سامیانگ از لنز فول فریم AF 135 میلی‌متری f/1.8 برای دوربین‌های بدون آینه سونی خبر داد.

لنز 135 جدید سامیانگ برای دوربین های سونی

رونمایی از لنز جدید فول فریم 135 شرکت سامیانگ برای دوربین های سونی

لنز جدید AF 135mm f/1.8 پرایم توسط Samyang/Rokinon معرفی شد

شرکت سامیانگ که لنزهای خود را با نام تجاری Rokinon در ایالات متحده نیز به فروش می رساند، اخیراً خط تولید فوکوس خودکار خود را از سری f/1.8 گسترش داده است، اکنون لنز AF 135 میلی متری F1.8 FE را معرفی کرده است که به عملکردهای اضافی مختلف مجهز شده است تا با لنز جدید مطابقت داشته باشد.

خواسته بسیاری از افرادی که از لنز MF 135mm F2.0 موجود استفاده کرده اند.

 

پیشنهاد ویژه: خرید دوربین دست دوم با ضمانت نامه کتبی

 

گفته می شود که لنز تله فوتو 135 میلی متری f/1.8 FE جدید AF برای پرتره، عکاسی نجومی، مناظر و فیلمبرداری بهینه شده است.

این شامل ویژگی‌های محبوبی مانند دکمه قفل فوکوس و سوئیچ سفارشی، و همچنین سوئیچ محدودکننده دامنه فوکوس جدید سامیانگ است. این دوربین در پایه سونی FE موجود خواهد بود، اما می‌تواند با دوربین‌های بدون آینه APS-C سونی نیز استفاده شود.

با اعلام لنز جدید Samyang/Rokinon AF 135mm F1.8 FE، سری Auto Focus F1.8 FE اکنون شامل: فواصل کانونی 24، 35، 45، 75 میلی‌متر و 135 میلی‌متر می‌شود که خط‌ بالا را از زاویه باز تا فاصله کانونی کامل می‌کند.

لنز سامیانگ
(Image credit: Samyang)

 

AF 135mm f/1.8 FE از دیافراگم با قطر بزرگ برای ایجاد تاری پس‌زمینه صاف استفاده می‌کند و با استفاده از عمق میدان کم، به طور موثر امکان جداسازی سوژه از پس‌زمینه را فراهم می‌کند. این لنز همچنین مجهز به لنز Aspherical فوق دقیق است که بوکه طبیعی و تصفیه شده را ارائه می دهد.

با استفاده از این بوکه صاف، می‌توانید آزادانه تصاویری ایجاد کنید که سوژه‌های خود را در پس‌زمینه‌های خیره‌کننده، اعم از عکاسی پرتره، کلوزآپ یا حتی مناظر شهری برجسته می‌کنند.

با ردیابی دقیق و سریع سوژه‌ها، فوکوس خودکار هنگام فیلم‌برداری بی‌صدا و روان عمل می‌کند، زیرا به لطف Linear STM (موتور پله‌ای) آن، هم برای عکاسان و هم برای فیلمبردارانی که به دنبال کنترل‌های ساکت‌تر و دقیق‌تر هنگام فوکوس هستند، عالی است.

از ویژگی های مهم این لنز می توان به قابلیت سفارشی سازی اشاره کرد: دکمه Focus Hold، سوئیچ سفارشی و Focus Range Limiter. سوئیچ سفارشی را می توان طوری تنظیم کرد که با چرخاندن حلقه فوکوس، دیافراگم را به صورت بی صدا تنظیم کرد، با استفاده از ایستگاه لنز اختیاری، می توانید حالت را مطابق با اولویت خود به همراه عملکردهای بیشتری تنظیم کنید که از طریق به روز رسانی سیستم عامل در آینده اضافه خواهند شد.

در حالی که نگه داشتن دکمه فوکوس با فشار دادن دکمه روی لنز فعال می شود و لنز را تا آن فاصله فوکوس قفل می کند.

آخرین نکته اینکه، این لنز محدودکننده محدوده فوکوس است که فقط در حالت AF عمل می‌کند، اما می‌تواند برای افزایش سرعت فوکوس پس از تعیین فاصله از یک شی مفید باشد، محدودکننده محدوده فوکوس را می‌توان به جلو یا عقب برد تا فوکوس را انتخاب کنید. محدوده به شرح زیر است:

  • FULL: محدوده AF بین بی نهایت و حداقل فاصله فوکوس 0.69 متر تنظیم شده است.
  • 0.69m تا 2m: برد فوکوس خودکار بین 0.69m و 2m تنظیم شده است که برای عکاسی نزدیک مناسب است.
  • 1.5 مترتا ∞: محدوده AF از 1.5 متر تا بی نهایت تنظیم شده است که برای عکسبرداری معمولی مناسب است.

اگرچه این یک تله فوتو 135 میلی متری است، اما سامیانگ توانسته است به طور موثر انحراف را در تمام فواصل فوکوس کنترل کند. همچنین به حداقل فاصله فوکوس فقط 69 سانتی متر (2.26 فوت) و حداکثر بزرگنمایی 0.243 برابر برای عکاسی نزدیک دست یافته است. همه در این به نظر می رسد که آن را به عنوان یک دارایی بزرگ برای هر عکاس یا کیت ابزار فیلمبردار خواهد بود.

این لنز در ماه مارس( یا همون اسفند خودمون) با قیمت 999 دلار / 799 پوند به فروش می رسد. قیمت گذاری استرالیا هنوز تایید نشده است اما به حدود 1400 دلار استرالیا تبدیل می شود، در ایران هم با توجه به محدودیت های واردات و نوسانات قیمت ارز، فعلا قیمتی برای آن مشخص نشده است. (برای اطلاع از قیمت این لنز، وبسایت مهرانی کم را دنبال کنید)

News Reference: digitalcameraworld 

ادمین
ارسال دیدگاه