آشنایی با لنز Samyang 24mm f/1.8 FE شاهکاری برای عکاسی از نجوم

لنز Samyang 24mm f/1.8 FE شاهکاری برای عکاسی از نجوم در جهان

لنز Samyang 24mm f/1.8 FE شاهکاری برای عکاسی از نجوم در جهان شناخته شده است که قدرت عکسبرداری فوق العاده ای دارد.

این لنز در نوع خود می تواند فاکتور بعد و فاصله را به خوبی تحت تاثیر قرار داده و آنها را زیر سوال ببرد. در حال حاضر لنز فوق جز لنزهای رده بالا در جهان دسته بندی می شود. Samyang 24mm f / 1.8 FE جدیدترین لنز از سری Tiny است که دارای حالت فوکوس اختصاصی برای عکسبرداری astro است که این خود یک شاهکار در عکاسی محسوب می شود.

Samyang اخیرا جدیدترین لنزهای سری Tiny خود را با نام Samyang AF 24mm f / 1.8 FE – اپتیکی که آن را به عنوان “شاهکاری برای عکاسی نجومی” توصیف می کند، به لطف عملکرد حالت سفارشی که برای عکسبرداری از ستاره ها بهینه شده است، به بازار عرضه داشته است.

این لنز طبق معمول و همانند Rokinon 24mm F1.8 AF Compact با نام تجاری Rokinon در آمریکای شمالی فروخته می شود. حالت سفارشی Samyang AF 24mm f / 1.8 FE دارای یک نشانگر LED اختصاصی برای عکس برداری به همراه دکمه Focus Hold است.

 

پیشنهاد ویژه:  خرید انواع لنز و دوربین دست دوم با قیمت مناسب و البته گارانتی

لذا این امکان را برای شما فراهم می کند تا با تنظیم دقیق و صرفه جویی در مقدار فوکوس بی نهایت با توجه به دوربین (با غلبه بر واریانس پیش فرض های کارخانه بین دوربین ها)، با لمس دکمه، فوکوس را به بی نهایت تغییر دهید.

بی شک لنز Samyang 24mm f/1.8 FE شاهکاری برای عکاسی از نجوم و انقلابی در بین دوربین های میان رده قبلی است.

چرا لنز Samyang 24mm f/1.8 FE شاهکاری برای عکاسی از نجوم است؟
چرا لنز Samyang 24mm f/1.8 FE شاهکاری برای عکاسی از نجوم است؟

چرا لنز Samyang 24mm f/1.8 FE شاهکاری برای عکاسی از نجوم است؟

اگر مقدار فوکوس در این لنز (لنز Samyang 24mm f/1.8 FE شاهکاری برای عکاسی از نجوم) مطابقت نداشته باشد ، LED قرمز روشن می شود.

در این صورت با کلیک بر روی دکمه Focus Hold به طور خودکار به حالت فوکوس ذخیره شده شما منتقل می شود و LED را سبز می کند. سامیانگ می گوید: “برای علاقه مندان به عکاسی نجومی، این عملکرد برای کسانی که نیاز به گذراندن دوره ها و ساعات طولانی در تاریکی دارند، با اطمینان از تنظیم لنز در بی نهایت، عملکرد بسیار مفیدی دارد.”با وجود چنین ویژگی های پیشرفته ای، اما از لحاظ اندازه، لنز همان اندازه ای است که از سری Tiny Samyang مورد انتظار شما است. وزن آن فقط 230 گرم و طول آن 71 میلی متر می باشد (با یک نخ فیلتر 58 میلی متری) که آن را به یک همراه ایده آل برای بدنه های بدون آینه پیچیده سونی تبدیل کرده است. این لنز از 11 عنصر در 8 گروه با 7 عنصر ویژه (2 Glass Aspherical (ASP) ، 2 Extra-low Distortion (ED) و 3 High-Refract (HR)) ساخته شده است. همچنین دارای 9 تیغه دیافراگم برای بوکه دایره ای روان هنگام توقف است. سامیانگ ادعا می کند که حتی به صورت کاملاً باز “از وضوح خیره کننده گوشه به گوشه” برخوردار است. موتور STM ، فوکوس خودکار سریع و بی صدا را ارائه می دهد. گرچه این دوربین با در نظر گرفتن عکاسی نجومی طراحی شده است، اما فاصله کانونی این اپتیکال فقط 19 سانتی متر می باشد. چه شما در حال عکس برداری معمولی از سوژه های خیابانی، مناظر یا فضای داخلی هستید و چه عکاسی نجومی انجام می دهید، این لنز دوربین را به یک بازیگر همه کاره تبدیل می کند.

