ از اینکه آنها می خواهند عکس پروفایل خود در LinkedIn یا وب سایت شرکت خود را به روز کنند و یا صرفا فقط یک عکس تازه برای حساب فیس بوک خود بگیرند، در ادامه خواهیم دید که می توانید حتی با داشتن یک فضای کوچک و یک منبع نور یا فلاش استودیویی سبک و یک سافت باکس به عکاسی از چهره با کیفیت بالا بپردازید.

می دانیم که شاید برخی افراد نسبت به استفاده از فلش ها و منابع نوری بزرگ اندکی واهمه داشته باشند، زیرا این تجهیزات نسبتا گران بوده و شاید استفاده از آنها نیز کمی پیچیده به نظر برسد، اما آنقدرها که فکر می کنید پیچیده نیست – شما کنترل کاملی بر روی شرایط نورپردازی و در نتیجه، عکس های خود خصوصا در عکاسی از چهره خواهید داشت. همچنین ثابت خواهیم کرد شما فقط نیاز به یک منبع روشنایی یا فلاش برای عکس های عالی و حرفه ای دارید.

در این آموزش از یک سافت باکس بزرگ استفاده می کنیم، زیرا هر چقدر منبع نور شما بزرگتر باشد، نوری که تولید می کند نرمتر خواهد بود و عکس پرتره ای که در عکاسی از چهره گرفته می شود یکنواخت تر و بهتر خواهد بود. سافت باکس ها همچنین باعث ایجاد جلوه های نوری در چشم ها می شوند که باعث زنده تر دیده شدن تصاویر در عکاسی از چهره نیز خواهد بود. ما از یک فلاش کوچک ولی در عین حال قدرتمند مدل Elinchrom D-Lite RX 4 استفاده می کنیم که بسیار قابل اتکا و در عین حال کنترل آن نیز ساده است.

در این مرحله از عکاسی، برای عمق میدان خوب دیافراگم دوربین را در حدود f/13 تنظیم می کنیم، تا کل سوژه واضح و شارپ بوده و جزئیات در آن قابل تشخیص باشد. برای کاهش عمق میدان می توانید از دیافراگم بازتر و در حدود f/5.6 استفاده کرده و به همان نسبت، قدرت نوردهی فلاش را برای نوردهی متناسب عکس، کاهش دهید.

راه اندازی استودیوی کوچک برای عکاسی از چهره

برای داشتن زمینه سفید برای عکاسی از چهره، به راحتی از یک ورق زمینه سفید مدل Lastolite بسیار سفید در مقابل آشپزخانه کوچک خود استفاده کردیم. همچنین از یک فلاش مدل Elinchrom D-LITE RX 4 همراه با سافت باکس Rotalux با ابعاد 90 در 110 سانتیمتر در سمت راست استفاده کردیم. نور پنجره پاسیو نیز در سمت چپ سوژه واقع بود.

راه اندازی استودیوی کوچک برای عکاسی از چهره در منزل

 

تنظیمات دوربین و لنز

در این پروژه عکاسی از چهره، از یک دوربین فول فریم مدل Canon EOS 6D Mark II و یک لنز همه کاره از نوع Canon EF 24-70mm f/2.8L استفاده کردیم. با استفاده از این تجهیزات می توانیم کادر و ترکیب بسته تری از سر و شانه های سوژه با بهره گیری از قابلیت زوم لنز و و بدون نزدیک شدن به وی داشته باشیم.

دوربین فول فریم Canon EOS 6D Mark II مجهز به لنز Canon EF 24-70mm f/2.8L

 

کنترل دستی دوربین

در هنگام استفاده از فلاش های استودیویی برای عکاسی از چهره، برای کنترل دقیق تر و بهتر دیافراگم و سرعت شاتر باید از حالت دستی دوربین استفاده کرد. برای داشتن عمق میدان کافی در عکس های کلوزآپ، پیشنهاد می کنیم از دیافراگم در محدوده f/11 تا f/13 و سرعت شاتر بین 125/1 تا 160/1 ثانیه و ISO برابر با 100 استفاده کنید.

 

اعمال تنظیمات کاملا دستی برای عکاسی از چهره در خانه

 

استفاده از کنترل بی سیم فلاش

در اده امعملیات عکاسی از چهره، برای سهولت بیشتر و عدم نیاز به اتصالات سیمی برای عکاسی، از یک ریموت کنترل مدل Elinchrom EL- Skyport که به کفشک بالای دوربین متصل می شود استفاده می کنیم. این ریموت کنترل قابلیت فعال سازی فلاش استودیویی Elinchrom ما از راه دور را داشته و برای استفاده و همگام سازی دوربین و فلاش استفاده می شود. اگر تعداد بیشتری فلاش استودیویی در اختیار داشتیم نیز می توانستیم در صورت لزوم همه آنها را به طور همزمان فعال کنیم.

 

استفاده از ریموت کنترل برای عکاسی از چهره

 

نور، دوربین، حرکت

حال باید میزان شدت نور فلاش را برای یک میزان نوردهی مناسب برای عکاسی از چهره سوژه خود تنظیم نماییم. ما نور پنجره را در سمت چپ سوژه خود داریم، بنابراین با چند مورد آزمایش و یافتن تنظیم دقیق میزان نوردهی، قدرت فلاش را بر روی 2.6 تنظیم می کنیم. شما نیز می توانید با توجه به ویژگی های محیط عکاسی و تجهیزات نورپردازی خود، قدرت متناسب فلاش برای عکاسی را یافته و از تنظیمات متناسب با محیط خود استفاده نمایید.

 

تنظیم قدرت فلاش در عکاسی از چهره در منزل

 

ژست های حرفه ای در عکاسی از چهره

قطعا نمی خواهیم سوژه های ما در عکاسی از چهره، بیش از حد لبخند بزنند یا بخندند، زیرا این مسئله می تواند سبب غیر حرفه ای دیده شدن عکس شود. در عوض به دنبال یک نگاه گیرا تر و یک لبخند ملایم باشید.  می توانید از سوژه در حالت های متنوع عکسبرداری کنید و از یک زاویه اندکی بالاتر برای نتایج جالب تر استفاده کنید. بدین ترتیب بعدا می توانید تصویر دلخواه خود را از میان گزینه های متعدد انتخاب نمایید.

 

پوز ها و ژست های مناسب عکاسی از چهره در منزل

 

مقالات مهرانی‌کم را پیگیر باشید.

مهرانی‌کم، عرضه کننده انواع دوربین های عکاسی دست دوم، آکبند و لوازم جانبی دوربین عکاسی.

 

      Reference: digitalcameraworld ، wikipedia

ارسال دیدگاه