نیکون در حال ساخت کارت حافظه است. آیا کارت حافظه ی خوبی خواهد شد؟

ساخت کارت حافظه توسط شرکت نیکون

نیکون اکنون کارت های حافظه CFexpress نوع B خود را می سازد، آیا کارت حفظه ی خوبی خواهد شد؟  آیا ارزش خریدن دارند؟

در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در خصوص نیکون و ساخت کارت حافظه به شما بدهیم.

نیکون به تازگی اعلام کرده است که خط تولید کارت های حافظه خود را راه اندازی می کند.

 

کارت حافظه Nikon MC-CF660 CFexpress Type B

با توجه به برندهای بسیار زیادی که روی ساخت کارت حافظه کار میکنند، در آینده، کارت حافظه نیکون چه ویژگی خاص نسب به دیگر رقیبان قدیمی برای ارائه دارد؟

 

نیکون MC-CF660 در حال رقابت سخت بهترین کارت‌های حافظه CFexpress در بازار است، به‌ویژه با مارک‌های معتبری مانند ProGrade و SanDisk که عملکردهای برتر را در این سال‌ها ارائه کرده‌اند.

و جالب این است که، خود نیکون اعلام کرده است، که کارت Delkin Power CFexpress بهترین عملکرد را در  دوربین های نیکون Z9 ارائه داده است.

 

پیشنهاد ویژه: خرید دوربین دست دوم و لنز دست دوم با ضمانت کتبی و قیمت مناسب

 

مشخصات کارت حافظه Nikon MC-CF660 CFexpress Type B

پس بیایید نگاهی به مشخصات این کارت حافظه بیاندازیم:

کارت حافظه ظرفیت بالای نیکون، دارای 660 گیگابایت حافظه با حداکثر سرعت خواندن 1700 مگابایت بر ثانیه و حداکثر سرعت نوشتن 1500 مگابایت بر ثانیه است. با این نوع فضای ذخیره سازی و سرعت، بدیهی است که با در نظر گرفتن دوربین های قدرتمندی مانند Z9 طراحی شده است.

 

حالا سوال پیش می آید، نیکون چگونه  قرار است  با دیگر برند هایی کارت حافظه رقابت کند؟ خوب، اجازه دهید ابتدا توصیه شخصی نیکون را در نظر بگیریم. دلکین پاور حداکثر 2 ترابایت است و سرعت خواندن و نوشتن را به ترتیب 1730 مگابایت بر ثانیه و 1540 مگابایت بر ثانیه دارد – که همگی از کارت Big N بهتر است.

اگر به دنبال عملکرد سریع‌تر هستید، کارت‌های دلکین بلک CFexpress می‌توانند تا 1760 مگابایت بر ثانیه و 1710 مگابایت بر ثانیه برای خواندن و نوشتن ساعت داشته باشند، هرچند که به 512 گیگابایت محدود شده است.

Integral UltimaPro X2 به اندازه  دلکین سیاه و سفید سریع نیست، با سرعت خواندن 1700 مگابایت بر ثانیه و نوشتن با سرعت 1600 مگابایت بر ثانیه، اما از نظر ظرفیت به 2 ترابایت رسیده است.

بنابراین، در مجموع، پیشنهاد اول نیکون تعادل چشمگیری بین سرعت و ظرفیت ایجاد می کند، حداقل روی کاغذ. البته ما باید یک تست اساسی  انجام دهیم تا ببینیم آیا این ادعاها را برآورده می کند یا خیر.

کارت نیکون MC-CF660G CFexpress Type B در ماه ژوئن  (تیر ماه خودمون) در کشور امریکا با قیمت خرده فروشی 729.95 دلار به فروش می رسد (قیمت جهانی و در دسترس بودن در تاریخ بعدی اعلام خواهد شد).

Reference: digitalcameraworld
ادمین
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *