نقد و بررسی دوربین Panasonic Lumix S1R

دوربین عکاسی Panasonic Lumix S1R 

دوربین Panasonic Lumix S1R

بررسی دوربین Panasonic Lumix S1R نشان می دهد که ما با یک دوربین همه کاره و جالب روبرو هستیم.

پاناسونیکLumix S1R  با قدرت 47 مگاپیکسل را همزمان باLumix S1  و قدرت 24 مگاپیکسل معرفی کرد. هر دو دوربین بدون آینه فول فریم هستند و از نظر ساخت و کنترل در برابر آب و هوا یکسان هستند. فقط سنسورها و ویژگی های مربوط به تعداد پیکسل های آنها متفاوت است.

با این حال، در حالی که S1 همه کاره است و گزینه های ویدئویی بیشتری دار ، S1R با وضوح بالا هنوز مشخصات ویدئویی چشمگیری ارائه می دهد.مانندS1 ، Lumix S1R یک دوربین پیشرفته با قابلیت سفارشی سازی زیاد و صفحه لمسی دو طرفه است.

همچنین یک منظره یاب الکترونیکی برجسته و یک سیستم AF خیره کننده را در خود جای می دهد. علیرغم تعداد پیکسل های بالا، یک حالت وضوح وجود دارد که تصاویر 187 مگاپیکسل را تولید می کند که برای رایانه ها فوق العاده اما چالش برانگیز است.

بررسی دوربین Panasonic Lumix S1R  نشان می دهد که این یک دوربین پیچیده است، اما برای آن خوب فکر شده و قادر به تولید نتایج فوق العاده است.

نقاط مثبت و مزایا:

  • ساخت محکم
  • تصاویری با کیفیت بالا و وضوح خوب
  • مدیریت عالی و سفارشی سازی زیاد

نکات منفی:

  • اندازه بزرگ به عنوان یک دوربین بدون آینه
  • سیستم AF به اندازه برخی دوربین های دیگر قابل اعتماد نیست
  • محدوده لنز در حال حاضر محدود است

 

نکته مهم: شما میتوانید همین دوربین را در بخش دوربین دست دوم یا قیمت اقتصادی و ضمانت کتیبی تهیه کنید.

ویژگی های دوربین Lumix S1R و امکانات آن:

 دوربین Panasonic Lumix S1R و امکانات آن:

Panasonic S1R دارای سنسور با تعداد پیکسل موثر 47.3 میلیون عدد است. برخلاف دوربین های سری G Micro Four Thirds سری G پاناسونیک که نسبت تصویر بومی 4: 3 را دارند، یک دوربین قوی محسوب می شوند. با توجه به تعداد پیکسل های بالای Panasonic S1R در مقایسه با S ، تعجبی ندارد که محدوده حساسیت آن محدودتر باشد. محدوده استاندارد ISO 100-25،600 است و تنظیمات توسعه ای وجود دارد که آن را به ISO 50-51،200 نیز می رساند.

این مقدار بالا در واقع همان بالاترین تنظیمات بومی Lumix S1 است.

حالت وضوح بالا:

در بررسی دوربین Panasonic Lumix S1R  مشخص شده است که پاناسونیک Lumix S1R را برای عکاسان حرفه ای که خواهان یک دوربین با وضوح بالا هستند، ارائه نموده است. برای بسیاری افراد، رزولوشن 47 مگاپیکسل به احتمال زیاد کافی است اما مانند S1 و پاناسونیک G9 ، Lumix S1R دارای حالت وضوح بالا است.

هنگامی که این حالت فعال است، دوربین مجموعه ای از 8 تصویر را پشت سر هم می گیرد. با استفاده از مکانیزم تثبیت بدن، سنسور را بین هر شات به صورت کسری حرکت می دهد. سپس دوربین تصاویر را ادغام کرده و یک فایل خام بسیار بزرگتر ایجاد می کند.هنگامی که نسبت تصویر 3: 2 است، با استفاده از حالت وضوح بالا، تصاویر 16،736 11 11،186 پیکسل به دست می آید. این بدان معناست که تصاویر دارای 187 میلیون پیکسل هستند!

هنگام استفاده از حالت وضوح بالا چند محدودیت اعمال می شود. به عنوان مثال ، فقط می تواند با شاتر الکترونیکی کار کند و از سوی دیگر حداقل دیافراگم f/16 و محدوده سرعت شاتر بین 1 تا 1/8000 ثانیه است. همچنین در این دوربین می توانید حساسیت را تا ISO 3200 تنظیم کرد. پاناسونیک همچنین توصیه می کند که دوربین برای این عکس ها روی سه پایه قرار داده شود.

بررسی دوربین Panasonic Lumix S1R و ویژگی های آن:

عکسبرداری مداوم:

همانند S1، پاناسونیک سنسور Lumix S1R را با پردازنده جدید Venus Engine همراه کرده است. با وجود وضوح بالاتر S1R، این دوربین حداکثر سرعت عکاسی پیوسته S1 را دارد. این 6 فریم در ثانیه با فوکوس خودکار مداوم (C-AF) و 9 فریم در ثانیه در حالت AF تنها (S-AF) بخشی از عملکرد عالی دوربین است.

