عکاسی برای مبتدیان: تکنیک های ضروری و بهترین دوربین ها

جهت یادگیری عکاسی برای مبتدیان از کجا باید آغاز نمود؟

شروع عکاسی برای مبتدیان: تکنیک های ضروری و بهترین دوربین ها

عکاسی برای مبتدیان ممکن است در ابتدای کار بسیار گیج کننده و دشوار باشد. اما این روزها یادگیری عکاسی برای مبتدیان نه تنها دشوار نیست بلکه با استفاده از تکنولوژی و دنیای اینترنت می توان در کوتاه ترین زمان به یک عکاس حرفه ای تبدیل شد.

در حالی که در نسل های قبلی تمرکز یادگیری عکاسان بر روی دوربین های DSLR بزرگ بوده است، امروزه تولید کنندگان دوربین به پیشرفت اساسی دست یافته اند و دوربین های قوی تری را وارد بازار کرده اند که یادگیری کار با آنها گاها چالش برانگیز است.

تولیدکنندگان راه هایی را برای استفاده از فناوری های جدید و کاربردی در بدنه های کوچکتر، ساده تر و آسان تر ارائه داده اند که در عکاسی برای عکاسان  مبتدی می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

جهت یادگیری عکاسی برای مبتدیان از کجا باید آغاز نمود؟

جهت یادگیری عکاسی برای مبتدیان از کجا باید آغاز نمود؟

با بهبود  و پیشرفت دوربین های دیجیتال، قیمت آنها به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. فناوری حاصل از دوربین های پرچمدار هر دو سال کهنه شده و جای خود را به دوربین های جدید می دهد.  با این توضیحات تلاش شده است تا از ابتدا نحوه عکاسی برای مبتدیان و فاکتور های مهم تاثیرگذار در پروسه یادگیری بیان شود.

  •  انتخاب دوربین مبتدیان
  • انتخاب لنز
  • درک دوربین و تکنیک های عکاسی مبتدی

 

انتخاب دوربین عکاسی برای مبتدیان

هنگام شروع کار عکاسی با اولین دوربین خود باید به دنبال چه چیزی باشید؟ به طور کلی، در بحث یادگیری عکاسی برای مبتدیان، قیمت یک نگرانی عمده است.

شما نمی خواهید بلافاصله با دوربین حرفه ای کار نموده و سوژه شکار کنید. ممکن است پس از آغاز یادگیری متوجه شوید که وقت کافی ندارید که به عکاسی اختصاص دهید یا حتی ممکن است متوجه شوید که این حرفه را دوست ندارید.

همچنین این امکان وجود دارد که به این نتیجه برسید در عکاسی خوب نیستید. به همین دلایل نیاز نیست تا کار خود را با دوربین های فوق حرفه ای آغاز نمایید.

این روزها قیمت بسیاری از دوربین های مبتدی پایین و به صرفه است، اما به دلیل ارزش عکسبرداری با دوربین خوب، توصیه می شود تا تمام بازار و دوربین های موجود را بررسی نمایید. اغلب می توانید با خرید یک مدل پایین یا حتی دوربین دست دوم، خرید بهتری داشته و مشخصات بیشتری را برای دوربین خود فراهم کنید.

حتی می توانید با فروش هرگونه وسایل قدیمی که دارید خرید خود را انجام دهید تا کیفیت عکس های شما بهتر شود.

کلاس عکاسی برای مبتدیان

سادگی یکی دیگر از عوامل کلیدی است که هنگام خرید دوربین برای عکاسی مبتدیان باید به آن توجه کنید. شما می خواهید دوربینی داشته باشید که کارها را نسبتاً آسان کند تا هرکسی که برای اولین بار دست به کار عکاسی می زند یا از طریق تلفن هوشمند اقدام به عکاسی می کند، بدون دانش فنی و تجربه زیاد بتواند نتایج خوبی به دست آورد.

بسیار مهم است که هنگام شروع کار احساس آرامش داشته باشید و از آنچه می توانید به دست آورید احساس رضایت کنید.

بهترین دوربین ها جهت عکاسی برای مبتدیان آنهایی هستند که فضایی برای رشد ارائه می دهند. اگر در عکاسی تازه کار هستید، باید یک دوربین داشته باشید که گزینه های عکسبرداری و حالتهای بررسی صحنه به صورت خودکار را ارائه دهد تا بتوانید به راحتی تنظیمات دوربین خود را متناسب با صحنه پیش روی خود تنظیم کنید.

اما توجه داشته باشید که گزینه کنترل دستی همچنان باید برای شما مهم باشد.در نهایت، جهت شرکت در دوره های عکاسی برای مبتدیان باید مشخص نمایید که آیا DSLR می خواهید یا دوربین بدون آینه؟

اگرچه فناوری بدون آینه مورد جدیدی است که بازار در حال حرکت به سوی آن است، اما بهترین DSLR ها هنوز چند مزیت را ارائه می دهند که واقعاً مناسب انواع خاصی از عکاسی هستند.