بررسی ویژگی های لنز Samyang 24mm f/1.8 FE شاهکاری برای عکاسی از نجوم
بررسی ویژگی های لنز Samyang 24mm f/1.8 FE شاهکاری برای عکاسی از نجوم

Samyang AF 24mm f / 1.8 FE در اوایل ماه مه با برچسب قیمت 459.99 پوند (تقریباً 827.71 دلار استرالیا) در دسترس همگان قرار خواهد گرفت. Rokinon 24mm F1.8 AF Compact از ژوئن با قیمت 549 دلار به فروش می رسید.

آشنایی بیشتر با لنز Samyang 24mm f/1.8 FE شاهکاری برای عکاسی از نجوم:

سازنده کره ای لنز Samyang 24mm f/1.8 FE شاهکاری برای عکاسی از نجوم ، امروز با معرفی لنز جدید AF 24mm F1.8 FE با دیافراگم بزرگ و زاویه دید عریض، برای نصب کامل قاب بر روی دوربین هایی با لنز بسیار کوچک و سبک مناسب است. این لنز کاملاً منطبق با سیستم های دوربین E-Mount سونی است. سامیانگ مجموعه کوچک خود را گسترش می دهد و هر بار پرده از محصولی بر می دارد که دنیای عکاسان را شوکه می ماید. Samyang 24mm F1.8 FE فقط 230 گرم وزن، 71 میلی متر طول و 11 عنصر در 8 گروه (7 عنصر خاص – 2 ASP ، 3 HR ، 2 ED) دارد. این لنز فوق العاده دارای عنبیه 9 پره، نخ فیلتر 58 میلی متر و فاصله تمرکز نزدیک فقط 19 سانتی متر است. تمام این ویژگی ها هر آن چیزی است که یک عکاس نیاز دارد.

لنز Samyang 24mm f/1.8 FE شاهکاری برای عکاسی از نجوم در جهان
لنز Samyang 24mm f/1.8 FE شاهکاری برای عکاسی از نجوم در جهان

لنز سامیانگ با زاویه دید فوکوس خودکار، یک گزینه ایده آل برای عکسبرداری از فواصل دور است.

لنز AF 24mm F1.8 FE دارای عملکرد جدیدی به نام “حالت سفارشی” است که دارای “نشانگر LED” برای عکاسی نجومی است. “حالت سفارشی” را می توان از طریق دکمه Focus Hold که تازه طراحی شده است، پیاده سازی کرد. این عملکرد به شما امکان می دهد تا هنگام ورود به حالت سفارشی، با کلیک روی دکمه، فوکوس را مستقیماً به بی نهایت تغییر دهید. از آنجا که مقدار پیش فرض کارخانه ممکن است در هر بدنه دوربین تغییر بسیار کمی داشته باشد، این گزینه عملکرد مناسبی است که به شما امکان می دهد متناسب با بدنه دوربین خود، مقدار دقیق فوکوس بینهایت را تنظیم، ذخیره و استفاده کنید. اگر مقدار فوکوس تنظیم شده از طریق نشانگر LED مطابقت نداشته باشد ، با یک LED قرمز نشان داده می شود. اگر بر روی دکمه کلیک کنید، مقدار تمرکز شما به طور خودکار با مقدار ذخیره شده تنظیم می شود و LED را به سبز تغییر می دهد. برای علاقه مندان به عکاسی نجومی، این عملکرد بسیار مفید خواهد بود.

جمع بندی:

همواره باید در نظر داشت که جهت عکسبرداری از فواصل طولانی نیاز به فوکوس اتوماتیک قوی است. لذا استفاده از دوربین هایی که بتوانند تمام نیاز افراد را برآورده نمایند به تنهایی افی نمی باشند. در همین راستا پیشنهاد می گردد تا فرد حتما از لنز های مخصوص استفاده کند که سامیانگ این لنز ها را فراهم آورده است. لنز جدید این شرکت کره ای انقلابی را در بین تجهیزات دوربین به وجود آورد و تمام نظر ها را به خود جلب نمود.

مطالب مرتبط:

ادمین
ارسال دیدگاه