DJI دوربینی با فرمت متوسط راه اندازی می کند؟ از شایعات تا واقعیت

دوربین dji

شایعات قبلی مبنی بر راه اندازی دوربین مدیوم فرمت کلون هاسلبلاد توسط DJI دوباره مطرح شده است.

در سال 2019، شایعه شده بود که DJI در حال تولید یک دوربین با فرمت متوسط بدون آینه است که بسیار شبیه به Hasselblad X1D است، زیرا یک کلون چینی بدون مارک دوربین سوئدی را ثبت کرده بود (البته DJI مالک هاسلبلاد است).

 

خرید و فروش دوربین دست دوم با قیمت استثنایی در مهرانی‌کم

 

این گمانه زنی ها پس از دو تصویر فاش شده که یک دوربین جدید با برند DJI را نشان می دهد، دوباره به شکل Hasselblad X1D ظاهر شده است. علاوه بر این، گزارش‌های تازه‌ای از Hasselblad X2D جدید که در سال 2022 انتظار می‌رود نیز به تیتر خبرها تبدیل شده است.

در حالی که این سازنده چینی بیشتر به خاطر خط تولید پهپادهای DJI و دوربین‌های اکشن خود شهرت دارد، حدود پنج سال پیش نیز به سهام‌دار عمده محصولات Hasselblad تبدیل شد – به این معنی که از نظر فنی مالک حقوق برخی از مدل‌های اصلی خود است. با در نظر گرفتن این موضوع، دور از ذهن نیست که DJI یک کپی تقریبا کربنی از Hasselblad X1D را بازتولید کند و آن را با کمی تغییرات دوباره منتشر کند.

شایعات اولیه یک دوربین جدید با فرمت متوسط در اوایل سال 2017 آغاز شد، زمانی که یک پتنت طراحی و نسخه جدید X1D بدون نام محصول، به صورت آنلاین توسط DJI در آسیا در CNIPA ثبت شد. تصاویر فاش شده (به لطف Photo Rumors) اخیراً دوباره ظاهر شده اند و نسبتاً معتبر به نظر می رسند، که نشان می دهد این فرمت متوسط ممکن است در واقع یک محصول واقعی باشد.

تصویری از دوربین عکاسی dji
(Image credit: Photo Rumors)

همانطور که از تصاویر مشخص است، این دوربین کاملا واقعی به نظر می رسد. مشخص نیست که Photo Rumors این تصاویر را از کجا آورده است، اما به احتمال خیلی زیاد منبع قابل اعتمادی دارد.

منطقی نیست که DJI با چنین سهام بزرگی در Hasselblad با خودش رقابت کند، پس چرا نام تجاری را که برای به دست آوردن آن پول زیادی پرداخت کرده است حذف کند؟ بازار هدف این دوربین جدید کیست؟ آیا قیمت آن به اندازه Hasselblad X1D II 50C خواهد بود یا چند هزار دلار کمتر؟

در حالی که مشخصات و جزئیات این دوربین مشخصا ناشناخته است، جالب است بدانید که آیا این دوربین دارای همان سنسور 50 مگاپیکسلی همانند Hasselblad X1D اصلی خواهد بود یا خیر.

بدنه جلوی تصویر فاش شده بسیار شبیه به X1D اصلی است، با چند تفاوت جزئی از جمله آنچه به نظر می‌رسد تغییر مواد استفاده شده برای دستگیره، پالت رنگ تیره‌تر و LED گرد AF Illuminator، شبیه به آن Hasselblad X1D II 50C.

نمای پشت دوربین dji
(Image credit: Photo Rumors)

چشم انداز ورود DJI به بازار دوربین های فرمت متوسط، مطمئناً جذاب است، با فرض اینکه شایعات و تصاویر قابل باور باشند. ما شما را با هرگونه گمانه زنی و اطلاعات جدید، به محض دریافت و دریافت آن، به روز خواهیم کرد.

Reference: digitalcameraworld
ادمین
ارسال دیدگاه