راهنمایی خرید دوربین دست دوم کانن

راهنمای خرید دوربین دست دوم کانن

در این مطلب به نکاتی در رابطه با خرید دوربین دست دوم کانن (secondhand canon camera) اشاره می کنیم. شرکت کانن یکی از معروف ترین و موفق ترین شرکت ها در زمینه تولید تجهیزات عکاسی است که دوربین های مختلفی را متناسب با نیازهای مختلف علاقمندان به عکاسی تولید می کند. همانطور که می دانید تجهیزات عکاسی اغلب گران قیمت هستند، به خصوص برای تازه کار ها که مشتاق تبدیل شدن به یک عکاس حرفه ای هستند. هر ساله مدل های جدیدی از دوربین های عکاسی به بازار ارائه می شود و این یعنی بازار پر است از دوربین های عکاسی دست دوم و در میان این دوربین های دست دوم می توانید دوربین مورد نظر خود را پیدا کنید. افراد بسیاری تصمیم می گیرند تا علاقه عکاسی خود را به جای دوربین تلفن همراه با یک دوربین DSLR پیگیری کنند و از آنجا که دوربین های DSLR قیمت بالایی دارند افراد تمایل پیدا می کنند که دوربین دست  دوم خریداری کنند.
اولین نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که دوربینی را انتخاب کنید که با نیازهای شما متناسب باشد. بهترین نکته در مورد دوربین های دست دوم این است که این دوربین ها آزمایش خود را پس داده اند. و برخی از گزینه های موجود دارای لنز و تجهیزات جانبی هم هستند. بنابر این نیازی به خرید لنز دست دوم نیز نخواهید داشت.
خریدن یک دوربین نو سرمایه گزاری بزرگی است و خیلی از افراد توانایی پرداخت چنین هزینه ای را ندارند. بنابراین اگر قرار است که در آینده یک عکاس حرفه ای شوید خریدن یک دوربین دست دوم برای شما مناسب تر است. زمانی که اقدام به خرید دوربین های دست دوم می کنید از تخفیف های بزرگی بهره مند می شوید و دلیل آن هم این است که تولید کنندگان دوربین های عکاسی هر ساله مدل های جدید را به بازار عرضه می کنند در نتیجه عکاسان حرفه ای اقدام به خرید دوربین های جدید تر می کنند و افراد مبتدی هم می توانند یک دوربین مناسب با قیمت مناسب تهیه کنند.
امروزه تلفن های هوشمند از نظر قابلیت های عکاسی پیشرفت قابل توجهی کرده اند و در کنار شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام هر کسی می تواند یک عکاس باشد. بسیاری از طرفداران عکاسی تصمیم دارند که به سمت دوربین های DSLR حرکت کنند. دوربین های DSLR قیمت بالایی دارند و به عنوان یک عکاس مشتاق ممکن است نتوانید چنین هزینه ای را پرداخت کنید. بعلاوه داشتن یک دوربین کار کرده به شما کمک می کند تا مهارت هایتان را بهبود بخشید و تکنیک های عکاسی جدیدی را یاد بگیرید. به عنوان مثال تغییر تنظیماتی مثل ISO ، دیافراگم، سرعت شاتر، حالت دوربین، فوکوس خودکار و غیره. همچنین می توانید در رابطه با نگهداری دوربین DSLR چیزهای مختلفی یاد بگیرید. به عنوان مثال اینکه چگونه دوربین را تمیز کنید و از ورود گرد و غبار به داخل دوربین و حسگر جلوگیری کنید.

خرید دوربین دست دوم کانن از فروشنده معتبر


همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که افراد سودجوی زیادی در بازار هستند که شما را گمراه کرده و محصول بی کیفیت را به شما می فروشند. به طور کلی باید برای هر نوع خریدی از فروشندگان معتبر خرید کنید. برای خرید دوربین دست دوم به صورت غیر حضوری اقدام نکنید. بهتر است از یک فرد مورد اعتماد و یا نمایندگان رسمی خرید انجام دهید. فروشگاه های معتبری هستند که اجناس دست دوم را خرید و فروش می کنند. این فروشگاه ها اجناس را به خوبی بررسی می کنند و حتی برای جنس دسته دوم فروخته شده گارانتی نیز ازائه می کنند.

