لنز مناسب عکاسی حیات وحش چه لنزهایی هستند ؟

لنز مناسب عکاسی حیات وحش چه لنزهایی هستند ؟

راهنمایی انتخاب لنز مناسب عکاسی حیات وحش

 در هنگام انتخاب لنز مناسب عکاسی حیات وحش اولین چیزی که در الویت عکاسان وجود دارد دانستن فاصله کانونی لنز است.لنز مناسب عکاسی حیات وحش باید نسبتا بلند باشد و با پوشش مسافت های زیاد از محیط اطراف ،حیوانات را هر چه نزدیک و نزدیک تر(کلوز آپ) نمایش دهد دقیقا چیزی است که عکاسان حیات وحش به دنبال آن میگردند.عدم لرزش زیاد و عکاسی در نور های کم مانند شب از موارد دیگری است که وجود ان در یک لنز مناسب عکاسی حیات وحش کار را بسیار دلچسب میکند.دیافراگم های بزرگ F2.8  این ویژگی ها را دارند.لنز های تله فوتو دارای سرعت شات بالا در نورهای بسیار کم هستند.این گونه لنزهای دیافراگمی بزرگ نمونه های مختلفی دارند که در ادامه نمونه های DSLR    و دوربینهای آینه فشرده تشریح میگردد.

CANON

عکاسی از حیوانات عمدتا در شرایط متفاوت آب و هوایی و که در معرض گرد و غبار کثیفی می باشد انجام می گردد. این حرفه وجود لنز مناسب عکاسی حیات وحش و  مقاوم شرایط نامساعد را می طلبد. دوربین عکاسی CANON EF 100-400 mm  با لنز سری L  و F 4.5-5.6 L IS USM  قادر است به لطف لنز خود طیف تله فوتو را پوشش دهد .این دوربین نسبتا کم حجم است و توانایی در عکاسی در نور کم را دارد.قیمت حدودی این دوربین 2100 دلار می باشد که به نظر یک راه مقرون و به صرفه برای رسیدن به یک لنز مناسب عکاسی حیات وحش و با کیفیت  می باشد.

نمونه دیگر از لنز مناسب عکاسی حیات وحش   مدل CANON EF 200-400 mm /f 4L IS USM Extender  می باشد که عکاسی این دوربین از حیات وحش هر عکاسی را دیوانه می کند.این اولین دوربین اسپورتی است که دارای TELE-EXTENDER 1.4 x  می باشد.این لنز 200-400 میلی متری به لطف وجود چهار تثبیت کننده تصویر نورداخلی، لرزش بسیار بسیار اندکی دارد.تنها مشکل قیمت 10000 دلاری ان است که این لنز مناسب عکاسی حیات وحش اسپورت را اندکی دست نیافتنی می کند

عکاسانی که به دنبال لنز مناسب عکاسی حیات وحش در عکاسی سریع و با عمق بالا میگردند عمدتا مدل های EF 600mm ƒ / 4L IS II USM و EF 800mm ƒ / 5.6L IS USM را انتخاب می کنند.این دوربین ها توانایی گرفتن عکس های پرتره از فاصله 100 متری حیوانات که دسترسی بسیار محدودی نیز دارند را دارد که وجود فاصله کانونی خوب این دوربین دلیل این امکان ویژه است.حتما می دانید که در بسیاری ار پارک های ملی مقرراتی چون عدم ورود و نزدیک شدن به حیواناتی چون خرس و گرگ به فاصله 100 متری وجود دارد.قیمت مدل 600 میلی متری آن حدود 12000 دلار و نمونه 800 میلی متری به دراین لنز مناسب عکاسی حیات وحش، 13000 دلار آب می خورد.

fujion

در مقایسه با نمونه های canon  150 دلار بهره اقتصادی به همراه دارد.

دوربین مدل fujion xf100-400 mm f4.5-5.6  R LM OIS  از سری دور بین های بدون آینه فشرده دارای لنز تله سری X  می باشد که زوم بسیار قدرتمندی دارد و به علت وجود 609mm-152  این محصول را لنز مناسب عکاسی حیات وحش میکند. وجود پنج ED  و یک سوپر ED  با ترک خوردگی و انحراف کرومی دوربین مقابله میکنند.این لنز مناسب عکاسی حیات وحش هم چنین از یک پوشش فلوئور و مخصوص در قسمت جلو که رطوبت و گرد و غبار را دفع میکند دارا است.قیمت حدودی این لنز مناسب عکاسی حیات وحش بی نظیر 1900 دلار است.

