نقد و بررسی میکروفن Rode Wireless Go II

میکروفن Rode Wireless Go II

میکروفن Rode Wireless Go II ارتقای قابل توجهی را در حوزه ضبط صدا ارائه می دهد. توانایی ضبط با دو کانال برای پوشش طیف وسیع تری از موقعیت ها پیشرفت خوبی می باشد.

Rode همچنین محدوده عملیاتی را افزایش داده است که گاهی اوقات می تواند مفید باشد اما همچنین باید در نظر داشت که سیگنال در نقاط نزدیکتر پایدارتر است. ضبط آنلاین و آنبرد در این میکروفون یک افزودنی عالی است و در مواقعی که احتمال از دست دادن سیگنال به دلایلی وجود دارد، به شما اطمینان خاطر می دهد.یکی از موارد خوب در مورد خرید میکروفن Rode Wireless Go II، مانند Wireless Go، این است که باعث می شود در مورد صدا به روشی متفاوت عمل کنید و خلاق تر شوید.

به‌عنوان مثال، به جای ضبط صدا از یک موقعیت ثابت (معمولاً دوربین)، این امکان را دارید که میکروفون را به شخصی در صحنه وصل کنید حتی اگر صحبت نمی‌کند، یا آن را در جایی از صحنه قرار دهید تا صدا را با وضوح بهتر دریافت کنید.

 

پیشنهاد ویژه: خرید دوربین دست دوم و تجهیزات دست دوم

مزایای میکروفن Rode Wireless Go II

مزایای میکروفن Rode Wireless Go II

 • دارای واحدهای کوچک و جمع و جور با میکروفون داخلی·  ضبط دو کاناله·  ایمنی کانال موجود است

معایب میکروفن Rode Wireless Go II

 • باتری داخلی قابل تعویض نیست
 • ویژگی های پیشرفته برای فعال و غیرفعال کردن به رایانه نیاز دارند

آشنایی با میکروفن Rode Wireless Go II

میکروفن Rode Wireless Go II مانند نمونه اصلی خود، یک سیستم میکروفون بی‌سیم با یک گیرنده کوچک است که به دوربین یا دستگاه ضبط دیگر و یک فرستنده با میکروفون داخلی متصل می‌شود. با این حال، گیرنده Rode Wireless Go II یک واحد دو کاناله است و کیت آن دارای دو فرستنده و یک گیرنده می باشد.

گیرنده از طریق کابل ارائه شده به دوربین یا دستگاه ضبط دیگر متصل می شود در حالی که فرستنده ها در جایی قرار دارند که می خواهید صدا از آنجا دریافت شود. به عنوان مثال، می‌توانید فرستنده‌ها را روی دو نفر مختلف متصل کنید تا مکالمه آنها ضبط شود.

برد میکروفن Rode Wireless Go II تا 200 متر می باشد که عدد خوبی است. این بدان معنی است که شما می توانید از فرستنده Wireless Go II برای ضبط صدا از فاصله دور استفاده کنید.

مشخصات میکروفن Rode Wireless Go II

 • نوع محصول: سیستم میکروفون بی سیم
 • زمان عرضه به بازار: 23 فوریه 2021
 • نوع انتقال: فرکانس دیجیتال 2.4 گیگاهرتز با رمزگذاری 128 بیت
 • برد انتقال: 200 متر در خط دید
 • نوع میکروفون: همه جهته
 • ورودی: 3.5 میلی متر TRS
 • محدوده فرکانس: 50 هرتز تا 20 کیلوهرتز
 • قدرت: باتری داخلی قابل شارژ لیتیومی با عمر حداکثر 7 ساعت
 • ابعاد: فرستنده: 44×45.3×18.3 میلی متر، گیرنده: 44×45.5×18.3 میلی متر
 • وزن: فرستنده: 30 گرم، گیرنده: 32 گرم

مشخصات میکروفن Rode Wireless Go II

بررسی Rode Wireless Go II

امکانات

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، Rode Wireless Go II بر روی Wireless Go بسط داده شده است. با اضافه شدن کانال دوم برای ضبط و برد بیشتر، این دستگاه به بازار ارائه گردید. همچنین می‌توان آن را بین ضبط مونو (ادغام شده) یا استریو (تقسیم) سوئیچ کرد، بنابراین سیگنال‌های دو فرستنده می‌توانند با هم ترکیب شوند یا در کانال‌های جداگانه ضبط شوند.

Rode از انتقال دیجیتال 2.4 گیگاهرتزی سری IV جدید خود با رمزگذاری 128 بیتی برای Wireless Go II استفاده کرده است تا برد 200 متری (بر اساس خط دید) را فعال کند. همچنین برای پایداری در مناطقی با فعالیت RF زیاد، بهینه شده است که به معنای نویز کمتر است.

اگرچه آنها دارای میکروفون داخلی هستند، اما دو فرستنده Wireless Go II هر کدام یک ورودی 3.5 میلی متری TRS دارند تا یک میکروفون قوی ارائه شود. این بدان معناست که می توانید از یک میکروفون گیره ای کوچک استفاده کنید یا یک میکروفون با خروجی 3.5 میلی متری را به یک میکروفون بی سیم تبدیل نمایید.

