نقد و بررسی DJI Mavic 3

مزیت استفاده از دوربین DJI Mavic 3

 DJI Mavic 3 در بین پهپادهای موجود دارای ایرادات کمی است. پرواز آن ثابت است و کیفیت تصویر آن به حدی است که اجسام به راحتی قابل تشخیص می باشند. در این بررسی، ما مدل تولید شده نهایی را استفاده نموده ایم.

کیفیت پرواز فوق‌العاده در  DJI Mavic 3 تصاویر ثابتی را که می‌خواهید فراهم می‌کند و یک پلت فرم ایده‌آل برای دوربین Hasselblad با وضوح بالا ایجاد می نماید. با تماشای Mavic 3 در حالت پرواز، به نظر می رسد که این پهپاد روی ریل های آسمان قرار دارد. گیمبال های کوچک آن با سرعت واکنش نشان می دهند تا هر پیچ و تاب را جبران کنند. البته دوربین هاسلبلاد که در جلو نصب شده است، ستاره Mavic 3 است. می‌تواند فیلم‌ها و عکس‌هایی با وضوح بالا و باکیفیت ضبط کند که از چنین برند ممتازی انتظار آن نیز می رود. دوربین DJI Mavic 3 واقعاً یکی از بهترین پهپادهای تصویربرداری موجود در بازار است و اگرچه ممکن است کوچک باشد، کیفیت پرواز و تصویربرداری آن را به بهترین و تنها انتخاب برای بسیاری از حرفه ای ها تبدیل کرده است.

پیشنهاد ویژه: خرید دوربین دست دوم

مزیت استفاده از دوربین DJI Mavic 3

مزیت استفاده از  DJI Mavic 3

 • 1. کیفیت ویدیوی فوق العاده
 • 2. کنترل پرواز جامدات
 • 3. کیفیت ساخت DJI

نکات منفی  DJI Mavic 3

 • کیفیت لنز زوم دوربین بسیار پایین می باشد

آشنایی با دوربین DJI Mavic 3

دوربین DJI Mavic 3 همانند مدل قبلی خود یعنی Mavic 2 Pro که تصویربرداری پهپاد را باز تعریف کرده بود، عمل سختی را دنبال می کند. وقتی چند سال پیش به 2 Pro نگاه می کردیم، با حسگر 1 اینچی دوربین Hasselblad شگفت زده می شدیم. کیفیت تصویر تولید شده باورنکردنی به نظر می رسید. همراه با اندازه پهپاد و ویژگی های پرواز پیشرفته آن واقعا دشوار بود تا از آن دل بکنیم. اما هم اکنون می توان بیان داشت که Mavic 3 بسیار بهتر است.دوربین DJI Mavic 3 بهترین پهپاد تصویربرداری است که می توانید بخرید. در پشت Hasselblad، یک سنسور 4/3 وجود دارد که به شما امکان می‌دهد تصاویر هوایی با کیفیتی را ثبت کنید.تنها نکته منفی دوربین دوم است که فاصله کانونی 162 میلی متری و زوم هیبریدی را ارائه می دهد. بله دو دوربین در این پهپاد وجود دارد، اگر به جلوی دوربین نگاهی بیندازید، دو لنز را خواهید دید. لنز زوم اگرچه خوب است، اما بیشتر برای جستجوی مکان ها و عکس ها است تا اینکه به عنوان یک ابزار سینمایی هوشمندانه استفاده شود.DJI همچنین مدت زمان پرواز را از 30 دقیقه به 46 دقیقه، البته در شرایط ایده آل، افزایش داده است. همچنین مجموعه‌ای از حسگرها وجود دارند که پهپاد را از حالت پرواز به تمرکز بر روی اشیا می برند و داده‌های آن حسگرها به ردیابی سوژه ها نیز کمک می‌کنند. اساسا دوربین DJI Mavic 3 فوق‌العاده است و پهپادی است که اغلب حرفه ای ها به دنبال آن هستند.

مشخصات  DJI Mavic 3

 • وزن: (Mavic 3)895 گرم
 • ابعاد تا شده: 212×96.3×90.3mm
 • ابعاد باز شده: 347.5x283x107.7mm
 • قطر: 380.1 میلی متر
 • حداکثر سرعت پرواز: 21 متر بر ثانیه
 • حداکثر زمان پرواز: 46 دقیقه
 • حافظه داخلی: 8 گیگابایت
 • سنسور (واحد اصلی): 4/3 CMOS 20MP (پیکسل های موثر)
 • FOV (واحد اصلی): 84 درجه
 • فاصله کانونی معادل (واحد اصلی): 24 میلی متر
 • دیافراگم (واحد اصلی): f/2.8 – f/11
 • حداکثر نرخ بیت: H.264/H.265 بیت
 • سنسور (واحد تله): 1/2 اینچ
 • FOV (واحد تله): 15 درجه
 • فاصله کانونی معادل فرمت (واحد تله): 162 میلی متر
 • دیافراگم (واحد تله): f/4.4

نکات منفی دوربین DJI Mavic 3

ساخت و مدیریت دوربین DJI Mavic 3دوربین

DJI Mavic 3 دارای کیفیت ساخت خوب است. در این دوربین، طراحی و زیبایی شناسی برای تطبیق با قابلیت خنک کنندگی و سنسورهای اضافی تغییر کرده است.باز هم Mavic 3، مانند Mavic 2 Pro، یک پهپاد زیبا است و به گونه ای طراحی شده است که تا حد امکان قابل حمل باشد.