NIKON

به نظر شما چه چیزی بهتر از لنزمناسب عکاسی حیات وحش ارزان  80-200 میلی متر یا 80-300 میلی متر نیکون  است؟

مدل  AF-S NIKKOR 80-400mm / 4.5-5.6G ED VR از نیکون این قابلیت را دارد ، البته. بزرگنمایی دیافراگم حداکثر  tel / 4.5-5.6 با همراه  بزرگنمایی تله فوتو به 30٪ دورتر از بزرگنمایی 80-300 میلی متر می رسد  و شما را به طور باور نکردنی  به حیات وحش مورد نظر نزدیک می کند. این لنزمناسب عکاسی حیات وحش چهار عنصر ED ، پراکندگی نسبتا کم  و یک عنصر سوپر ED” با پوشش نانو کریستالی نیکون دارند که به منظور به حداقل رساندن تغییر کرومیک ، به ویژه درمدل 80  میلی متر انجام می شود. سیستم چهار توقف نوری مقدار لرزش آن را به حداقل می رساند. قیمت حدودی  خرده فروشی این لنزمناسب عکاسی حیات وحش،  2300 دلار است

برای  دستیابی به  تله در یک بسته کامپکت ، عکاسان باید Super-Zoom AF-S DX NIKKOR 18-300mm ƒ / 3.5-6.3G ED VR را در انتخاب کنند. این  مدل یک لنزمناسب عکاسی حیات وحش قدرتمند است ، مناسب برای عکاسان مسافرتی که عادت به حمل کیف های سنگین و پر حجم دوربین را ندارند. تغییر حد اکثری دیافراگم لنز  آن را فشرده نگه می دارد که این امر پوشش  دامنه ای معادل 35 میلی متر برابر با 27-450 میلی متر را به همراه دارد ،با این امکان می توانید حتی در فاصله های نزدیک از حیات وحش عکس های بسیار عریضی را شکار کنید. قیمت تک فروشی این محصول حدودا 700 دلار است.

این لنز مناسب عکاسی حیات وحش دارای فاصله کانونی آشنا 70-300 میلی متر باشد اما برای قاب کامل  DSLR مناسب نیست. این قابلیت در مدل NIKKOR VR 70-300mm ƒ / 4.5-5.6 وجود دارد که دارای دامنه کانونی بسیار بزرگ است ، این لنز مناسب عکاسی حیات وحش در کنار داشتن قابلیت های چون بزرگ نمایی بالا و قدرتمند و حجم بسیار اندک  قیمتی معادل قیمتی 1000 دلار دارد.

البته یکی از جدیدترین مدل های لنز مناسب عکاسی حیات وحش شرکت  نیکون  که  بزرگنمایی بسیار قدرتمند و  لنز تله فوتویی با دامنه عظیمی را در بر می گیرد ، این مدل برای عکاسانی که حتی قصد دارند به صورت تفننی از حیات وحش عکاسی کنند نیز مناسب است. AF-S NIKKOR 200-500mm ƒ / 5.6E ED VR نام این مدل بی نظیر نیکون است. این لنز مناسب عکاسی حیات وحش قدرتمند 4.5 متوقف کننده نور داخلی دارد که لرزش را به حداقل مقدار ممکن می رساند.

از امکانات منحصر به فرد این دوربین می توان به “حالت ورزشی” VR مناسب برای سوژه متحرک  و سریع مانند پرنده در پرواز یا یوزپلنگ در حال حرکت است. دیافراگم9 تیغه به ایجاد بوکه دلپذیر در منطقه خارج از فوکوس  در هنگام عکاسی کمک می کند.

برای عکاسانی با وضعیت مالی غنی که مایل به دستیابی تله فوتو های بزرگ مدل AF-S NIKKOR 500mm و 600mm ƒ / 4E FL ED VR بسیار مناسب است. 4 متوقف کننده نوری،لرزش کم و  دیافراگم ƒ / 4 سریع هستند ، این لنز مناسب عکاسی حیات وحش  دیافراگم الکترومغناطیسی  نیکون استفاده می کند و با استفاده از  عناصر فلور علاوه بر کاهش وزن بلکه کیفیت نوری شیشه را نیز بهبود می بخشد. قاب منیزیم مخصوصاً برای سفرهای جدی در فضای باز دوام دارد که با توجه به هزینه بالای این شیشه اولیه بسیار مهم است. لنزهای 500 میلیمتری با قیمتی در حدود 11000 دلار ، و لنزهای 600 میلیمتری بیش از 12000 دلار در بازار قیمت دارند.

Olympus M.Zuiko Digital ED 14-150mm ƒ / 4-5.6 II با نصب دوربین Micro Four Thirds ،دامنه بزرگنمایی حدود 28-300 میلی متر را در اختیار شما قرار می دهد و آن را به یک ابر بزرگنمایی فشرده تبدیل می کند. این لنز مناسب عکاسی حیات وحش از بین بردن پوشش جدید ZERO)Zuiko با بازتاب نوری بسیار کم) بر روی سطح لنزها به جنگ خراش ها میرود. اندازه  3.27 اینچ و 10 اونس این لنز مناسب عکاسی حیات وحش را به یک همسفر کم حجم و پرکاربرد تبدیل میکند .قیمت خرده فروشی حدودی این لنز مناسب عکاسی حیات وحش در بازار  400 دلار است.

جدیدترین لنزهای این برند متعلق به مدل  M.Zuiko 300 ƒ / 4 IS PRO است. این لنزتله فوتو کم حجم با مونت های میکرو چهار سوم ،فاصله کانونی معادل 600 میلی متر را فراهم می کند. البته ممکن است اندکی کم حجم نباشد اما  اما به طور قابل توجهی کوچکتر از معادل معمولی 600 میلی متر است. این لنز برای مقاومت در برابر نفوذ خاک و آب  مقاوم است  و دارای پوشش نوری ZERO و تثبیت کننده تصویر داخلی است که می تواند با تثبیت سنسور OM-D E-M1 و دوربین های E-M5 Mark II تا شش برابر قدرت همیشگی تولید کند.. قیمت بازاری این لنز مناسب عکاسی حیات وحش حدودا  2500 دلار است

Panasonic

بزرگنمایی لنزهای تله فوتو  Micro Four Thirds مدل  Panasonic LUMIX G VARIO 100-300mm ƒ / 4-5.6 MEGA O.I.S. محدوده کانونی 200-600 میلیمتر را ارائه می دهد. هفده عنصر در 12 گروه شامل یک عنصر پراکندگی مناسبی  برای مبارزه با شعله ور شدن دوربین عکاسی تعبیه شده است.  دیافراگم هفت تیغه شکل دلپذیری را برای مناطق خارج از فوکوس ایجاد می کند. تثبیت کننده نوری تصویر ، نگه داشتن این لنز جمع و جور را آسان تر می کند. قیمت حدودی در بازار این مدل ، 550 دلار است.

مشارکت Panasonic با Leica لنز تله فوتو قدرتمند دیگری را برای سیستم Micro Four Thirds تولید کرده است. این شاهکار  Leica DG Vario-Elmar 100-400mm ƒ / 4.0-6.3 ASPH نام دارد ،. پاور O.I.S لنزهای مخصوص نگهدارنده را ثابت می کند ، که در چنین فاصله کانونی بسیار مهم است و مقاومت در مقابل آب و هوا و هم چنین جلوگیری از  نفوذ گرد و غبار و رطوبت از ویژگی های دیگر این دوربین عکاسی می باشد. همچنین موتور فوکوس اتوماتیک 240 فریم در ثانیه سریع و بی سر و صدا است که در کنار کیفیت نوری لنز ، آن را برای گرفتن فیلم 4K مناسب می کند. قیمت حدودا 1800 دلار است.

Pentax

اگر مایل هستید مقداری از بزرگنمایی را با شیشه سریعتر تعویض کنید کنید ، ممکن است منتظر بزرگنمایی تله Pentax D FA * 70-200mm ƒ / 2.8 ED DC AW برای دوربین های K-mount باشید. این دیافراگم بسیار  سریع ، ثابت و بی نظیر  برای عکاسی با نور کم در سرعت های سریع که برای عکاسی از حیوانات وحشی فعال لازم است توانا می باشد. سری پنتاکس با کیفیت بالا ، لنزها دارای نوریهای تجدید شونده شامل چهار عنصر پراکندگی بسیار کم و دو عنصر پراکندگی بسیار بسیار کم برای به حداقل رساندن تخریب و به حداکثر رساندن وضوح در سراسر قاب و همچنین Aero Bright Coating II هستند. قیمت حدودی 2300 دلار است.

SONY

بزرگنمایی مدل  Sony FE 24-240mm ƒ / 3.5-6.3 OSS برای دوربین های سری mount با قاب کامل ، دامنه بزرگنمایی را تا  10 برابر افزایش می دهد، و این دوربین عکاسی را به همسفری  ایده آل برای عکاسانی تبدیل می کند. وزن آن 1.72 پوند است و از طول 4.7 اینچ برخورداراست. محدوده کانونی معادل آن  که در دوربین APS-C استفاده می شود ، 36-360 میلی متر است. کاهش لرزش نوری Optical Steady Shot یا OSS باعث می شود در هنگام بزرگنمایی به مقدار 240 میلی متر یا هنگام کار در نور کم ، این لنز را راحت تر بشناسید.این لنز مناسب عکاسی حیات وحش  1000 دلار است.

عکاسانی که به دنبال دوربینی برای عکاسی از حیات وحش میگردند ، می توانند به بزرگنمایی تله

 70-400mm ƒ / 4-5.6 G SSM II علاقه مند شوند. قدیمی با  پوشش های ارتقا یافته این دوربین را  برای مبارزه با شعله ور و به حداقل رساندن شبح سازی ، به علاوه عملکرد فوکوس خودکار سریعت آماده می کند. هنگامی که از یک دوربین APS-C استفاده می کنید این لنز به یک زوم قدرتمند 105-600 میلی متر تبدیل می شود. این دوربین عکاسی در حدود 2200 دلار است.

برای مشاوره و یا خرید دوربین دست دوم و لنز دست دوم میتوانید با فروشگاه مهرانی‌کم در تماس باشید.

Reference: outdoorphotographer
admin vahid
ارسال دیدگاه