نقد و بررسی سه پایه مسافرتی Peak Design

سه پایه مسافرتی Peak Design

سه پایه مسافرتی Peak Design

سه پایه مسافرتی Peak Design دارای چند ویژگی شاخص است اما به صورت کلی باید دانست که این مورد یکی از بهترین سه پایه های مسافرتی در حال حاضر است. این قطعه فوق العاده جمع و جور است اما تا ارتفاع معقول می تواند بلند شود و اگرچه ممکن است پاهای آن نازک به نظر برسند، اما سه پایه مسافرتی Peak Design می تواند یک دوربین و لنز ترکیبی را برای مدت زمان طولانی حتی در معرض نسیم ملایم، نگه دارد.

مزیت های سه پایه مسافرتی Peak Design

 

مزیت های سه پایه مسافرتی Peak Design

 • بسیار فشرده
 • یه عنوان سه پایه مسافرتی بسیار مقاوم است
 • استفاده از آن راحت و سریع است

نکات منفی سه پایه مسافرتی Peak Design

نکات منفی سه پایه مسافرتی Peak Design

 • ستون مرکزی نیاز به کمی کشش دارد تا به صورت کامل حرکت کند
 • آچار شش ضلعی خاص برای اتصال و جدا کردن صفحه رهاسازی مورد نیاز است
 • قیمت بالا – به ویژه برای مواردی که از فیبر کربن ساخته شده اند

 

پیشنهاد ویژه: خرید با صرفه دوربین عکاسی از بخش دوربین دست دوم

آشنایی با سه پایه مسافرتی Peak Design

دو نسخه از سه پایه مسافرتی Peak Design وجود دارد، یکی با پایه های آلومینیومی و دیگری با پایه های فیبر کربن به بازار عرضه شده اند. جدا از جنس پایه و وزن آنها (سه پایه آلومینیومی سنگین تر است)، سایر ویژگی های آنان یکسان هستند، اما طبیعتاً سه پایه فیبر کربنی کمی بیشتر هزینه به همراه دارد. چیزی که سه پایه های Peak Design را از سایرین متمایز می کن ، اندازه جمع و جور آنها در هنگام جمع شدن است، زیرا پاها بسیار به هم نزدیک می شوند و آن را بسیار باریک می کند.

مشخصات سه پایه مسافرتی Peak Design

 • حداکثر ارتفاع ستون مرکزی بالا: 152.4 سانتی متر / 60 اینچ
 • حداکثر ستون ارتفاع به سمت پایین: 130.2cm / 51.25 اینچ
 • حداقل ارتفاع: 14 سانتی متر / 5.5 اینچ
 • طول و قطر جمع شده: 39.1 سانتی متر / 15.4 اینچ ، 7.9 سانتی متر / 3.125 اینچ
 • وزن: آلومینیوم: 1.56 کیلوگرم / 3.44 پوند ، فیبر کربن: 1.27 کیلوگرم / 2.81 پوند
 • تحمل حداکثر بار: 9.1 کیلوگرم / 20 پوند
 • تعداد قسمت های پایه: 5
 • جنس پایه: آلومینیوم یا فیبر کربن
 • جنس قفل پایه: آلومینیوم

 

امکانات سه پایه مسافرتی Peak Design

اگرچه این سه پایه مسافرتی است، اما Peak Design حداکثر بار را برای سه پایه سفری خود در حدود 9.1 کیلوگرم یا 20 پوند بیان نموده است. این تحمل بار برای هر دو نسخه سه پایه یکسان است و برای اکثر دوربین ها بیش از حد کافی است.

همچنین ان سه پایه ها دارای پایه های 5 قسمتی است که باعث می شود تا 39.1 سانتی متر طول و 7.9 سانتی متر قطر جمع شود.با وجود طول کوتاه، سه پایه مسافرتی Peak Design حداکثر تا ارتفاع 152.4 سانتی متر با ستون مرکزی به سمت بالا یا 130.2 سانتی متر با ستون مرکزی به سمت پایین می تواند گسترش یابد.

Peak Design یک قاب نرم با قابلیت بستن زیپ را با سه پایه سفری خود ارائه می دهد. در دو طرف آن حلقه هایی برای اتصال بند مانند Peak Design Slide Lite وجود دارد. سر سه پایه مسافرتی Peak Design کمی غیر معمول است و ستون وسط قبل از اینکه حرکت سر توپی صورت گیرد باید کمی کشیده شود.

