آشنایی با نحوه استفاده از دوربین خود به عنوان وب کم با نرم افزار رایگان

چگونگی نحوه استفاده از دوربین خود به عنوان وب کم با نرم افزار رایگان

آیا با نحوه استفاده از دوربین خود به عنوان وب کم با نرم افزار رایگان آشنایی دارید؟

نحوه استفاده از دوربین خود به عنوان وب کم با نرم افزار رایگان یکی از موضوعاتی است که توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کرده است. اگر جز آن دسته از افرادی باشید که بخواهید از دوربین خود به عنوان وب کم استفاده کنید، به راحتی می توانید در هر جایی که هستید از این قابلیت جهت منافع خود استفاده نمایید.

بسیاری از کمپانی ها مانند: پاناسونیک، کانن و… قابلیت استفاده از وب کم با نرم افزارهای خاص خود را در اختیار کاربران قرار داده است. گفتنی است که هر کمپانی از نرم افزارهای خاص خود برای این قابلیت استفاده کرده است. امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی قابلیت جدیدی به دوربین های سازنده هر کمپانی اضافه شده است که کاربران می توانند از دوربین به عنوان وب کم برای برقراری تماس های تصویری از راه دور استفاده کنند.

اگر جز آن دسته از افرادی هستید که این موضوع برای شما تازگی دارد، شما را به مطالعه ادامه مقاله تشویق میکنیم تا با نحوه استفاده از دوربین خود به عنوان وب کم با نرم افزار رایگان آشنا شوید.

 آیا از انواع مدل های دوربین میتوان به عنوان وب کم استفاده کرد؟

یکی از قابلیت های وب کم این است که افراد بتوانند فعالیت های روزمره خود را در هر جایی که هستند از طریق تماس های ویدیویی انجام دهند.

از وب کم می توان به راحتی از طریق سیستم و یا گوشی همراه استفاده نمود. اما سوالی که ذهن بسیاری از کاربران را به خود مشغول کرده است این است که نحوه استفاده از دوربین خود به عنوان وب کم با نرم افزار رایگان چگونه است؟

به عبارتی آیا می توان از دوربین به عنوان وب کم استفاده کرد؟ بسیاری از کمپانی های دوربین، نسخه جدیدی از نرم افزارهای مخصوصی را انتشار دادند که به تعدادی از  دوربین های آنها اجازه می دهد که از قابلیت وب کم بهره مند شوند. در ادامه مقاله اطلاعاتی را در اختیار شما قرار میدهیم که بدانید کدام دوربین ها قابلیت تبدیل به وب کم را دارند و همینطور چگونه می توان از کیفیت تصویر برتر آنها نهایت استفاده را کرد.

چگونگی نحوه استفاده از دوربین خود به عنوان وب کم با نرم افزار رایگان
چگونگی نحوه استفاده از دوربین خود به عنوان وب کم با نرم افزار رایگان

چگونگی استفاده از دوربین کانن به عنوان وب کم با نرم افزار رایگان:

کانن نرم افزار وب کم رایگان EOS Webcam Utility را ارائه داده است که بسیاری از دوربین های EOS و PowerShot را پشتیبانی میکند. پس از دانلود برنامه نرم افزار وب کم EOS فقط کافی است دوربین خود را توسط کابل USB به رایانه خود یا مک متصل نمایید. در این مرحله دوربین مورد نظر را در حالت کنفرانس ویدیویی تنظیم نمایید و از دوربین کانن خود به عنوان وب کم استفاده نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و دانلود نرم افزار رایگان به سایت تخصصی کانن مراجعه نمایید.

 

فروش ویژه: فروش دوربین عکاسی دست دوم و انواع لنز دست دوم

در سایت کانن شما میتوانید با نحوه استفاده از دوربین خود به عنوان وب کم با نرم افزار رایگان آشنا شوید. نرم افزار ارائه شده توسط کانن، ابتدا فقط برای ویندوز در دسترس بود اما اکنون نسخه کامل مک از EOS Webcam Utility نیز وجود دارد. حتما توجه کنید که دانلود هر نرم افزار باید متناسب با سیستمی که استفاده میکنید، انتخاب نمایید.

