زمینه استودیو و استودیوی پشتیبان استودیوی خود را بسازید

حلق آویز کردن زمینه استودیو

زمینه استودیو و استودیوی پشتیبان استودیوی خود را بسازید

چگونه می توان از صفحات چوبی و نی های باغی استفاده کرد تا زمینه استودیو را برای عکاسی پرتره ایجاد نمود که به وسیله آن بتوان تصاویری بسیار با کیفیت و طبیعی در داخل خانه گرفت.

گرفتن عکسهای خانوادگی یک راه بسیار عالی برای گذراندن مدتی است که در داخل خانه مانده اید. پرتره هایی که با استفاده از نور یک پنجره گرفته شده اند، می توانند بسیار شگفت انگیز به نظر برسند و اگر این امکان باشد که بتوان نور ساطع شده از پنجره را کنترل کرد، می توان تجربه خوبی را در گرفتن این عکس ها آزمایش کرد. این کار به شما کمک می کند که با کمترین امکانات تصاویر با کیفیتی از خود ثبت کنید.

پیدا کردن یک پنجره روشن که بتوان با استفاده از پرده نور آن را کنترل کرد معمولاً مسئله ای نیست، اما چیزی که ایجاد مشکل می کند، یافتن مکانی برای گرفتن عکس است که شلوغ و درهم و برهم نباشد و پشت زمینه خوبی داشته باشد. شما می توانید برای گرفتن عکس های خود یک پس زمینه عکس خریداری کنید که البته ممکن است مقداری پر هزینه باشد. اما یک راه حل ارزان تر نیز برای این منظور وجود دارد، به این صورت که می توانید با قرار دادن یک ورق پس زمینه ساده در کنار یک پنجره درخشان این مشکل را حل نمایید.

برای ایجاد زمینه استودیو خانگی تنها کافی است مراحل ساده زیر را دنبال کنید:

  • آنچه شما نیاز دارید

با استفاده از یک سیم باغبانی قدرتمند، دو نی باغی را به هم بچسبانید تا یک نی قوی تر در حدود ارتفاع اتاق شما ایجاد شود و با استفاده از دو نی دیگر این فرایند را تکرار کنید.

 

اتصال نی های باغی به یکدیگر

 

  • قاب «A» خود را بسازید

برای تکیه گاه، دو چوب به هم بسته شده را بگیرید و از یک چوب ضخیم تر به عنوان تکیه گاه آن ها برای ایجاد شکل A استفاده کنید.

 

 

ایجاد قاب A شکل

 

  • رعایت فاصله همترازی

انتهای دیگر پایه نگهدارنده زمینه استودیو خود را روی میله نگهدارنده پرده ای که بر روی پنجره مورد نظر قرار گرفته است، با یک گیره پلاستیکی محکم، نصب کنید. شما می توانید این تنظیمات را به گونه ای انجام دهید تا به سطح مناسبی از ارتفاع نسبت به خود دست یابید.

حال اگر در پشت پنجره خود یک میله پرده وجود ندارد، تنها کافی است که یک قاب A شکل دیگری بسازید و در عوض از این به عنوان پشتیبانی مستقل برای زمینه استودیو خود استفاده کنید.

 

رعایت فاصله همترازی

 

  • چین ها را بر روی زمینه استودیو خود از بین ببرید

در صورتی که چین و چروک هایی بر روی زمینه استودیویی که قصد دارید آن را بر روی پایه نگهدارنده پشتیبان استودیو خود نصب کنید وجود دارد، با استفاده از یک اتو آن ها را به خوبی از بین ببرید تا صاف شود و نقشی از چین و چروک ها در تصویر گرفته شده از شما مشخص نباشد.

 

برطرف کردن چین ها

 

  • حلق آویز کردن زمینه استودیو بر روی پایه نگهدارنده

از گیره های پلاستیکی برای آویزان کردن ورق یا پارچه به چوب بالایی پشتیبان استودیو خانگی خود استفاده کنید. شما باید این گیره ها را به طور مساوی و در فاصله های مناسب در امتداد قسمت بالا قرار دهید تا چین و چروکی در زمینه استودیو ایجاد نشود و بتوانید در صورت لزوم به خوبی زمینه استودیو خود را تنظیم نمایید.

 

حلق آویز کردن زمینه استودیو

 

  • استفاده از زمینه استودیو خانگی

به یاد داشته باشید که قسمت های روشن چهره خود را به خوبی ارزیابی کنید و در گرفتن عکس به میزان روشنایی چهره خود توجه داشته باشید. هر چه عکسی که می گیرید به پنجره نزدیک تر باشد، به دلیل نور بالایی که ساطع می شود، پس زمینه کاملاً سیاه و بدون جزئیات در تصویر می افتد که باعث زیبایی زیاد تصویر خروجی حاصل شده می گردد.

 

ثبت تصویر

 

سخن پایانی

شما با استفاده از چند ابزار ساده و ارزان قیمت توانستید زمینه استودیو خانگی خود را ایجاد نمایید که باعث بالاتر رفتن کیفیت عکس های شما می شود. در صورتی که شما بخواهید از زمینه استودیو های موجود در بازار استفاده کنید باید هزینه بالایی را برای این کار در نظر بگیرید، اما با انجام این چند مرحله ساده می توانید بدون نیاز به یک زمینه استودیوی حرفه ای، تصاویر با کیفیتی را از خود به ثبت رسانید.

 

برای خرید و مشاوره در خرید دوربین عکاسی مناسب کار خود، با مشاورین مهرانی‌کم در تماس باشید. مهرانی‌کم، عرضه کننده انواع دوربین دست دوم و آکبند در ایران.

 

ارسال دیدگاه