نقد و بررسی کیت فیلتر منظره ی پولارپرو سامیت

کیت فیلتر منظره ی سامیت

نقد و بررسی کیت فیلتر منظره ی پولارپرو سامیت

کیت فیلتر منظره ی سامیت

کیت فیلتر منظره ی سامیت مجموعه ای فوق العاده از فیلترهای قوی و مستحکم را پیشنهاد میدهد. به نظر بنده قرار گرفتن یک فریم آلومینیومی در اطراف فیلتر بسیار جذاب بوده و من عاشق سیستم نصب و راه اندازی بدون نیاز به ابزار آن هستم. طراحی یکتا و بدون ایراد آن، این کیت فیلتر منظره را ابزار مناسبی برای عکسبرداری از مناظر کرده است، اما قیمت این کیت نسبت به هم نوعان خود بالاتر بوده و چندین آپشن نسبت به آنها کمتر دارد.

مزایا

  • طراحی خوب
  • جامع بودن
  • شیشه ی باکیفیت

 

معایب

  • گران بودن
  • برای از جدا کردن CPL باید هولدر را جدا کرد.

 

ویژگی های کیت فیلتر منظره ی سامیت

کیت فیلتر منظره یک هولدر فیلتر حلقه ی آداپتور ۷۷ و ۸۲ میلی متری، یک فیلترND 64 و ND 8 Grad، فیلتر CPL، محافظ لنز و یک کیف دوربین دارد.

هولدر فیلتر

 

هولدر فیلتر و یا همانگونه که پولارپرو آن را هسته خوانده است، طراحی جالبی دارد و از آلومینیوم ساخته شده است.

یک دستگیره ی قفل در بالا قرار دارد و دو فیلتر دیگر در سمت چپ. فیلتر CPL در قسمت عقب هولدر قرار داشته و با چرخاندن شماره گیر که در سمت چپ و یا راست قرار دارد، کنترل میشود.

فیلترهای ND یک طراحی منحصر به فرد که قبلا دیده نشده اند، دارند، فریم آلومینیومی. این امر استفاده از این نوع فیلترها را در محیط های باز آسان کرده، زیرا دیگر لازم نیست نگران ماندن اثر انگشت روی آنها باشید.

با این وجود اگر اثر انگشت روی آنها ماند نگران نشوید. ۱۶ لایه پوششی از لکه دار شدن فیلترها جلوگیری کرده و این فیلترها از آزمایشات آب نمکی و اثر انگشت من با موفقیت بیرون آمده اند.

 

ساخت و مدیریت

بدون شک این کیت فیلتر منظره ی سامیت مناسب ترین فیلتری است که در تمام عمرم دیده ام. استفاده از آلومینیوم علاوه بر کم کردن وزن، باعث بالا بردن استحکام هم شده اند.

 

تنظیم قفل فیلتر

 

باز هم تاکید میکنم که برای تنظیم قفل فیلتر به هیچ ابزاری نیاز است و این کار به سادگی و با استفاده از دو دستگیره در سمت چپ انجام میگیرد.

کیف دوربین این کیت فیلتر منظره به خوبی تعبیه شده و فضای کافی برای نگهداری هولدر و همه ی فیلترها و محافظ لنز را دارد.

 

کارایی

وقتی میخواهید فیلتری انتخاب کنید، کیفیت عکس مهم ترین فاکتور است که باید در نظر داشته باشید.

 

CPL + ND Grad

 

اگر این دو کیفیت عکس شما را پایین می آورند لازم نیست که به خاطر طراحی بی نظیرشان از آنها استفاده کنید.

خوشبختانه این موضوع اینجا مد نظر نیست. من با کیفیت عالی عکس های هیجانزده شده بودم.

هیچ اشکالی در وضوح عکس ها پیش نیامد و کیفیت رنگ ها هم پایین نیامد. پولارپرو ادعا میکند که ۱۷ میلی متری ها عاری از وینته هستند در حالیکه من با ۱۵ میلی متری هم مشکلی نداشتم.

برای بسیاری از عکس هایم از مجموعه ای کامل از CPL، ND64+ND8 Grad استفاده کرده که تقریبا همانند سیستم فیلتر معمولی است که اغلب استفاده میکنم. میتوانم ادعا کنم که این مجموعه نتیجه ای رضایت بخش داشت.

 

نظر

به طور کل کیت فیلتر منظره ی سامیت سیستمی مرتب و با طراحی مناسب است. فقط تنها مشکلی که داشت این بود که برای از جدا کردن CPL باید هولدر را جدا کرد.

 

CPL + ND64 + ND grad

 

سیستمی که در حال حاضر از آن استفاده میکنم روشی آسانتر و سریعتر برای جدا کردن CPL پیشنهاد میکند.

اغلب اوقات CPL روی هولدر باقی میماند و همانطور که گفتم این موضوع کمی مرا ناراحت و ناامید کرده و کیت را کمی نامناسب میکند.

دامنه ی فیلترها در حال حاضر بسیار محدود هستند و برای کسانی که به دنبال دامنه ی وسیعی از فیلترها برای اضافه کردن درجه معکوس میگردند باید مدت منتظر بمانند تا فیلترهای بیشتری به بازار عرضه شوند.

اما در کل این کیت فیلتر منظره مرا مجذوب خود کرده و تقریبا همه ی نیازهای مرا پاسخ گفت و البته که این کیت فیلتر منظره میتواند چیزی باشد که بیشتر عکاسان به آن نیاز دارند.

اگر شما ساخت عالی و باکیفیت این کیت فیلتر منظره و همچنین کیفیت نور این کیت را در نظر بگیرید، قیمت نسبتا بالای کیت را قابل قبول خواهید دانست.

مهرانی‌کم، مرکز تخصصی خرید و فروش انواع دوربین های عکاسی دست دوم و نو در ایران.

Reference: camerajabber

ارسال دیدگاه