چگونگی استفاده از دوربین Fujifilm  به عنوان وب کم با نرم افزار رایگان:

Fujifilm اخیرا آپدیت جدیدی از نرم افزار خود را اعلام کرده است که به شما این امکان را می دهد که از دوربین خود به عنوان وب کم استفاده نمایید. کاربران میتوانند نرم افزار را بر روی کامپیوتر نصب کنند. با استفاده از کابل USB و از طریق وب کم دوربین، تماس ویدیویی داشته باشند.

راهنمایی های مربوط به نحوه استفاده از دوربین خود به عنوان وب کم با نرم افزار رایگان
راهنمایی های مربوط به نحوه استفاده از دوربین خود به عنوان وب کم با نرم افزار رایگان

چگونگی استفاده از دوربین Sigma fp به عنوان وب کم با نرم افزار رایگان:

در ماه می، کمپانی سیگما اعلام کرد که فروش دوربین Sigma fp با جهش شدیدی در انگلستان روبرو شده است. یکی از این دلایل، استفاده کاربران از دوربین این کمپانی به عنوان وب کم بوده است. دوربین  Sigma fp را می توان مستقیما از طریق کابل USB-C به مک یا کامپیوتر متصل کرد.

چگونگی استفاده از دوربین پاناسونیک به عنوان وب کم با نرم افزار رایگان:

پاناسونیک نرم افزار Lumix Tether for Streaming را برای استفاده از مدل های دوربین خود به عنوان وب کم انتشار داده است. این نسخه از نرم افزار برای هر دو سیستم عامل ویندوز و مک در دسترس است. تنها کافی است که نرم افزار را از طریق سایت دانلود و نصب نمایید.

چگونگی استفاده از دوربین Olympus به عنوان وب کم با نرم افزار رایگان:

دوربین Olympus نرم افزار وب کم مخصوص به خود را دارد که به شما این امکان را می دهد که دوربین خود را به ویندوز متصل نمایید. اما هنوز مک، این نسخه از نرم افزار دوربین Olympus پشتیبانی نمیکند. تمام آنچه که مورد نیاز است کابل USB برای اتصال است. شما در سایت، این نرم افزار را می توانید به راحتی دانلود و نصب نمایید.

نحوه استفاده از دوربین خود به عنوان وب کم با نرم افزار رایگان و شناخت آن
نحوه استفاده از دوربین خود به عنوان وب کم با نرم افزار رایگان و شناخت آن

چگونگی استفاده از دوربین Nikon به عنوان وب کم با نرم افزار رایگان:

کمپانی Nikon  نسخه جدیدی از نرم افزار خود را انتشار داده است.که قابلیت اتصال به وب کم را دارند در ذیل آمده است. شما می توانید از طریق نصب نرم افزار برای آن دسته مدل هایی که در پایین آمده است وب کم دوربین خود را راه اندازی نمایید.

مدل های جدید:

Nikon Z7II

Nikon Z6II

D5Nikon

D810Nikon

D750Nikon

D7200Nikon

D5500Nikon

D5300Nikon

D3500

  مدل های قدیم:

Nikon Z7Nikon

Z6Nikon

Z5Nikon

Z50Nikon

D6Nikon

D850Nikon

D780Nikon

D500Nikon

D7500Nikon

D5600

 چگونگی استفاده از دوربین GoPro به عنوان وب کم با نرم افزار رایگان:

GoPro به تازگی نسخه جدیدی از نرم افزار خود را برای کاربران انتشار داده است که کاربران بتوانند با نحوه استفاده از دوربین خود به عنوان وب کم با نرم افزار رایگان آشنا شوند و از آن طریق بتوانند از دوربین خود به عنوان وب کم برای برقراری تماس های از راه دور استفاده نمایند. در ذیل مدل هایی که قابلیت اتصال به وب کم را دارند، آورده ایم:

GoPro Hero8 Black

GoPro Hero9 Black

ادمین
ارسال دیدگاه