به طور طبیعی، Rode صفحه گیرنده میکروفن Rode Wireless Go II را به روز کرده است تا شما را قادر سازد اطلاعات کلیدی مانند قدرت سیگنال، سطح باتری و سطح خروجی دو فرستنده را به طور همزمان کنترل کنید. از سوی دیگر محل نصب را می توان به طور مشترک از طریق گیرنده تنظیم کرد.علاوه بر این، Wireless Go II دارای ویژگی کانال ایمن است که در Rode VideoMic NTG نیز دیده می شود.

هنگامی که این گزینه فعال می شود، Wireless Go II کانال دوم را با 20-dB کمتر از کانال اصلی در صورت قطع ذخیره می کند. این یک ویژگی مفید است اگر میزان صدا به طور غیر قابل پیش بینی تغییر کندٍ می توان آن را به یک پد 10 مرحله ای گسترش داد.

هر دو فرستنده می توانند به گونه ای تنظیم شوند تا در صورت قطع سیگنال، حدود 43 ساعت یا بیشتر صدا ضبط کنند. ضبط صدای غیر فشرده، ضبط آنبورد را به 7 ساعت محدود می کند، در حالی که ضبط صدا فشرده صورت گیرد، تا 43 ساعت می توان آن را ادامه داد. Rode همچنین Rode central را با Wireless Go II ارائه کرد.

این نرم افزار رایگان برای رایانه های Mac و PC است که به روز رسانی سیستم عامل را فعال می کند، به ویژگی های پیشرفته دسترسی لازم برای اجرا را می دهد و امکان پخش یا دانلود فایل های صوتی ذخیره شده در فرستنده ها را فراهم می کند.

ساخت و مدیریت

یکی از جذابیت های کلیدی میکروفن Rode Wireless Go II این است که اندازه ها در آن کوچک هستند. اندازه فرستنده ها 44×45.3×18.3 میلی متر است در حالی که گیرنده 44×45.5×18.3 میلی متر است که باعث می شود اندازه آنان کمی کوچکتر از یک جعبه کوچک کبریت باشند.

گیرنده دارای یک گیره است که می تواند در یک دوربین عکاسی قرار بگیرد یا به یک دستگاه ضبط دیگر یا یک بند دوربین وصل شود. به طور مشابه، فرستنده ها دارای گیره هایی هستند که آنها را قادر می سازد به لباس متصل شوند.

آشنایی با میکروفن Rode Wireless Go II

بررسی Rode Wireless Go II

در میکروفن Rode Wireless Go II کابل SC5 برای اتصال گیرنده به دوربین یا ضبط کننده با ورودی 3.5 میلی متری و سه کابل USB برای شارژ یا ضبط به رایانه یا دستگاه USB دیگر وجود دارد. SC5 یک کابل مسطح است و به راحتی می توان آن را به دور دوربین خود خم کرد تا مانع کار نشود.

کنترل ها:

Rode Wireless Go II تنها با دو دکمه کنترلی و یک دکمه روشن/خاموش روی گیرنده بسیار ساده به نظر می رسد و فقط کمی طول می‌کشد تا با فشردن هر دکمه با ویژگی‌های آنان آشنا شوید. در این میکروفون به راحتی، می توان یک یا هر دو فرستنده را از طریق گیرنده بی صدا کرد.

برای این کار به سادگی دکمه “جفت” روی گیرنده را فشار دهید تا فرستنده ای را که می خواهید بی صدا نمایید انتخاب کنید، سپس دکمه بی صدا را فشار دهید. بی صدا شدن به وضوح روی صفحه گیرنده نمایش داده می شود. همچنین یک دکمه یا پد کنترل 3 مرحله‌ای بر روی گیرنده وجود دارد. این مورد سطح خروجی را در مراحل 12 دسی بلی تنظیم می کند و با فشار دادن آن، تنظیمات بین مقادیر زیاد (0dB)، متوسط ​​(-12dB) و کم (-24dB) تغییر می کنند.

میکروفن Rode Wireless Go II

در این میکروفون فرستنده یا گیرنده باید از طریق یکی از سه کابل USB-C ارائه شده به رایانه متصل شود تا Rode Central بتواند به آنها دسترسی داشته باشد. Wireless Go II اولین میکروفون Rode است که از Rode Central استفاده می کند، اما میکروفون های دیگر از جمله VideoMic NTG و AI-1 در آینده با این تکنولوژی یکپارچه خواهند شد.

به محض اینکه یک فرستنده یا گیرنده Wireless Go II به رایانه وصل شود، Rode Central اجرا می گردد، در این حالت می توانید وضعیت باتری و تنظیمات فعلی آن را در کامپیوتر مشاهده نمایید. اگر سیستم عامل جدیدی داشته باشید، بلافاصله به شما اطلاع داده می شود و می توانید آن را بر روی سیستم عامل خود تنها با یک کلیک نصب نمایید.

البته باید در نظر داشته باشید که اتصال یک فرستنده یا گیرنده باعث باز شدن Rode central نمی شود، باید آن را از لیست برنامه ها فعال کنید.

برای مشاوره در خرید و فروش انواع میروفون حرفه ای، با مشاورین مهرانی‌کم در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط: 

 Reference: Camerajabber

ادمین
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *