3 راهنمایی برای نمایش چندگانه در عکاسی

نمایش چندگانه

در این مقاله قصد داریم 3 نکته کلیدی برای نمایش چندگانه در دنیای عکاسی را برای شما شرح دهیم. این نکات میتوانند در عکاسی های عروسی بسیار کاربرد داشته باشند.

چندین تجربه متفاوت به من نشان داد که چگونه عکس های عروسی را با کیفیت، سریع و تمیز شکار کنیم. منظورم این است که بیایید صادق باشیم، گاهی اوقات محل برگزاری عروسی فقط خسته کننده است اما با چند دقیقه تمرکز میتوانید هم خودتان هم مشتری خود را راضی نگه دارید.

تنها چیزی که در مورد یک روز عروسی قطعی میباشد، این است که مسئولیت ما این است که تصاویر خاص و شگف انگیز، هر عروسی را بدون در نظر گرفتن شرایط فراهم کنیم.

من می توانم آنها را در هر کجا، هر زمان، با هر مشتری انجام دهد و معمولا یک تصویر شگفت انگیز بدون توجه به شرایط.

در این مقاله می خواهم بیش از 3 راه برای نمایش چند گانه در اختیار شما قرار دهیم تا تصاویری واقعا منحصر به فرد ایجاد کنید که ذهن مشتریان شما را تحت تأثیر قرار دهد!

منبع از سایت www.shotkit.com

با وبلاگ مهرانی کم همراه باشید…

 

 

نمایش چندگانه چیست ؟!

از لحاظ فنی، نمایش چندگانه یعنی تداخل دو یا چند نوردهی برای ایجاد یک تصویر واحد.

نمایش چند گانه در اصل اینگونه است که در یک عکس چندین بار همپوشانی در معرض نور، انجام میشود.

این روزها با قرار دادن سنسور های دیجیتال بر روی دوربین های DSLR دو یا چند بار و سپس پوشش دادن آن فریم ها به یک تصویر، می توان با دوربین های دیجیتال چندین همپوشانی را به راحتی ایجاد کرد.

همپوشانی مواجهه های متعدد یکی از قدیمی ترین اشکال ترفند های عکاسی است و نسبت به بسیاری از عکس های “غیر قابل توصیف” تاریخ است.

مثل این عکس های قدیمی از زمان قرن 18، اما به جای تصاویر خالی از سکنه، امروز من سعی خواهم کرد به شما چند راه را برای عکس های عروسی خیره کننده نشان دهم.


نمایش چندگانه؛ تعادل رنگ سفید

همانطور که از نام آن مشخص است، هنگام انجام یک نوردهی چندگانه شما فقط از ترکیب 2 رنگ و نور برای نمایش چند گانه بهره میبرید تا به یک تصویر واحد دست پیدا کنید. شما می توانید یک اندازه مناسب از علاقه بصری خود به نمایش چندگانه را با استفاده از تعادل رنگ های سفید بین هر فریم برای ایجاد یک رنگ قوی اضافه کنید که در غیر این صورت وجود نخواهند داشت.

تصویر بالا شامل دو حالت قرار گرفتن در معرض است: اولین قرار گرفتن در معرض بوکه که در اصل تنها یک رنگ سفید بود. من تعادل رنگی دوربینم(ISO) را به 2500K تغییر دادم و دوربین را مجبور کردم رنگ آبی را در معرض نور قرار دهد.

سپس قرار گرفتن در معرض دوم، شباهتی بود که من ایجاد کردم با استفاده از ژل نارنجی Magmod Creative، از ژل پرتقال استفاده کردم، دانستن این که پرتقال به راحتی با بوکه آبی متضاد است کار سختی نبود.


نمایش چندگانه؛ ترکیب فاصله کانونی

شما همچنین می توانید فاصله کانونی خود را بین تغییرات نوردهی به دیدگاه نیروی خود تغییر دهید، به طوری که یک اندازه مناسب از علاقه های بصری را اضافه کنید و در غیر این صورت بدون استفاده از نوردهی چندگانه غیر ممکن باشد.

این عکس در واقع پنج مرتبه قرار گرفتن در معرض نوردهی و ترکیب نمایش چند گانه بود. چهار مرحله از این مواجهه ها بوکه بودند و پنجمین مرحله با این دو نفر بود.

این یک نمونه از هر دو مخلوط کردن فاصله کانونی بین مواجهه و همچنین مخلوط کردن توازن سفیدی بین قرار گرفتن در نمایش چند گانه است.

اولین قرار گرفتن در معرض دوربین من تنظیم شده بود تا تعادل رنگ سفید با ضخامت 10،000K و به 200 میلیمتر زوم شود، دومین قرار گرفتن در معرض 10،000K در 70mm بود؛ قرار گرفتن در معرض سوم، تعادل رنگی 2500K در 200mm بود؛ و قرار گرفتن در معرض چهارم 2500K در 200mm بود.


نمایش چندگانه؛ قصه را تعریف کن

یکی دیگر از چیزهای بسیار جالب در مورد نمایش چندگانه این است که شما می توانید آنها را به نفع خود استفاده کنید زمانی که به داستان روز عروسی بگویید.

شما می توانید عناصر بصری چندگانه از صحنه های مختلف را به طوری که به بازگو کردن داستان کمک میکنند، اضافه کنید.

در این عکس من قادر به ایجاد یک عکس جالب با استفاده از نوردهی چندگانه نیستم، بلکه با استفاده از بانک مرکزی ایلت متحده در مرکز شهر توانسته ام به روایت داستان کمک کنم.

با افزودن در آن عنصر، یک لایه دیگری را به تصویر اضافه می کند، زیرا به بیننده اجازه می دهد تا نه تنها آنچه در تصویر اتفاق می افتد، بلکه همچنین کجا و در هنگام تصویربرداری گرفته شود؛ همچنین تفاوت های تعادل رنگ سفید بین هر فریم را کاملا لمس کند.

ارسال دیدگاه