با این حال، آداپتور به عنوان یک گزینه اضافی برای جایگزینی قسمت بالای سه پایه در دسترس است تا بتوان یک سر استاندارد را بر روی آن نصب کرد. ساخت و اداره سه پایه مسافرتی Peak Design از نظر هندلینگ، مهمترین نظریه ها این است که نسخه آلومینیومی 290 گرم سنگین تر است.

سه پایه های آلومینیومی نیز معمولاً کمی محکم تر هستند اما Peak Design سه پایه فیبر کربنی Travel Tripod را 20٪ محکم تر تبلیغ نموده و بازار عرضه می دارد.  هنگامی که سه پایه فیبر کربنی Peak Design Peak برای اولین بار وارد شد، بسیاری از افراد نگرانی های خود را داشتند.

اغلب اشخاص واقعاً کوچکی و محکمی را دوست دارند، اما پاهای کشیده بسیار شکننده به نظر می رسید. با این حال، شاید به دلیل شکل مقطع عجیب آنها، بسیار محکم هستند. البته برخی نیز معتقدند که شاید به دلیل وزن اضافی، پایه های سه پایه آلومینیومی کمی قوی تر به نظر می رسند.ی

ک آچار شش ضلعی 4 و 2.5 میلی متری در قسمت داخلی یکی از پاها وجود دارد. هنگامی که می خواهید صفحه رهاسازی را به دوربین وصل کنید، وجود این آچار بسیار مفید است زیرا صفحه دارای شکاف دسته مناسب نیست.این امر هنگام تعویض صفحه نصب روی دوربین های مختلف بسیار مفید است.

اگر به طور کامل به سمت داخل رانده شود، سر جایش باقی می ماند، اما اگر کمی به سمت بالا حرکت کند، در صورتی که سه پایه معکوس شده و پایه ها کشیده شده باشند، مستعد افتادن است.

امکانات سه پایه مسافرتی Peak Design

اگر یقه اطراف قلاب را در پایین ستون مرکزی پایین بیاورید، می توانید قلاب را بچرخانید و بردارید تا نگهدارنده تلفن آزاد شود. به راحتی، این نگهدارنده مستقیماً در سر سه پایه قرار می گیرد و یک تلفن بزرگ مانند iPhone 12 Pro را بسیار ایمن نگه می دارد. ب

ا بازگشت به اندازه کوچک سه پایه مسافرتی Peak Design، به راحتی در جیب کناری کوله پشتی معمولی جای می گیرد. اینها معمولاً برای نگه داشتن بطری آب طراحی شده اند. به دلیل فشردگی و این واقعیت که سه پایه فیبر کربن فقط 1.27 کیلوگرم وزن دارد، در پیاده روی های متعدد گینه خوبی خواهد بود تا به راحتی بر روی دوش خود قرار دهید. وقتی از سه پایه مسافرتی Peak Design استفاده می کنید، گیره های پایه ای را می توان به راحتی در یک حرکت باز کرد، بنابراین در لحظه آزاد شده و آماده استفاده است.

سر سه پایه مسافرتی Peak Design دارای دو حلقه است، یکی برای قفل کردن صفحه در جای خود و دیگری برای قفل کردن حرکت سر بکار گرفته می شود.

کدام نسخه از سه پایه مسافرتی Peak Design را بخرم ، فیبر کربن یا آلومینیوم؟

اغلب سوال می شود که سه پایه فیبر کربنی Peak Design Travel Travel چون هزینه بیشتری نسبت به نسخه آلومینیومی دارد، گزینه مقاوم تر و بهتری برای خرید است یا خیر. این یک سوال بسیار مهم است زیرا نسخه فیبر کربن نزدیک به دو برابر قیمت بیشتر نسبت به نسخه آلومینیومی دارد. از نظر نوع عملکرد، تصور نمی شود که تفاوت زیادی بین این دو وجود داشته باشد.از نظر وزن، وزن سه پایه آلومینیومی 290 گرم بیشتر است.

با برداشتن سه پایه، وزن اضافی نسخه آلومینیومی آشکار است، اما نکته جالب تر این است که آیا هنگام حمل سه پایه با کیت دیگر می توانید تفاوت وزن را تشخیص دهید؟ در جواب بسیاری از افراد پاسخ منفی می دهند لذا می توان نتیجه گرفت که نوع آلومینیومی نیز گزینه عالی می باشد که دارای هزینه مقرون به صرفه تری است.

مطالب مرتبط:

 Reference: Camerajabber

ادمین
ارسال دیدگاه