نقد و بررسی فیلتر Kase Wolverine 100 X 150mm Double Grad

فیلتر Kase Wolverine 100 X 150mm Double Grad

فیلتر Kase Wolverine 100 X 150mm Double Grad

فیلتر Kase Wolverine 100 X 150mm Double Grad با قیمتی در حدود 190-195 پوند / 265-271 دلار ( به ریال نمی زنیم، چون امکان داری زمانی که این مطلب رو مطالعه میکنید کلی بالا پایین شده باشه نرخش، اگه ارز دیگه ای مد نظرتون بود حتما در کامنت ها بگید) که ارزش آن را نشان می دهد در بازار یافت می شود.

این فیلترها باید با دقت بیشتری بر روی دوربین قرار گیرند، اما این چیزی است که بیشتر عکاسان طبیعت مشتاق ارائه آن بوده اند. بسیاری از عکاسان فقط یک فیلتر درجه بندی شده می خرند که برای اکثر شرایط خوب است. با این حال، Double Grads همه کاره است به این معنی که شما شانس بیشتری برای داشتن فیلتر مناسب شرایط خاص دارید.

مزایای فیلتر Kase Wolverine 100 X 150mm Double Grad

  •  دو فیلتر در یک قاب
  • کیفیت نوری عالی
  • پاک شوندگی راحت

آشنایی با فیلتر Kase Wolverine 100 X 150mm Double Grad

نکات منفی فیلتر Kase Wolverine 100 X 150mm Double Grad

  • کمی گرانتر از یک فیلتر معمولی است
  • برای تصاویر عمودی با لنزهای فوق عریض ایده آل نیست

پیشنهاد ویژه: خرید دوربین دست دوم با قیمت استثنایی و ضمانت نامه

آشنایی با فیلتر Kase Wolverine 100 X 150mm Double Grad

فیلتر Kase Wolverine 100 X 150mm Double Grad یک فیلتر درجه بندی شده مستطیلی است که یک طرف آن شفاف و طرف دیگر آن خاکستری است. قسمت خاکستری بر روی قسمت روشن تصویر (معمولاً آسمان در طبیعت) قرار می گیرد تا روشنایی آن قسمت از صحنه را کاهش داده و نوردهی را در سراسر تصویر متعادل کند.

فیلترهای دانسیته خنثی درجه بندی شده که اغلب به عنوان ND شناخته می شوند، یک گزینه جانبی استاندارد برای عکاسی از طبیعت است. در حال حاضر ، Kase دو نوع فیلتر درجه دو ارائه می دهد، Kase Wolverine 100 X 150mm Double Grad 0.9 GND Medium & Reverse و Kase Wolverine 100 X 150mm Double Grad 0.9 GND Soft & Hard که هر دو جزء موارد عالی می باشند. گرچه فیلتر درجه متوسط ​​Double Grad 0.9 GND Medium & Reverse برای طیف گسترده ای از عکاسی طبیعت مفید است، اما Reverse ND برای غروب و طلوع خورشید گزینه بهتری است.

آن زمان هایی که می خواهید روشنایی آسمان را کاهش دهید اما درخشان ترین قسمت نزدیک افق است، فیلتر Kase Wolverine 100 X 150mm Double Grad می تواند عملکرد عالی داشته باشد.فیلتر Kase Wolverine 100 X 150mm Double Grad استحکام و چگالی یکسانی در هر دو طرف دارد اما درجه بندی در انتهای سخت ناگهانی و در انتهای نرم بسیار تدریجی است. یک فیلتر سخت ND grad برای تصاویر دریا یا جایی که افق یکنواخت وجود دارد مفید است. برعکس، یک ND نرم هنگامی مفید است که اشیایی مانند درختان، ساختمان ها یا کوه ها به سمت آسمان کشیده شوند.

مشخصات فیلتر Kase Wolverine 100 X 150mm Double Grad

  • قالب فیلتر: 150 *100 *100 میلی متر
  • قدرت فیلتر: 0.9ND / 3
  • ساختار: Touchhened Pro HD Optical Glass
  • پوشش ها: پوشش های نانو فلزی

ساخت و اداره:

از آنجا که فیلتر Kase Wolverine 100 X 150mm Double Grad مستطیلی است، طوری طراحی شده است که با نگهدارنده فیلتر Kase K9 سازگاری خوبی دارد. این قسمت دارای شکاف هایی برای نگه داشتن فیلترها است و می توان آنها را به سمت بالا یا پایین تنظیم کرد تا درجه بندی را در قسمت صحیح صحنه در منظره یاب قرار داد.

مشخصات فیلتر Kase Wolverine 100 X 150mm Double Grad

در حالی که ممکن است دو سر فیلتر در نگاه اول کاملاً شبیه به هم باشند، بررسی دقیق تفاوت آنها را با فیلتر معکوس که دارای قسمت متراکم کمتر به سمت لبه است نشان می دهد. Kase همچنین انتهای فیلتر را برچسب گذاری می کند تا در قسمت امن قرار گیرد.

 کارایی

با درجه بندی استاندارد ND Kase، قسمت تیره فیلتر تقریباً تا نیمه به صورت درجه بندی شده گسترش می یابد. این بدان معناست که مقدار زیادی فیلتر شفاف در این بخش وجود دارد.با این توضیح باید در موقعیت فیلتر دقت مضاعفی داشته باشید، اما در واقع، در عکاسی در دنیای واقعی، این یک مشکل نیست.

با چرخاندن دوربین به جهت عمودی و چرخش فیلتر بر این اساس، باید کمی بیشتر مراقب باشید زیرا به راحتی می توانید قسمت بالای درجه مقابل را به پایین تصویر خود وارد کنید. با این حال، لازم است تا تنها کمی فیلتر را به سمت پایین فشار دهید تا مشکل برطرف شود.برای بررسی عملکرد فیلتر با لنزهای فوق عریض، آن را می توانید روی Canon EF 17-40mm f/4 USM یا روی Canon EOS 5D Mark III نصب نمایید. قطعا متوجه خواهید شد که هیچ مشکلی با تصاویر و جهت یابی منظره وجود ندارد و در بیشتر موارد در جهت عمودی عملکرد عالی است،

اگر فقط به یک بخش کوچک از فیلتر ND احتیاج دارید، ممکن است جلوه فیلتر دیگر را در طرف مقابل مشاهده کنید. با این حال، بعید است که این مورد برای عکاسی مشکل ساز شود.Kase از شیشه های با کیفیت برای فیلترهای Wolverine 100 X 150mm Double Grad استفاده می کند لذا کیفیت تصویر و وضوح جزئیات همچنان بالا است. نکته مهم برای فیلتر فوق با چگالی خنثی، بخش ND آن است که این مورد نیز خنثی است بنابراین هیچ رنگ واضحی در این بخش وجود ندارد.

تمیز کردن

تمیز کردن فیلتر Kase Wolverine 100 X 150mm Double Grad نیز آسان است، این فیلتر دارای مقاومت بالایی است و تجربه نشان داده است که در برابر افتادن توانسته مقاومت بالایی را از خود نشان دهد.

مطالب مرتبط:

 Reference: Camerajabber

ادمین
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *