نقد و بررسی DJI Mavic Mini

قیمت و در دسترس بودن DJI Mavic Mini

Mini مجموعه ای از ویژگی های فوق العاده را دارد و با قیمت بسیار مقرون به صرفه ای در بازار موجود است. علاوه بر این، پرواز این پهپاد بسیار نرم است، بنابراین اولین پهپاد عالی با کنترل راحت را خواهد بود. با این حال، اندازه جمع و جور، آن را به گزینه ای جذاب برای پروازهای حرفه ای تری تبدیل می کند که افراد مایل هستند پهپاد را به هر جایی ببرند.

مزیت های DJI Mavic Mini1

 • پرواز پایدار
 • دوربین با کیفیت خوب

نقاط منفی DJI Mavic Mini1

 • دوربین محدود به 2.7k
 • اندازه کوچک، دید از راه دور را دشوار می کند

قیمت و در دسترس بودن DJI Mavic Mini

قیمت و در دسترس بودن DJI Mavic Mini

قیمت DJI Mavic Mini در زمان نوشتن این مقاله در حدود 369 پوند / 399 دلار است. البته می توانید DJI Mavic Mini Fly More Combo را با قیمت 499 دلار / 459 پوند خریداری کنید که شامل دو باتری اضافی، یک هاب شارژ دو طرفه و یک محافظ پروانه 360 درجه است. باتری های اضافی زمان پرواز را تا 90 دقیقه افزایش می دهند.

آیا DJI Mavic Mini با قوانین جدید پهپادهای بریتانیا مطابقت دارد؟

از 30 نوامبر 2019، همه کاربران پهپادهای بریتانیا باید در سایت رسمی دولت ثبت نام کنند. اگر آنها این کار را انجام ندهند، شامل جریمه خواهد شد. با این حال یک هشدار وجود دارد، اگر وزن پهپاد کمتر از 250 گرم باشد، در حال حاضر نیازی به ثبت نام نیست.

DJI برند تولید کننده این پهپاد نیز از این قانون مطلع است و Mavic Mini را سازگار با قوانین بریتانیا عرضه کرده است. وزن این محصول 249 گرم است، بنابراین فقط یک گرم کمتر از حد مجاز وزن می باشد، به این معنی که به شرط عدم استفاده از محافظ پروانه ای، نیازی به ثبت نام نیست.

اگر محافظ ها را نصب کنید، وزن Mavic Mini بیش از 250 گرم است، بنابراین باید آن را ثبت کنید.

پیشنهاد ویژه: خرید دوربین دست دوم

امکانات DJI Mavic Mini

 • وزن معمولاً ویژگی بزرگ یک پهپاد جدید نیست، اگرچه شاید باید با توجه به قوانین بریتانیا اینطور باشد!

DJI Mavic Mini با وزن 249 گرم، اگر سبک‌ترین پهپاد موجود در بازار نباشد، قطعا یکی از آنها است. این وزن با اندازه جمع و جور دستگاه همراه است که آن را کاربردی تر می کند.

اندازه آن در وضعیت تا شده 140x82x57 میلی متر است، بنابراین به راحتی در یک جیب کوله پشتی قرار می گیرد.

آیا DJI Mavic Mini با قوانین جدید پهپادهای بریتانیا مطابقت دارد؟

برای باز کردن DJI Mavic Mini  تنها لازم است تا بازوها را به روش معمولی Mavic به بیرون برگردانید تا اندازه آن به 160x202x55 میلی متر افزایش یابد، بنابراین هنوز کوچک محسوب می شود.با بررسی DJI Mavic Mini واضح است که در کجا صرفه جویی در وزن انجام شده است.

لوازم جانبی در مکانیسم های کم کردن سریع وزن صرفه جویی می کنند. فلپ‌های باتری به جای فانتزی بودن دارای گیره‌های قالب‌گیری شده هستند و همین مورد یک پهپاد بسیار نرم و تمیز به شما می‌دهد.

 • در کنار پهپاد، کنترلر نیز قرار دارد، این کنترلر تقریباً مشابه سایر پهپادهای Mavic با دو دسته کنترل و اتصال به تلفن همراه شما است. باز هم سادگی در کلید ها قابل مشاهده است، اما دکمه های ضبط مستقیم و غیره نیز وجود دارند که به صورت لمسی تعبیه شده اند.

 • در DJI Mavic Mini سه حالت وجود دارد: حالت موقعیت (P)، حالت ورزش (S) و حالت (C)

 1. حالت موقعیت، وضعیتی است که باید حرکت DJI Mavic Mini با آن شروع شود و کنترلر پرواز را قادر می سازد تا کار خود را انجام دهد و اساساً از GPS و حسگرها برای ثابت نگه داشتن پهپاد در پرواز استفاده می کند. در حالت موقعیت، حداکثر سرعت صعود 2 متر بر ثانیه، سرعت فرود 8 متر بر ثانیه و حداکثر سرعت 1.8 متر بر ثانیه است، بنابراین یک سرعت ثابت خوبی است.

 2. در حالت ورزش، همه چیز به سرعت بالا می رود، 4 متر بر ثانیه سرعت صعود، 3 متر بر ثانیه سرعت فرود و حداکثر سرعت 13 متر بر ثانیه را می توان مشاهده نمود.

 3.  حالت نهایی یا COnISmooth، کنترل ها را وارد عمل می کند و فلایت کنترل را تا سرعت صعود 1.5 متر بر ثانیه و فرود را به 1 متر بر ثانیه می رساند. در این وضعیت حداکثر سرعت فقط 4 متر بر ثانیه کاهش می یابد. این ویژگی به شما امکان کنترل دقیق پهپاد را در هنگام فیلم برداری می دهد.

