دوربین عکاسی Leica M10 Monochrom

دوربین عکاسی Leica M10 Monochrom

دوربین عکاسی Leica M10 Monochrom

Leica M10 Monochrom  یک دوربین سیاه و سفیدی است که می تواند قیمتی بیش از قیمت ماشین شما داشته باشد.

Leica به ساخت دوربین های ویژه و پریمیوم مشهور است و این موضوع زمانی بیشتر مورد توجه قرار می گیرد که به محصول جدید آن یعنی Leica M10 Monochrom جدید سیاه و سفید و تمام فریم پرداخته می شود که هزینه ای بیش از Canon 1DX Mark III دارد و احتمالا حتی هزینه آن بیش از ماشین شما نیز باشد.

M10 Monochrom اولین دوربین دیجیتالی سیاه و سفید نیست که Leica تولید کرده است (که در سال 2012 مونوکروم بود)، اما این یک امتیاز جدید را به همراه دارد که آن یک سنسور تک رنگ 40 مگاپیکسلی کامل است.

این شرکت آلمانی دوربین مذکور را Leica M10 Monochrom و به عنوان بهترین سنسور سیاه و سفیدی که لایکا ساخته است» نام نهاده که به خوبی نشانگر این است که شرکت لایکا قبلاً تحت تأثیر جزئیات و وضوح تولید آخرین دوربین بدون رنگ این شرکت، Leica M Monochrom (نوع 246) قرار گرفته بوده است.

این سنسور 40 مگاپیکسل پتانسیل بالایی برای برش تصویر به ارمغان می آورد، اما همچنین باید به معنای نتایج بسیار برتر برای تبدیل ساده تصاویر یک دوربین رنگی به سیاه و سفید باشد. دلیل این امر این است که بدون فیلترهای رنگی که سنسور دوربین استاندارد را پوشش می دهند، نور بیشتری می تواند به عکس های M10 Monochrom برسد؛ به عبارت دیگر، هر پیکسل را می توان برای تولید جزئیات تند و تیز مورد استفاده قرار داد و بکار برد.

البته، عکسهای عالی گرفته شده توسط این دوربین فقط مربوط به وضوح و جزئیات نیستند و Leica دامنه پویایی M10 Monochrom را نیز در مقایسه با نوع 246 آن افزایش داده است؛ با توجه به این که دامنه حساسیت آن از ISO 160 به 100000 رسیده است. لایکا می گوید دامنه دینامیکی دوربین به 15 توقف چشمگیر نزدیک می شود.

یکی دیگر از مزایای Leica M10 Monochrom برای عکاسان خیابانی این است که این دوربین همان کرکره خاموش به عنوان Leica M10-P را به ارث می برد که خبر خوبی است زیرا ما متوجه شدیم که این کرکره عملاً غیر قابل شنیدن است.

  • اینها بهترین دوربین های بدون شیشه تمام قاب در جهان هستند
  • یا لیستی از بهترین دوربین هایی که می توانید هم اکنون از ما خریداری کنید را می توانید مطالعه نمایید
  • بررسی عمقی Leica M10ما را بخوانید

اما با چه هزینه ای؟

در حقیقت، جدا از حسگر تک فریم 40 مگاپیکسلی خود و دامنه گسترده ISO، دوربین M10 Monochrom اساساً نسخه سیاه و سفید M10-P است.

بیشتر دوربین ها از همان هندلینگ و طراحی مشابه استفاده می کنند، در حالی که M10 Monochrom از بدنه مشابه برنج و آلیاژ منیزیم با رنگ کروم سیاه برخوردار است. برای مطابقت با خلوت آن کرکره بی صدا، هیچ لوگوی Leica روی دوربین وجود ندارد- فقط در صورتی که نقطه قرمز روشن باعث شانس گرفتن عکس عالی در خیابان شود.

البته سوال بزرگ نهایی برچسب قیمت M10 Monochrom است. ما ممکن است ارزش خودروی شما را در تیتر اصلی خود زیر سوال ببریم، اما امروز می توانید این دوربین را با قیمت 8،300 دلار (7،250 پوند در حدود 13،729 دلار AU) خریداری کنید که این امر باعث می شود قیمت آن از دوربین پرچمدار جدید و پر طرفدار اسپانیایی Canon DSLR، 1DX Mark III و موارد دیگر گران تر باشد؛ یا به عبارتی برابر با همان قیمت 36 بلندگوی Sonos One. در هر صورت تا به حال هیچ کس نگفته است که داشتن یک دوربین عکاسی فوق تخصصی لایکا مقرون به صرفه خواهد بود.

  • اینها بهترین دوربینهای مسافرتی روز هستند که می توانید خریداری نمایید

بیشتر بخوانید:

 

برای خرید دوربین عکاسی با مشاورین مهرانی کم در تماس باشید

Reference: techradar
ارسال دیدگاه