معرفی لنز تاشو Eureka 50mm f/2 با طراحی کلاسیک

معرفی لنز تاشو Eureka 50mm f/2 با طراحی کلاسیک

سازنده لنزهای چینی Thypoch، که به دلیل ساخت لنزهای Simera 28mm f/1.4 و 35mm f/1.4 مشهور است، سری جدید لنزهای خود با نام Eureka را معرفی کرد. اولین لنز این سری، لنز اصلی Eureka 50mm f/2 است که برای دوربین‌های Leica M-mount طراحی شده است.

در حال حاضر، این لنز فقط با M-mount سازگار است. اما نگاهی به لنزهای Simera که اخیراً به پایه‌های E، Z و X اضافه شده‌اند، نشان می‌دهد که Thypoch احتمالاً لنز Eureka را به دیگر پایه‌ها نیز گسترش خواهد داد. این شرکت همچنین آداپتورهای نصب لنز را تأیید کرده و اعلام کرده که لنز Eureka 50mm f/2 با سنسور تصویر 44 x 33 میلی‌متری دوربین Hasselblad CFV100C نیز سازگار است و پوشش کامل منطقه تصویر در سنسور 100 مگاپیکسلی را تضمین می‌کند.

طراحی کلاسیک با عملکرد مدرن

طراحی کلاسیک لنز تاشو Eureka 50mm f/2

لنز Eureka 50mm f/2 به خاطر طراحی‌اش بسیار جذاب است، زیرا بازگویی مدرن لنز تاشو لایکا 50mm f/2 Summicron است که در سال 1953 عرضه شد. طول این لنز حداقل 27 میلی‌متر (1.06 اینچ) و در صورت گسترش 41.2 میلی‌متر (1.62 اینچ) است.

عملکرد نوری برجسته

Thypoch وعده وضوح لبه به لبه را به لطف ساختار گاوس دوگانه 50 میلی‌متری می‌دهد. فرمول نامتقارن این لنز شامل شش عنصر عدسی است که در چهار گروه مرتب شده‌اند و به یک جفت بخش جلو و عقب جداگانه تقسیم می‌شوند. این لنز دارای یک عنصر شیشه‌ای ED برای اصلاح انحرافات رنگی و یک عنصر با ضریب شکست بالا (HRI) برای مقابله با انحنای میدان و انحرافات کروی است. Thypoch ادعا می‌کند که این لنز حتی در دیافراگم f/2 نیز تصاویر بسیار شارپی تولید می‌کند.

لنز Eureka 50mm f/2 با دیافراگم 12 پره‌ای خود بوکه‌ای دلپذیر و زیبایی‌شناختی را فراهم می‌کند. Thypoch می‌گوید: “Eureka 50mm f/2 بوکه‌ای دایره‌ای و زیبا ایجاد می‌کند که فضایی رویایی و شاعرانه به تصاویر می‌بخشد.”

ترکیب طراحی قدیمی و عملکرد مدرن

ترکیب طراحی کلاسیک با عملکرد تصویربرداری مدرن در لنز Eureka 50mm f/2 به وضوح مشهود است. این لنز از لحاظ طراحی به دهه 1950 بازمی‌گردد اما با تکنولوژی‌های روز دنیا تجهیز شده است.

نتیجه‌ گیری

تصاویر نمونه ارائه شده توسط Thypoch نشان می‌دهد که این لنز تصاویری بسیار شارپ و پر از شخصیت تولید می‌کند. جذابیت لنزهای سبک قدیمی در تولید تصاویری با ظاهر و حس کلاسیک خاص نهفته است. این لنز نه تنها برای علاقه‌مندان به عکاسی کلاسیک، بلکه برای کسانی که به دنبال عملکرد نوری عالی هستند، انتخابی ایده‌ آل است.

منبع خبر: petapixel.com

all admin
ارسال دیدگاه