 • حداکثر ارتفاعی که DJI Mavic Mini می تواند پرواز کند 3000 متر است، این عدد بسیار بالاتر از حد قانونی است و به هر حال دیدن پهپاد را غیرممکن می کند.

 • یک باتری هوشمند در DJI Mavic Mini گنجانده شده است که مدت زمان پرواز اعلام شده توسط DJI را در شرایط ایده آل 30 دقیقه در نظر می گیرد.

 • در جلوی پهپاد دوربین کوچکی قرار دارد که بر روی یک گیمبال مکانیکی 3 محوره نصب شده است. این یک کار شگفت انگیز برای صاف کردن فیلم انجام می دهد.

امکانات DJI Mavic Mini

 • در داخل دوربین یک سنسور CMOS 1/2.3 اینچی با 12 میلیون پیکسل موثر وجود دارد. این لنز میدان دید 83 درجه با دیافراگم f/2.8 و برد عکاسی 1 متر تا بی نهایت را ارائه می دهد.

 • اگرچه دوربین DJI Mavic Mini در مقایسه با دوربین بسیار مشابه OSMO Pocket کمی محدود است، اما همانند آن می‌توانید ویدیوهایی با کیفیت 2.7K با سرعت 25/30fps و همچنین 1080p با سرعت 25/30/50/60fps را ضبط کند.

 • در این پهپاد فضای کمی برای تنظیم حساسیت با محدوده خودکار بین 100-3200 وجود دارد. در حالت عکس، شما می توانید به صورت دستی محدوده را بین 100 تا 1600 ISO تنظیم کنید.

 کیفیت ساخت DJI Mavic MiniDJI

استانداردهای خاصی را در مورد کیفیت ساخت پهپاد از ارزان‌ترین پهپاد خود تا مدل‌های حرفه‌ای تعیین کرده است.

این پهپاد یک بدنه پلاستیکی سبک وزن دارد که لوازم الکترونیکی را پوشانده است و اگرچه نسبت به Mavic 2 Pro و Zoom استحکام کمتری اما همچنان جزء گزینه های جمع و جور است. چیزی که حتی چشمگیرتر است این می باشد که با وجود کاهش وزن، ویژگی ها و پتانسیل تصویربرداری همچنان در حد عالی هستند.

با بررسی این پهپاد متوجه می شوید که همه چیز حالت سفت و مستحکمی دارند، همانطور که دریچه باتری را پایین می‌برید، می‌توانید ببینید که این کاهش وزن با ساختار کامل پلاستیکی و فلز همراه شده است.

همچنین در تلاش برای کاهش وزن، ویژگی‌هایی مانند لوازم جانبی آزادسازی سریع نادیده گرفته شده‌اند، بنابراین اگر تیغه‌ای در آن بچسبد، باید آن را مستقیما تعمیر کنید.این مورد مشکل بزرگی نیست زیرا هر تیغه به طور جداگانه در روتور موتور پیچ می شود و به راحتی در کمتر از یک دقیقه قابل تعویض است.

پرواز با Mavic MiniDJI

ماندن در چارچوب قانون و همچنین ایمنی را بسیار جدی می گیرد. از همین رو DJI Mavic Mini دارای یک ویژگی می باشد که به این معنی است اگر همه چیز مطابق با آخرین نسخه اجرا نشود، شما نمی توانید پرواز کنید.

اگر به‌روزرسانی‌های سیستم‌افزار و نرم‌افزار کم باشد، مشکلی پیش نمی‌آید اما در پرواز تاثیر می گذارند. باید در نظر داشت که باز کردن پهپاد کوچک چند ثانیه طول می کشد، اگر بازوها را برگردانید و باز کنید، خود پهپاد آماده می شود. قبل از روشن شدن باید گوشی خود را به آن وصل کنید.

کیفیت ساخت DJI Mavic Mini

کنترلر DJI Mavic Mini از پلاستیک با کیفیت بالا ساخته شده است و دو میله کنترل در آن پیچ و مهره شده اند. همچنین یک کابل در آن وجود دارد که برای اتصال تلفن و کنترلر جهت فعال کردن پخش زنده برنامه استفاده می شود.

البته باید در نظر داشت که چندین کابل در جعبه بسته به نوع تلفن شما وجود دارد که البته نصب آن از طریق کنترلر و در پایه تلفن کمی چالش برانگیز است.باید در نظر داشت که در جلوی پهپاد یک سپر محافظ کوچک قرار دارد که از دوربین کوچک محافظت می کند. این مورد باید قبل از پرواز برداشته شود.

در صفحه اصلی برنامه یک دکمه راه‌اندازی ساده وجود دارد، اگر روی آن ضربه بزنید و تأیید کنید، پایه‌ها می‌چرخند و Mavic Mini تا 1 متر بالاتر از سطح زمین قرار می گیرد. ویدیو و عکس‌ها را می‌توان از طریق برنامه کنترل کرد برای این مورد چند کنترلر مستقیم روی گوشی وجود دارد که کار را آسان می‌کند.

همه تنظیمات فیلم و عکس‌ها از طریق برنامه قابل دسترسی هستند و گزینه‌های کیفیت به راحتی قابل انتخاب و تنظیم می باشند.اولین پرواز با این پهپاد ثابت می کند که اگرچه برخی از ویژگی‌هایی مانند اجتناب از برخورد با شیء، از Mavic Mini حذف شده است، اما هنوز هم یک پهپاد بسیار قدرتمند است.

مطالب مرتبط:

 Reference: Camerajabber

ادمین
ارسال دیدگاه