طراحی بازوی تاشو همیشه در این برند وجود دارد و استفاده از آنها برای اولین بار مثل همیشه گیج کننده است. در  DJI Mavic 3اساساً بازوهای بالایی ابتدا تا می شوند و بازوهای پایینی به دور خود می چرخند، همه اینها بسیار آسان است.

پایه‌ها قبلاً متصل شده‌اند و همیشه یک بررسی سریع لازم است تا مطمئن شوید همانطور که باید وصل شده‌اند. پایه‌ها طراحی تاشو دارند و پهپاد را قادر می‌سازند تا خوب و کوچک بنشیند.یک ویژگی خوب، مهار پهپاد است. این ویژگی به سنسوری مربوط می شود که روی دماغه Mavic 3 قرار می گیرد و همه چیز را به طور مرتب در کنار هم نگه می دارد. ساده اما موثر است همچنین به جلوگیری از آسیب رساندن به وسایل حین حمل و نقل کمک می کند. یک نکته در مورد دوربین DJI Mavic 3این است که دارای سه باتری، چهار فیلتر، شارژر چندگانه، کنترلر و کیف حمل است. فیلترها گیره‌های ساده‌ای بر روی ND در ND4، ND8، ND16 و ND32 هستند و به کنترل نور کمک می‌کنند.

نگاهی دقیق تر به DJI Mavic 3

سنسورها در سراسر بدنه Mavic پراکنده شده اند. دو سنسور در جلو، دو مورد در زیر و دو مورد در عقب قرار دارند. همچنین سنسورهای بیشتری به سمت بالا و پایین وجود دارند که همگی به ویژگی های موقعیت یابی و پرواز کمک می کنند، در مجموع هشت سنسور در این دوربین مشاهده می شود.

ساخت و مدیریت دوربین DJI Mavic 3

مانند پهپادهای قبلی Mavic، پروانه‌ها از سبک تاشوی با پیچ و تابی هستند. این بدان معناست که تعویض و تغییر آنها بدون نیاز به ابزار، آسان است. همانطور که به پهپاد نگاه می کنید، متوجه تعداد تغییراتی می شوید که DJI روی شاسی ایجاد کرده است، خطوط صاف شده اند و میزان دریچه ها و خنک کننده ها بسیار افزایش یافته است، البته نه به اندازه FPV، بلکه بسیار کم تر از آن می باشد. این تغییرات طراحی ظاهری فوق‌العاده شیک به Mavic 3 می‌دهد. در حالی که Mavic 2 Pro احساس خوبی ارائه می داد، اما این مدل جدید احساس بهتر و حرفه‌ای‌تر دارد. یکی دیگر از تغییرات بزرگ باتری است که مستقیماً در پشت دوربین DJI Mavic 3 قرار می گیرد و با یک کلیک محکم می شود. هنگامی که در جای خود قرار گرفت، محکم نگه داشته می شود و برای رها کردن، فقط لازم است تا دو دکمه را در دو طرف فشار دهید.باتری‌های کیت Combo با پایه شارژ USB شارژ می‌شوند. این باتری ها از دوشاخه USB نوع C خود که 65 واتی هستند، استفاده می کنند و شارژ سریع را امکان پذیر می نمایند. با توجه به طراحی، می‌توان باتری‌ها را از طریق هر لپ‌تاپ یا دوشاخه استاندارد USB Type-C نیز در مدار شارژ کرد، اگرچه زمان شارژ به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. همه چیز در مورد دوربین DJI Mavic 3وقتی صحبت از Mavic 3 به میان می‌آید، بادی عنوان نمود که پهپاد بسیار خوبی است و دارای امکانات زیادی مانند ویژگی‌های پرواز سریع، تشخیص اشیا و … است. لذا این مورد دوربینی است که واقعاً مردم را خوشحال می‌کند.

نگاهی دقیق تر DJI Mavic 3

دوربین DJI Mavic 3 دارای دو دوربین است. مانند دوربین های گوشی هوشمند شما، این دو دوربین با هم کار می کنند. هاسلبلاد دارای فاصله کانونی 24 میلی متری ثابت است، در حالی که لنز دوم 162 میلی متر با زوم 28 برابری ارائه می دهد. این لنز زوم برای کمک به مکان یابی سوژه ها و شناسایی مکان ها و مسیرها به جای پتانسیل تصویربرداری آن اضافه شده است، اما با این حال، کیفیت آن هنوز هم قبل از شروع زوم دیجیتال بسیار خوب است.دوربین ترکیبی فوق روی یک سطح فلزی نصب می شود که به یک گیمبال متصل است. مانند پهپادهای قبلی Mavic، این گیمبال جمع و جور است و در قسمت جلوی دماغه هواپیما قرار می گیرد و تثبیت 3 محوری را ارائه می دهد. تثبیت از طریق گیمبال به طور خودکار توسط پهپاد انجام می شود. با این حال، مانند نسخه‌های قبلی DJI، می‌توانید شیب دوربین را با استفاده از چرخ کناری کنترل از راه دور کنترل کنید.

مطالب مرتبط:

 Reference: Camerajabber

ادمین
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *