نیکون شرکت سازنده دوربین Red را خریداری کرد

نیکون شرکت سازنده دوربین Red را خریداری کرد

به گزارش مهرانی کم، نیکون شرکت مطرح RED Digital Cinema را خریداری کرده است. RED، شرکتی است که توسط جیم جنارد تأسیس شده و به دلیل تولید دوربین‌های فیلم‌برداری با کیفیت از جمله RED One 4K و V-Raptor X شناخته شده است. شرکت RED که دوربین های با کیفیت سینمای آمریکا را تولید کرده در سال 2005 تأسیس شده و در حال حاضر حدود 220 کارمند دارد.

این توافق در نتیجه تمایلات دوجانبه نیکون و RED برای برآورده کردن نیازهای مشتریان و ارائه تجربیات کاربری استثنایی فراتر از انتظارات و ادغام نقاط قوت هر دو شرکت حاصل شد. تخصص نیکون در توسعه محصول، قابلیت اطمینان استثنایی و دانش در پردازش تصویر، همچنین فناوری اپتیکال و رابط کاربری همراه با دانش RED در دوربین های سینمایی، از جمله فناوری منحصر به فرد فشرده سازی تصویر و علم رنگ، امکان توسعه محصولات متمایز را در این زمینه فراهم می کند.

همچنین جزئیات دقیق این توافق هنوز منتشر نشده اند، اما به طور رسمی اعلام شده است که RED به عنوان یک زیرمجموعه تحت مالکیت نیکون در خواهد آمد. این قدم، نشان از تمایل نیکون به توسعه حضور خود در بازار دوربین‌های فیلم‌برداری دارد. دوربین‌های RED در بسیاری از فیلم‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی معروف مورد استفاده قرار گرفته‌اند، از جمله فیلم “کاپیتان مارول” و مجموعه “پیکی بلایندرز”.

رئیس اجرایی RED، “جرد لند”، این توافق را از طریق پستی در اینستاگرام اعلام کرده است و در فیسبوک بیانیه‌ای در این خصوص منتشر کرده است. او تصریح کرده است: “این خرید یک مرحله مهم برای نیکون است و ماهیت فناورانه نیکون را با تجربه و نوآوری RED ترکیب می‌کند. ما امیدواریم که این توافق به ما کمک کند تا در بازار دوربین‌های فیلم‌برداری به‌روزترین و جذاب‌ترین محصولات را ارائه دهیم.”

این خرید کمتر از یک سال پس از پایان دعوای حقوقی بین RED و نیکون انجام شده است. در سال 2022، RED ادعا کرد که نیکون در به‌روزرسانی فریمور دوربین Z9 از فناوری فشرده‌سازی دیتای خود استفاده کرده است. نیکون در پاسخ این ادعا را رد کرد و اعتراض کرد که RED از پتنت‌های مربوطه به طور نادرست استفاده کرده است.

هرچند RED بیشتر به خاطر دوربین‌های فیلم‌برداری حرفه‌ای شناخته می‌شود، اما در سال 2018 با معرفی گوشی RED Hydrogen One به بازار گوشی‌های هوشمند وارد شد. این گوشی با ویژگی‌های جذابی معرفی شد اما در نهایت موفقیتی به دست نیاورد.

منبع خبر: nikon.com

all admin
ارسال دیدگاه