به عنوان مثال، عکاسان ورزشی و حیات وحش ممکن است از دقت فوکوس خودکار تشخیص فاز DSLR استفاده کنند.

بهترین دوربین های بدون آینه مبتدی سنسورهای بزرگ، لنزهای قابل تعویض و سیستم های AF عالی ارائه می دهند. لذا باید این موارد را برای دوربین خود در نظر داشته باشید.

 انتخاب لنز

چه لنزی بخرید؟ هنگام انتخاب بهترین لنز برای دوربین یا هنگام یادگیری عکاسی برای مبتدیان عوامل مختلفی را باید در نظر گرفت.

در این راهنما ما لنزهای دوربین را با جزئیات و نحوه عملکرد آنها توضیح می دهیم. این نکات برای خرید لنز دست دوم برای هر اپتیکی که می خواهید بخرید صادق است.

آیا با پایه دوربین شما سازگار است؟ آیا فاصله کانونی آن برای نوع تصاویری که می خواهید ایجاد کنید مناسب است؟ اگر برای مثال حیات وحش موضوع مورد نظر شما باشد، شما چه لنزی باید تهیه نمایید؟ اینها سوالاتی است که باید از خود جویا شوید.

 

دوره های عکاسی برای مبتدیان

خرید یک لنز جدید هزینه کمی به همراه ندارد، بنابراین باید در زمان خرید انتخاب آگاهانه ای داشته باشید.

هنگام خرید اولین لنز خود، باید عوامل دیگری مانند سرعت، یا حداکثر ظرفیت دیافراگم، حداقل فوکوس، دیافراگم ثابت یا شناور، کیفیت نوری، حلقه فیلتر، قدرت تثبیت، سفارشی سازی و موارد دیگر را در نظر بگیرید.

در این راهنما درباره اینکه کدام لنز برای دوربین شما مناسب است، جزئیات بیشتری در مورد آنها اشاره شده است.اگر نیاز به عکاسی از سوژه ها از راه دور دارید، جهت عکاسی برای مبتدیان توصیه می شود تا از لنز تله استفاده کنند.

هزینه آنها کمی بیشتر نسبت به لنزهای معمولی است اما دسترسی بیشتر به شما می دهد تا عکس های بیشتر نیز بتوانید ثبت کنید. در واقع زوم 70-200 میلی متری لنز می تواند کیفیت تصاویر شما را افزایش دهد. هنگام شروع یادگیری عکاسی برای مبتدیان، اغلب از یک لنز نوری بین 18 تا 55 میلی متر یا آنچه که “لنز استاندارد” نامیده می شود، استفاده می کنند. اینها اغلب در کیت به همراه دوربین های اولیه عرضه می شوند.

یک لنز استاندارد هنگام شروع یادگیری عالی است، زیرا محدوده مفیدی از فاصله کانونی را پوشش می دهد اما در نهایت شما به سراغ این بحث می روید که افق دید خود را گسترده کرده و از فاصله کانونی مختلف عکس بگیرید.

در این حالت لازم است تا حتما لنز خود را ارتقا دهید که نیاز به پرداخت هزینه بیشتر نیز می باشد.بسته به محیطی که در آن عکسبرداری می نمایید، ممکن است با دوربین فول فریم یا فرمت APS-C عکاسی کنید.

انتخاب بین این موارد به اندازه سنسور دوربین شما اشاره دارد. لذا حتما در خصوص انتخاب لنز و سازگاری آن با دوربین خود باید با افراد آگاه مشورت نمایید.

یادگیری عکاسی برای مبتدیان

جمع بندی:

با توجه به توضیحاتی که در بالا ذکر شد، جهت یادگیری عکاسی برای مبتدیان لازم است تا در گام اول یک دوربین مناسب تهیه نمایید.

البته توجه داشته باشید که هزینه نمودن زیاد برای دوربین عاقلانه نمی باشد و عموما توصیه می شود تا در ابتدا از دوربین های دست دوم یا قیمت پایین استفاده نمایید تا بازخورد خود را دیده و سپس دوربین خود را ارتقا دهید. نکته مهم بعد انتخاب لنز است.

لنزهای شما در ابتدای کار می توانند همان لنز هایی باشند که در جعبه دوربین قرار دارند اما در ادامه کار برای عکاسی پیشرفته تر و گسترش دادن دید افقی بهتر است تا از لنز های وسیع تر نیز استفاده نمایید.

گزینه بعدی در دوره های عکاسی برای مبتدیان شناخت دوربین و ویژگی های آن است.

که این مورد نیز با بررسی دقیق دوربین، لنز و ویژگی های آنان حاصل می شود. همواره باید توجه داشته باشید که اینترنت و فضای مجازی فرصت های زیادی را در اختیار شما قرار می دهند تا نکات جدید را یاد بگیرید.

 

مطالب مرتبط:

 

 

 Reference: Camerajabber

ادمین
ارسال دیدگاه