با این حال، اگر عکس های خام بگیرید، “بیش از 40 تصویر”، اگر به طور همزمان خام و jpeg ثبت نمایید، “بیش از 50” و اگر تصاویر شما از نوع jpeg باشد، “بیش از 40 تصویر” قادر خواهید بود که ثبت نمایید. این ارقام به کارت XQD سری G سری سونی نیاز دارند.

با بررسی بیشتر دوربین Panasonic Lumix S1R متوجه شده ایم که اگر به سرعت بیشتری نیاز دارید، حالت عکس 4K/6K وجود دارد. این قابلیت به شما امکان می دهد تصاویر 4K (8Mp) را با سرعت 60 فریم در ثانیه یا 6K (18Mp) را با سرعت 30 فریم در ثانیه ثبت کنید.

این فناوری همچنین ویژگی Post-Focus S1R را تقویت می کند که به شما امکان می دهد پشت سر هم تصاویری با نقاط فوکوس متفاوت بگیرید. سپس می توانید نقطه تمرکز موردنظر خود را پس از ثبت انتخاب کنید. این فناوری با قابلیت فوکوس سازگار است که باعث می شود تصاویر گرفته شده به این روش برای به دست آوردن عمق بیشتر میدان دید با یکدیگر  ادغام شوند. در صورت استفاده از شاتر الکترونیکی، S1R می تواند کاملاً بی سر و صدا عمل نماید.

بررسی دوربین Panasonic Lumix S1R و کارت حافظه آن:

S1R دارای دو اسلات کارت حافظه است. یکی با کارت های XQD سازگار است در حالی که دیگری با اسلات SD/SDHC/SDXC سازگار با UHS-II همخوانی دارد. اگر در هر شکاف یک کارت دارید، آنها می توانند به عنوان یک سرریز یا پشتیبان عمل کنند، بنابراین تصاویر شما تکراری می شوند. روش دیگر، می توانید یک نوع فایل را در یک کارت و دیگری را در کارت دیگر ذخیره کنید.

بررسی دوربین عکاسی S1R و مشخصات آن:

ویدیو

در حالی که پاناسونیک Lumix S1 را برای خلاقانی که مایل به فیلمبرداری هستند ایجاد کرده است، هدف S1R عکاسان حرفه ای است. با این وجود، S1R می تواند در حالت 4K (3860 × 2160) با سرعت 60 فریم بر ثانیه و 150 مگابیت بر ثانیه عکاسی کند.

همچنین لازم به ذکر است که ارتقاء سیستم عامل اختیاری (با پرداخت هزینه) که ضبط Lumix S1 V-Log را انجام می دهد، به Panasonic Lumix S1R اضافه شده استبا این حال، مانندS1 ، S1R دارای هر دو درگاه میکروفن 3.5 میلی متری و هدفون است تا موتور صوتی را فعال کرده و کیفیت بالایی را تضمین کند. پاناسونیک به Lumix S1R یک سیستم دو محوره 5 کاناله ارائه کرده است که 6EV ادعای جبران سرعت شاتر را بیان می دارد.

این سیستم از تثبیت کننده دو محوره مبتنی بر لنز با تثبیت کننده تصویر داخلی 5 محوره (IBIS) استفاده می کند و با عکس و فیلم هم کار می کند.

فوکوس خودکار

همانند S1 و دوربین های Micro Four Thirds آن، پاناسونیک از سیستم فوکوس خودکار تشخیص کنتراست (AF) در Lumix S1R استفاده کرده است. ادعا می شود که این محدوده کاری بسیار وسیع تر از -6Ev تا 18Ev دارد. سیستم AF از فناوری Depth From Defocus (DFD) برای سرعت بخشیدن به فوکوس استفاده می کند. با نگاه دقیق تر بهدوربین Panasonic Lumix S1R متوجه شدیم  که ارتباطات سریع با لنزهای سری Lumix S، زمان تمرکز 0.8 ثانیه را ارائه می دهد.هوش مصنوعی در حال حاضر بسیار مورد توجه عکاسان است و پاناسونیک از آن برای کمک به S1 و S1R جهت شناسایی انسان، گربه، سگ و پرندگان استفاده کرده است.

هنگامی که دوربین یکی را در صحنه شناسایی کرد، می تواند روی آن تمرکز کند. برای کمک به این قدرت تشخیص می توانید جوی استیک را در پشت دوربین فشار دهید که اشیاء مشخص شده را تغییر دهید تا موردی را که می خواهید روی آن تمرکز کنید انتخاب گردد.

بررسی دوربین Panasonic Lumix S1R و کارایی آن:

L-Mount

Lumix S1 و S1R از اولین دوربین های فول فریم پاناسونیک هستند، این دوربین ها از یک سوار متفاوت با سایر دوربین های پاناسونیک استفاده می کنند. با این حال، آنها از سوار کاملاً جدیدی استفاده نمی کنند زیرا دارای L-Mount Leica هستند.

این سوار توسط Leica T معرفی شد که در سال 2014 اعلام گردید و دارای سنسوری به اندازه APS-C است. با این حال، قطر آن L-mount 51.6 میلی متر است، به این معنی که می تواند با سنسورهای فول فریم نیز کار کند. با توجه به نگاه عمیق تری که به دوربین Panasonic Lumix S1R  داشتیم، می توان دریافت که این دوربین جدید برای عکاسی می تواند ویژگی های جالبی را از خود نشان دهد که عکاسان را به سمت خود جلب نماید.

مطالب مرتبط:

 Reference: Camerajabber

ادمین
ارسال دیدگاه