5 قابلیت عالی عکاسی با دوربین های Panasonic Lumix – قسمت اول

دوربین های Panasonic Lumix

5 قابلیت عالی عکاسی با دوربین های Panasonic Lumix

دوربین های Panasonic سری Lumix قادر به ثبت عکس ها و تصاویر فوق العاده ای هستند. 5 قابلیتی که در ادامه به آن ها می پردازیم، به شما کمک می کند تا از آن ها برای عکاسی با دوربین های Panasonic Lumix و خلق تصاویر عالی استفاده کنید.

پاناسونیک طی مدت ها به دلیل قابلیت فیلمبرداری و عکاسی فوق العاده دوربین های خود از جمله پیشرو های صنعت تصویربرداری بوده است. دوربین های Panasonic Lumix از نوع بدون آینه قابلیت ها و انعطاف پذیری بالایی برای عکاسی یا فیلمبرداری دارند که آنها را به سیستم های ترکیبی رده بالا تبدیل می کند.

دوربین هایی مانند Panasonic Lumix S1 و S1R و Panasonic Lumix GH5 و G9 انعطاف پذیری عالی داشته و در گرفتن عکس های شفاف و با کیفیت، چه در انواع زمینه های عکاسی از جمله عکاسی پرتره، حیات وحش و عکاسی سوژه های سریع با جزئیات دقیق، بسیار عالی عمل می کنند.

 

دوربین های Panasonic Lumix

 

هر دو گروه از بدنه های دوربین های Panasonic Lumix سری G و S به تثبیت کننده پنج محوره در بدنه مجهز هستند و تا پنج استپ قادر به تثبیت عکس (یا شش استپ در صورت نصب لنزهای مناسب و سازگار) هستند. به طور خلاصه، این بدان معناست که با استفاده از دوربین های Panasonic Lumix می توانید حتی در هنگام عکاسی با دست و بدون سه پایه نیز عکس های شفاف بگیرید، زیرا قابلیت تثبیت، سبب از بین رفتن اثر لرزش دوربین در سرعت های آهسته شاتر و یا در هنگام استفاده از لنزهایی با فاصله کانونی بالا می شود.

این تنها یکی از ویژگی های متعددی است که سبب یک تجربه عالی در عکاسی با دوربین های Panasonic Lumix  و ثبت عکس های با کیفیت برتر می شود، که البته تنها محدود به این موارد نبوده و مزیت های دیگری نیز وجود دارد. در این مقاله پنج ابزار و قابلیت برتر که سبب ارتقای سطح کیفی تصاویر شما می شود، معرفی شده است.

 

آنچه می بینید را با کمک قابلیت  Constant Preview دوربین های Panasonic Lumix ثبت خواهید کرد

این روزها بیشتر دوربین ها از ویژگی های Live View برخوردار هستند که به شما امکان می دهد پیش نمایش دقیق از تنظیمات نوردهی تصویر خود را از طریق منظره یاب الکترونیکی یا صفحه LCD پشت دوربین مشاهده کنید. به عبارت دیگر، برخلاف دوربین های DSLR، تصویری که از طریق منظره یاب مشاهده می کنید دقیقا همان تصویر نهایی شما است. دوربین های Panasonic Lumix این ویژگی را با کمک قابلیت Constant Preview به یک قدم فراتر ارتقا داده اند. این امر نه تنها به شما امکان می دهد تنظیمات نوردهی خود را به صورت زنده ملاحظه نموده و همان چیزی که مشاهده می کنید را ثبت نمایید، بلکه خصوصیات منحصر به فرد تنظیمات دیافراگم و سرعت شاتر در تصویر نهایی شما را نیز به نمایش می گذارد.

 

قابلیت constant preview دوربین های Panasonic lumix

 

به عنوان مثال، دوربین های Panasonic Lumix دیافراگم خود را بر روی f/1.8 تنظیم کنید تا Constant Preview عمق میدان کم را برای شما نمایش دهد. حال اگر سرعت شاتر خود را تا مقدار به عنوان مثال 10/1 ثانیه کاهش دهید، همچنین افکت بلور حرکتی نهایی همانند یک سوژه متحرک نیز به نمایش در خواهد آمد.

 

عکاسی با وضوح بالا تا 187 مگاپیکسل با دوربین های Panasonic Lumix

هر دو گروه از سری های G و S  دوربین های Panasonic Lumix به سنسورهای تصویری قدرتمند و با وضوح بالا مجهز هستند که حتی در شرایط کم نور نیز قادر به ثبت جزئیات عالی و دامنه دینامیکی بالا هستند. با حالت عکاسی با وضوح بالای دوربین های Panasonic Lumix، می توانید تعداد مگاپیکسل ها را چهار برابر کنید، یعنی وضوح حتی بیشتر از دوربین های قطع متوسط یا مدیوم فرمت!

این سنسور با استفاده از همان تکنولوژی تثبیت کننده تصویر درون بدنه می تواند با تغییر موقعیت سنسور به چندین موقعیت دیگر، عکس های متعددی ثبت کرده و در ادامه برای ایجاد یک تصویر فوق العاده، آنها را به هم چسبانده و تلفیق نماید.

 

دوربین های Panasonic lumix با قابلیت عکاسی تا 187 مگاپیکسل

 

بنابراین، دوربین های Panasonic Lumix  گروه G9 به یک سنسور قدرتمند MP 20.9 مجهز است. قابلیت عکاسی با وضوح بالا این امکان را برای شما فراهم می نماید تا عکس های MP 80.6 بگیرید. دوربین های Panasonic Lumix  گروه   S1Rنیز که در حال حاضر یک هیولای مگاپیکسلی با سنسور MP 47.3 است، با استفاده از این حالت به یک دوربین عکاسی قدرتمند MP 187 تبدیل می شود!

 

قسمت دوم 

مطالب مرتبط:

صادق امیری
ارسال دیدگاه