 

راهنمای خرید دوربین دست دوم کانن

بررسی شمارنده شاتر در هنگام خرید دوربین دست دوم کانن


ممکن است که ظاهر یک دوربین دست دوم کانن در هنگام خرید خوب به نظر برسد اما اگر می خواهید در مورد میزان کارکرد دوربین اطلاعاتی کسب کنید حتما شمارنده شاتر ان را بررسی کنید. شاتر دوربین ها عمر محدودی دارند و پس از پایان این عمر باید تعویض شوند. اکثر تولید کنندگان دوربین در هنگام معرفی محصولاتشان تعداد شاترهایی که با دوربین می توان زد را ذکر می کنند. با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید عمر مفید شاتر دوربین مورد نظرتان را بفهمید.
شمارنده شاتر تعداد دفعات به کارگیری کامل شاتر را نشان می دهد و این به شما می  گوید که تقریبا تا زمان نیاز به تعویض شاتر چقدر باقی مانده است. برای فهمیدن اینکه دوربین مورد نظر چند باز شاتر زده است می توانید یک عکس بگیرید و شمارنده را بررسی کند. در بعضی از دوربین ها می توان این شمارنده را ریست کرد اما بعضی مدل ها این قابلیت را ندارند. بعضی از مدل های دوربین دارای نرم افزارهای جانبی هستند که می توان از انها برای فهمیدن ظول عمر شاتر استفاده کرد.
همچنین در هنگام بررسی شاتر توجه داشته باشید که حتما چند عکس با دوربین بگیرید و عملکرد دوربین را با سرعت های مختلف شاتر بررسی کنید. هر گونه گیر کردن و یا صدای غیر طبیعی می تواند نشانه ای از خرابی دوربین باشد.

راهنمای خرید دوربین دست دوم کانن

بررسی حسگر در هنگام خرید دوربین دست دوم کانن


معمولا افراد در هنگام خرید دوربین دیجیتال دست دوم  تقریبا همه موارد را بررسی می کنند و تقریبا همیشه در بررسی حسگر با شکست مواجه می شود. مهم نیست که یک دوربین چقدر در ظاهر خوب به نظر می رسد. اگر هرگونه مشکلی در زیر این ظاهر زیبا وجود داشته باشد بهتر است که هرچه زودتر آن را کشف کنید.
بزرگترین مشکل خراش ها و نقص های روی حسگر هستند. باید در هنگام خرید دوربین دست دوم کانن بسیار محطاط باشید چراکه ممکن است فروشنده در مورد وضعیت دوربین کاملا با شما رو راست نباشد. مشکلات حسگر در میان دوربین های قدیمی بسیار معمول هستند. قبل از خرید دوربین دست دوم کانن حتما با چراغ قوه نور را بر روی حسگر بیاندازید و آن را کاملا بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچ مشکلی وجود ندارد. همچنین می توانید از سوژه ای پر نور مثل آسمان یا دیوار سفید عکس بگیرید. اگر هنگام خرید این کار را انجام ندهید وقتی که مشکلات بزرگی را در تصویرتان ببینید کاملا پشیمان خواهید شد.

راهنمای خرید دوربین دست دوم کانن

بررسی بدنه دوربین در هنگام خرید دوربین دست دوم کانن


به طور کلی شما با نگاه به ظاهر دوربین دست دوم کانن می توانید بگویید که تا چه اندازه خوب از آن مراقبت شده است. البته اکثر خراش های روی دوربین تاثیر منفی در عملکرد آن ندارند و می توان آنها را نادیده گرفت. وجود شکستگی و خراش های عمیق می تواند نشانه این باشد که دوربین به زمین افتاده است. درست است که دوربین ها تا حد امکان محکم ساخته می شوند اما بهتر است که شانستان را با یک دوربین آسیب دیده امتحان نکنید. ممکن است بر اثر ضربه آسیب های داخلی جدی به دوربین وارد شده باشد.
گیره لنز دوربین ( یا همان ماونت لنز) باید تمیز باشد و شرایط خوبی داشته باشد، بدون هیچگونه آسیب دیدگی این قسمت را با قرار دادن لنز بر روی دوربین و اینکه لنز چگونه در محل مورد نظر قرار می گیرد بررسی کنید. وقتی لنز را بر روی دوربین قرار می دهید باید محکم در جای خود قرار بگیرد و شل نباشد. اگر صفحه نمایش دوربین شدیدا خراش داشته باشد باید آن را تعویض کنید و این اصلا ارزان نیست. پس مطمئن شوید که صفحه نمایش دوربین نیز سالم باشد.

برای خرید دوربین دست دوم بر روی لینک کلیک کنید.

ارسال دیدگاه