همه چیز در مورد لنز دوربین موبایل

لنز دوربین موبایل

اگرچه افراد کمی به دوربین های عکاسی حرفه ای دسترسی دارند اما امروزه تقریبا همه افراد به یک گوشی تلفن همراه هوشمند مجهز به یک دوربین مناسب دسترسی دارند. در صورتی که می خواهید با دوربین عکاسی گوشی خود عکس های حرفه ای تری بگیرید خریدن یک لنز قوی جدید برای دوربین تلفن همراه هوشمندتان قدرت زیادی به آن می بخشد. این روز ها انواع بسیار مختلفی از لنز عکاسی در بازار یافت می شود. از جمله متداول ترین لنز های گوشی تلفن همراه می توان به لنز های فیش آی (Fisheye) برای ثبت میدان دید 180 درجه و لنز های wide-angle برای ثبت مناظر وسیع استفاده کرد. بسیاری از تولید کنندگان نیز لنز های ماکرو برای عکاسی کلوز آپ تولید می کنند. حتی لنز های تله فوتو نیز برای برخی دوربین های گوشی تلفن همراه موجود است. باید این مساله را در نظر داشته باشید که لنز دوربین موبایل کیفیت عکس شما را افزایش نمی دهد، یعنی دوربین 8 مگاپیکسلی را به دوربین 13 مگاپیکسلی تبدیل نمی کند. این وسیله تنها تکنیک های عکاسی شما را بهبود می بخشد.

پیشنهاد خرید

دوربین دست دوم کانن EOS R50

42,000,000 تومانخرید کنید

انتخاب مناسب ترین لنز دوربین موبایل تلفن همراه


اگر می خواهید قابلیت های جدیدی را به دوربین فعلی تلفن هوشمندتان اضافه کنید انتخاب های بسیار زیادی هست که می توانید از میان آنها انتخاب کنید. در کل یک لنز دوربین تلفن همراه باید کیفیت تصویر را بیشتر کند و نه کمتر. علاوه بر اینها چند مورد دیگر نیز هست که باید در هنگام خرید لنز دوربین تلفن همراه به انها توجه کنید.

راحتی در هنگام استفاده از لنز دوربین تلفن همراه


این مساله بسیار مهم است. لنز هایی که استفاده از آنها سخت است و نمی توان به سرعت از آنها استفاده کرد ارزش خرید ندارند. بعضی از مدل ها هستند که طراحی ویژه لاستیکی دارند که از سر خوردن لنز جلوگیری می کند و استفاده از آن راحت است.

مواد اولیه و طول عمر لنز دوربین موبایل


لنز های خوبی در بازار موجود است که قطعات اپتیکال آنها از مواد اولیه مرغوب ساخته شده است و این کیفیت مواد سازنده باعث افزایش طول عمر آنها می شود. بعضی از مدل های لنز دوربین موبایل دارای جعبه های محکمی هستند که برای جابجایی لنز استفاده می شود.

پیشنهاد خرید

دوربین دست دوم سونی Sony ZV-e10

40,500,000 تومانخرید کنید

قیمت لنز دوربین تلفن همراه


حتی مشتاق ترین افراد هم تمایلی به صرف هزینه خیلی زاد برای خرید لنز موبایل ندارند. شما میتوانید با پرداخت هزینه معقول یک لنز مناسب با کیفیت تصویر خوب تهیه کنید. حفظ تعادل بین هزینه و کارایی مساله مهمی است.

کیفیت عکس به وضوح مساله مهمی است اما این مساله بستگی به این دارد که شما از بیشتر چه نوع لنزی در عکاسی خود استفاده می کنید.

پیشنهاد خرید

دوربین دست دوم کانن 7D II

20,000,000 تومانخرید کنید

انواع و کاربرد های لنز دوربین موبایل


لنز های Wide ، Super Wide ، Fisheye و Super Fisheye کادر تصویر را عریض می کنند. این نوع لنز ها برایگرفتن عکس های Landscape و سلفی های دسته جمعی کاربرد دارند.

لنز های واید زاویه دیدی برابر با 120 درجه و لنز های سوپر واید دارای زاویه دید 140 درجه است.

لنز های فیش آی زاویه دید 180 و بنز های سوپر فیش آی دارای زاویه دید 235 درجه دارند. در این نوع لنز هاتصویر به صورت نیمکره درآمده و حاشیه مشکی رنگ دارند.

لنز های ماکرو برای عکس گرفتن از سوژه های ریز و شفاف شدن جزئیات در این تصاویر کاربرد دارند.

لنز های پلاریزه یا همان CPL با مسدود کردن نور در زاویه های خاص تشعشعات مزاحم زا از بین می برند. عکاسان حرفه ای از این نوع لنز ها برای گرفتن عکس هایی با رنگ های واقعی تر و روشن تر استفاده می کند.

لنز تله زمانی به کار شما می‌آید که به قدرت بزرگنمایی فراتر از زوم دیجیتال گوشی خود و بدون افت کیفیت تصویر احتیاج داشته باشید. در حال حاضر لنزهای تله ۸ برابر و تله ۱۲ برابر برای انتخاب پیش روی شماست.

معرفی چند لنز دوربین تلفن همراه


لنز Amir 3 in 1 Clip-on Cell phone Camera Lens

لنز موبایل

این لنزها در مقابل قیمت ارائه شده کیفیت خوبی را ارائه می دهد. این لنزهای قابل حمل کیفیت و شفافیت عکس ها را افزایش می دهند. در بسته بندی این محصول سه نوع لنز واید و ماکرو و فیش آی موجود است. این لنزهای با استفاده از این لنز ها می توانید جلوه های خوبی به عکس های خود اضافه کنید.

لنز Xenvo iPhone Camera LLens

لنز دوربین موبایل

کیت این محصول که از شیشه اپتیکال مرغوب تهیه شده است جلوه های هیجان انگیزی به عکس های شما می بخشد. این کیت شامل لنز واید لنز ماکرو و با میزان بزرگنمایی 12.5x است. این محصول دارای یک جعبه محکم است که می توان برای حمل و نقل لنز ها از آن استفاده کرد.

iPhone Camera Lens and Smartphone Lens Kit by Pocket Lens

لنز موبایل

اگر بودجه کافی برای خرید لنز دوربین موبایل در نظر گرفته اید این لنز انتخاب خوبی خواهد بود. کیت این محصول شامل لنز واید و لنز ماکرو است. هر کدام از این لنز ها به شیوه خود به شما اجازه می دهند تا خلاقیت هنری تان را به نمایش بگذارید. هر چند بزرگنمایی لنز های این محصول می توانست بیش از این باشد اما همچنان برای موقعیت های مختلف کافی است.

DOFLY Universal Professional HD Camera Lens Kit for iPhone Samsung and other Cellphones

لنز دوربین موبایل

با در نظر گرفتن این حقیقت که علیرقم پیشرفت های فنی دوربین های تلفن های هوشمند هنوز محدود هستند. DOFLY لنز دوربین موبالی را ارائه کرده است که با استفاده از آن می توانید تصاویر زیبایی ثبت کنید و خلاقیت خود را گسترش دهید. همچنین شرکت سازنده تاکسد زیادی بر روی کیفیت مواد اولیه ساخت این لنز ها داشته است.

ارسال دیدگاه