ایده های عکاسی در منزل: از سگ خود عکس های عالی بگیرید!

عکاسی از حیوانات خانگی در منزل

ایده های عکاسی در منزل: از سگ خود عکس های عالی بگیرید!

 

ایا شما نیز در قرنطینه ی خانگی با هم صحبت خود محبوس شده اید؟ حیوانات خانگی شما می توانند بهترین سوژه ی عکاسی باشند!

 

 

تعداد بسیار زیادی از مردم در سراسر جهان، یا به صورت خود خواسته و یا با فشار دولت، در قرنطینه ی خانگی به سر می برند. اگرچه ممکن است که شما به عنوان یک عکاس فرصت عکاسی از حیات وحش را از دست داده باشید و یا در حسرت به ثبت رساندن زیبایی های فصل بهار به سر ببرید، اما این می تواند بدون شک یک فرصت عالی برای عکاسی از حیوانات خانگی تان باشد. سگ شما از این واقعیت که شما در اطراف خانه هستید، خوشحال است. پس چرا زمان بیشتری را به رفیق خود اختصاص ندهید و او را به عنوان سوژه ی عکس های حیوانات خانگی انتخاب نکنید؟ چطور می توان این کار را انجام داد؟

 

عکاسی از حیوانات خانگی: موقعیت عکاسی

 

اول از هر چیز باید به موقعیت عکس ها توجه کنید. یکی از رایج ترین عادت ها به هنگام عکاسی، نگه داشتن دوربین در مقابل چشمان است. این عادت برای بسیاری از افراد به یکی از “باید ها” به هنگام عکاسی تبدیل شده است. با این حال اگر شما بخواهید به حالت ایستاده و معمولی از حیوان خانگی خود تصویر برداری کنید، نتیجه ی آن عکسی بسیار عادی و خسته کننده خواهد بود. در چنین عکسی حیوان خانگی شما بسیار کوچک به نظر خواهد رسید و بدون شک چنین تصویری نمی تواند توجه زیادی را به خود جلب کند. راه حل این موضوع این است که شما ارتفاع خود را با حیوان خانگیتان تنظیم کنید. این گاهی به معنای عکاسی در حالت نشسته و یا حتی خوابیده بر روی زمین است.

این اقدام به ظاهر ساده، می تواند تفاوت های بسیار زیادی را ایجاد کند. اکنون شما می توانید دنیا را از منظر چشم حیوان خانگی خود به تصویر بکشید و ابعاد اشیا و دنیای پیرامون را مانند آنچه که حیوان خانگیتان تجربه می کند، بازسازی کنید. اگر می خواهید از حیوان خانگی خود در فضای باز، در میان گل ها و یا چمن های بلند، تصویربرداری کنید، بهتر است موقعیت خود را با دقت انتخاب کنید. شما می توانید از دیافراگمی با لنز گسترده برای خنثی کردن پیش زمینه و پس زمینه استفاده کنید. این کار می تواند افکت های زیبایی برای قاب تصویر شما ایجاد کند.

شما همچنین باید فاصله ی کانونی را تنظیم کنید. از یک لنز با زاویه ی دید عریض برای تصاویر نمای نزدیک استفاده کنید. این کار می تواند “دنیا از دید یک سگ” را به شکل جذابی به تصویر بکشد. این در حالی است که لنز های تله فوتو می توانند به شما در بهتر کردن پرسپکتیو عکس کمک کنند و با محو کردن پس زمینه، موضوع عکس را به شکل جذاب تری به نمایش درآورند.

بیش از هرچیزی به دنبال پیدا کردن یک محل مناسب برای عکاسی باشید. با تمرکز بیش از حد بر روی موضوع اصلی عکاسی، ممکن است نقش کلیدی فضای اطراف در یک قاب را فراموش کنید. به یاد داشته باشید که فضای اطراف نیز یکی از المان های مهم در تصویر نهایی است. از دنبال کردن حیوان خانگی خود برای گرفتن تصاویر خودداری کنید. مکانی را که می خواهید از او عکاسی کنید انتخاب کرده و سپس حیوان خانگی خود را به آن مکان هدایت کنید. شاید داشتن یک همراه یا دستیار در این مرحله ایده ی خوبی باشد!

در نهایت نیز، تمامی تکنیک هایی که برای گرفتن پرتره از انسان لازم است، مانند نورپردازی، فاصله ی کانونی، تمرکز بر روی چشم ها و جهت نگاه را می توانید در عکاسی از حیوانات خانگی نیز به کار ببرید. در زمینه ی اصول عکاسی، حیوانات نیز مانند انسان ها هستند!

عکاسی از حیوانات خانگی در منزل

 

عکاسی از حیوانات خانگی بازیگوش: انتخاب لنز مناسب

با توجه به توانایی و تجربه ی شما، و البته میزان همکاری حیوان خانگی تان، می توانید از لنزهای پرتره برای ایجاد تفکیک سوژه و محیط استفاده کنید. شما همچنین می توانید با این کار میزان اعوجاج را به حداقل برسانید. با این حال، اگر شما در ساکن نگه داشتن حیوان خانگی تان با مشکل روبرو هستید، یا می خواهید در تصاویر خود، تطبیق بیشتری با محیط اطراف ایجاد کنید، استفاده از یک لنز  با بزرگنمایی استاندارد را توصیه می کنیم. استفاده از این لنز می تواند واکنش های شما را به محیط بهبود ببخشد و به شما کمک کند تا در فاصله های نزدیک نیز تصاویر خوبی را تهیه کنید. از سویی دیگر، احتمال اینکه با دور شدن شما از سگ، او تکان خورده و به بازیگوشی خود ادامه دهد، بسیار زیاد است بنابراین استفاده از این لنز می تواند به شما بسیار کمک کند. 

 

مجموعه آموزش‌های ایده های عکاسی در منزل:

Reference: digitalcameraworld 

ارسال دیدگاه